GO-REGIONTOUR Brno 2012

GO-REGIONTOUR Brno 2012

GO – Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu a
REGIONTOUR - Medzinárodný veľtrh turistických možností v regiónoch

21. medzinárodný veľtrh turistických možností v regiónoch GO+REGIONTOUR sa konal v dňoch 12. – 15. januára 2012 na výstavisku v Brne. Agentúra HEPEX – Slovakia sa prezentovala v spoločnom národnom stánku Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

Veľtrh REGIONTOUR ako komplexná prehliadka turistických cieľov v Česku a na Slovensku opäť obsadil najväčší pavilón brnenského výstaviska..

Najväčšie stredoeurópske veľtrhy cestovného ruchu s akcentom na regióny prezentovali odborníkom i širokej verejnosti ponuku viac ako stovky zahraničných destinácií. Zúčastnili sa ho firmy z 20 krajín vystavujúcich na ploche 10 400 m2. Zahraniční návštevníci prišli z 12 krajín, predovšetkým zo Slovenska, Nemecka, Poľska a tiež Chorvátska, jednotliví záujemcovia aj z USA, Švédska alebo Španielska. V Press centre sa akreditovalo 391 novinárov, medzi nimi 23 zahraničných z Maďarska, Rakúska, Ruska a Slovenska.

Zaujímavosťou tohto ročníka GO - REGIONTOUR 2012 boli konkrétne produkty z oblasti cirkevnej turistiky a tiež veľký dôraz kladený na aktívnu dovolenku, napríklad formou cykloturistiky. Počas štyroch dní využilo príležitosť prehliadnuť si expozície takmer 30-tisíc návštevníkov, profesionálov podnikajúcich v cestovnom ruchu ako aj koncových klientov.

Na regionálnu gastronómiu sa zameral rozsiahly projekt Asociácie hotelov a reštaurácií s prezentáciou krajových špecialít. Veľká pozornosť sa venovala aj téme aktívna dovolenka, predovšetkým cykloturistike. V rámci veľtrhu sa prvýkrát otvorila cyklistická dedinka. Návrat k tradíciám a ich rastúci význam v cestovnom ruchu zvýraznila folklórne vystúpenia a remeselný jarmok.

Veľtrhu GO zameraného na výjazdovú turistiku sa vedľa tuzemských cestovných kancelárií a agentúr zúčastnili aj poskytovatelia služieb cestovného ruchu v obľúbených zahraničných destináciách a zahraničné turistické centrály. Druhýkrát sa v pavilóne F otvorili dve pódiá s atraktívnym sprievodným programom.

GO-REGIONTOUR Brno 2012 1
GO-REGIONTOUR Brno 2012 2
GO-REGIONTOUR Brno 2012 3
GO-REGIONTOUR Brno 2012 4
GO-REGIONTOUR Brno 2012 5
GO-REGIONTOUR Brno 2012 6
GO-REGIONTOUR Brno 2012 7
GO-REGIONTOUR Brno 2012 8
GO-REGIONTOUR Brno 2012 9
GO-REGIONTOUR Brno 2012 10
GO-REGIONTOUR Brno 2012 11

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím