Leisure Moskva 2007

Leisure Moskva 2007

V termíne od 25.-28.9.2007 sa v Moskve uskutočnil 13. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu OTDYCH/LEISURE 2007. Je to druhý najväčší veľtrh svojho druhu v Ruskej federácii celkove a najväčší jesenný veľtrh určený tak odborným, ako aj laickým návštevníkom. Je zameraný na cestovný ruch všeobecne, vzhľadom na termín konania však veľtrh znamená už začiatok zimnej sezóny a prevládajú ponuky na strávenie zimnej dovolenky (hory, resp. exotické prímorské destinácie).

Vystavujúce subjekty prezentovali takmer všetky oblasti CR: domáce pobyty, zahraničné zájazdy do celého sveta, pobyty v horách a pri mori, okružné plavby riečne aj morské, mestský CR, skupinové aj individuálne cesty, kúpele a liečenie, wellness, špeciálne cesty (business, svadobné, shopping, dobrodružné, vzdelávacie, rybačky, poľovačky a safari, adrenalínové športy, klubové pobyty), hoteliérstvo, prenájom áut, múzejníctvo, predaj a prenájom nehnuteľností a iné.

Súbežne s veľtrhom OTDYCH sa v susedných pavilónoch toho istého výstaviska konali tematické veľtrhy Luxury Leisure – luxusný CR a MIBEX – kongresový a incentívny CR.

MIBEX RUSSIA 2007 je medzinárodný odborný veľtrh spojený s konferenciou na tému MICE (kongresy, konferencie, podujatia a business cesty). Prvýkrát sa MIBEX konal v r. 2006 ako špecializovaná výstava (v r. 2005 sa konal na tému MICE jednodňový workshop a konferencia).

LUXURY LEISURE Moscow je jediný veľtrh v Rusku venovaný osobitne luxusnému CR, ktorý sa stal samostatným „priemyslom“ a v Rusku sa veľmi rozmáha. Jeho cieľom je umožniť stretnutie nákupcov produktov luxusného CR z celej Ruskej federácie a SNŠ s predajcami – kľúčovými hráčmi z mnohých krajín celého sveta. Išlo o špecifický veľtrh, pretože prebiehal systémom vopred dohodnutých stretnutí a programov pre nakupujúcich.

Okrem uvedených veľtrhov sa na výstavisku konal 2. ročník SPA & HEALTH - vysokošpecializovanej konferencie na tému kúpeľníctvo, zdravotný CR a wellness s účasťou medzinárodne renomovaných prednášajúcich.

Všetky spomínané podujatia sa na výstavisku MVC CROCUS EXPO, ktoré je súčasťou obchodno-výstavného komplexu CROCUS CITY.
 
V tomto roku sa výstava OTDYCH/LEISURE 2007 konala na ploche 19.000 m2, zúčastnilo sa viac ako 1.100 vystavovateľov zo 107 krajín a regiónov. Prvýkrát sa na výstave zúčastnili zástupcovia Ministerstviev CR Turecka, Maurícia a Nyanmaru (Barmy). Veľa tradičných vystavovateľov zväčšili plochu svojich stánkov (zo zahraničia -Thajsko, Filipíny, Maďarsko, a tiež Slovensko, z ruských vystavovateľov, napr. Inturist, Art-Tur, a i.). Počet návštevníkov výstavy - 62 250.

V národnom stánku Slovenska sa okrem SACR, ktorá prezentovala atraktivity Slovenska všeobecne, predstavili v expozícii priami spoluvystavovatelia (Mesto Vysoké Tatry, Jasná Nízke Tatry, SATUR TRAVEL, CK PRESSBURG, Bardejovské kúpele, Liptovské liečebné kúpele, LUKA-TOURS, OSTOUR, HEPEX-SLOVAKIA).

14. ročník medzinárodného veľtrhu Otdych/Leisure-2008 sa uskutoční 23. – 26. septembra 2008 na výstavisku Crocus Expo.
Leisure Moskva 2007 1
Leisure Moskva 2007 2
Leisure Moskva 2007 3
Leisure Moskva 2007 4
Leisure Moskva 2007 5

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím