ITF Slovakiatour 2012

ITF Slovakiatour 2012

V dňoch 18.-22.1.2012 sa konal už 18. ročník výstavy cestovného ruchu v Inchebe - ITF Slovakiatour. Ide o prestížnu výstavu dovolenkových destinácií, slovenských či zahraničných cestovných kancelárií, domácich regiónov a  krajov ako aj o výstavu gastronomických zariadení spojená s ochutnávkou rôznych produktov.

Veľtrh ITF Slovakiatour patrí medzi najvýznamnejšie veľtrhy na Slovensku, ale aj v regióne strednej Európy. Návštevníkom ponúkol komplexný pohľad na oblasť cestovného ruchu. Nechýbali prezentácie cestovných kancelárií, informácie o krajinách sa odborná aj široká verejnosť dozvedela od zahraničných turistických centrál a tradične atraktívna bola samostatná hala slovenských a českých regiónov.

Veľtrh sa konal pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky pána Ivana Gašparoviča , 1. podpredsedu vlády a ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky a v spolupráci s odbornými partnermi - Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch, Slovenskou asociáciou cestovných kancelárií a cestovných agentúr, Združením miest a obcí Slovenska, Zväzom hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky a Zväzom cestovného ruchu Slovenskej republiky.

Účasť slovenských cestovných kancelárií bola slabšia ako minulé roky, veľké cestovné kancelárie chýbali, ale aj napriek tomu ponúkajú pri príležitosti výstavy zaujímavé zľavy.

Agentúra HEPEX-Slovakia sa tejto prestížnej výstavy zúčastňuje každoročne s ponukou ubytovacích zariadení na Slovensku /www.travelguide.sk/, množstvom propagačných matariálov a publikáciou HOTEL GUIDE .

Každoročne a čoraz s väčším dôrazom na detaily sa na výstave objavujú stánky regiónov Slovenska, Čiech aj Poľska. Zastúpenie tu mali všetky kraje Slovenska, takisto aj Slovenská asociácia pre cestovný ruch SACR s ponukou produktu Slovensko ako komplexný balík služieb.

Súčasťou veľtrhu bola 19. výstava Poľovníctvo a oddych so širokou ponukou služieb, oblečenia a obuvi pre milovníkov poľovníctva a trávenia voľného času v prírode a 4. výstava Wellness a fitness, ktorej cieľom bolo oboznámiť hoteliérov, prevádzkovateľov wellness a fitness centier, aquaparkov a kúpeľov a návštevníkov s novými trendmi a zariadeniami na pestovanie zdravého životného štýlu.

Čestným hosťom veľtrhu bola Česká republika, ktorá ponúkla množstvo tipov ako stráviť aktívnu a atraktívnu dovolenku. Informácie o lokálnych turistických zaujímavostiach našli návštevníci aj v samostatných expozíciách českých regiónov: Jihomoravský kraj,  Moravskoslezký kraj, Východná Morava a Kraj Vysočina.

Veľtrh doplnili tematicky súvisiace špecializované výstavy, medzi nimi aj Poľovníctvo a oddych. V rámci programu sa konali ukážky vábenia zveri, poľovnícke signály a tradície a medzi verejnosťou populárne ukážky sokoliarskeho výcviku. Výstava Wellness a fitness predstavila zariadenia a prostriedky na podporu zdravého životného štýlu. Program na pódiu počas víkendových dní prilákal na výstavu veľa nadšencov na dva samostatné maratóny (Spinning a Schwinn Cycling Convention).

Celkovo sa na veľtrhu predstavilo 405 vystavovateľov z Brazílie, Cypru, Českej republiky, Čiernej Hory, Egypta, Chorvátska, Grécka, Izraela, Jamajky, Japonska,  Maďarska, Namíbie, Nemecka, Poľska, Rakúska, Slovenska, Srbska, Talianska, Tuniska, Turecka a Veľkej Británie. Na veľtrhu sa priamo prezentovalo 21 zahraničných turistických centrál, zahraničných regiónov. Veľtržné podujatie navštívilo 72 764 návštevníkov.

ITF Slovakiatour 2012 1
ITF Slovakiatour 2012 2
ITF Slovakiatour 2012 3
ITF Slovakiatour 2012 4
ITF Slovakiatour 2012 5
ITF Slovakiatour 2012 6
ITF Slovakiatour 2012 7
ITF Slovakiatour 2012 8
ITF Slovakiatour 2012 9
ITF Slovakiatour 2012 10
ITF Slovakiatour 2012 11
ITF Slovakiatour 2012 12
ITF Slovakiatour 2012 13
ITF Slovakiatour 2012 14
ITF Slovakiatour 2012 15
ITF Slovakiatour 2012 16
ITF Slovakiatour 2012 17
ITF Slovakiatour 2012 18
ITF Slovakiatour 2012 19

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím