ITF SLOVAKIATOUR 2008

ITF SLOVAKIATOUR 2008

V termíne 17. až 20. januára 2008 prebiehal v Incheba Expo Bratislava 14. veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR, 15. špecializovaná výstava POĽOVNÍCTVO A ODDYCH, 1. výstava GOLF A WELLNESS a 5. festival cestovateľských filmov, fotografií a publikácií CAMERA SLOVAKIA. Na veľtrhu sa v tomto roku predstavilo rekordných 530 vystavovateľov z 29 krajín.

Štatistické výsledky veľtržného podujati: 1. Celková netto výstavná plocha     9.950 m2
domáci vystavovatelia na ploche      6.800 m2
zahraniční vystavovatelia na ploche  3.150 m2

2. Počet vystavovateľov    530
domáci vystavovatelia      350
zahraniční vystavovatelia  180

3. Počet zastúpených krajín 29
Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Egypt, Fínsko, Grécko, Chorvátsko, India, Indonézia, Japonsko, Malta, Maďarsko, Peru, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Spojené Arabské Emiráty, Srbsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, Tunisko, Turecko, Ukrajina, Veľká Británia

4. Počet návštevníkov 62 712 registrovaná odborná verejnosť 8 965
 
Partnerskou krajinou veľtrhu ITF SLOVAKIATOUR bolo Poľsko a domácim partnerským regiónom bol Bratislavský samosprávny kraj.
Projekt Poľsko – partnerská krajina veľtrhu ITF SLOVAKIATOUR sa uskutočnil v spolupráci s Poľskou turistickou organizáciou. Poľsko patrí ku krajinám, kde sa cestovný ruch rozvíja veľmi dynamicky a patrí do úzkeho kruhu krajín s veľkým turistickým potenciálom. Poľsko týmto prejavilo záujem o slovenskú klientelu, pretože geografická a jazyková blízkosť, kultúra je veľkým predpokladom zvýšenia záujmu turistov zo Slovenska.
Bratislavský samosprávny kraj je prvým domácim regiónom, ktorý ako partnerský región veľtrhu významným spôsobom upriamil pozornosť návštevníkov veľtrhu prezentáciou možnosti turistického potenciálu kraja. Bratislavský samosprávny kraj aj takto prejavil záujem o posilnenie rozvoja domáceho cestovného ruchu.     Už tradične súbežne s veľtrhom ITF SLOVAKIATOUR sa konala 15. špecializovaná výstava Poľovníctvo a oddych so širokou ponukou služieb, oblečenia a obuvi pre milovníkov poľovníctva a trávenia voľného času v prírode. Malé jubileum zaznamenal 5. ročník CAMERA SLOVAKIA - festivalu cestovateľských filmov, fotografií a publikácií, ktorý sa konal v dňoch 19. – 20. januára 2008. Festival zaznamenal v porovnaní s minulým ročníkom väčšiu účasť návštevníkov a tiež tých, ktorí sa zapojili do súťaží alebo prispeli nesúťažnou fotografickou výstavou alebo filmom. Na festivale sa zúčastnili viaceré osobnosti ako je Pavol Barabáš, Boris Filan, Ľuboš Fellner, Karol Kállay, František Kele, Jozef Kopold, Henrich Krejča a Martin Nikodým.    Prvýkrát sa uskutočnila výstava venovaná golfu a wellnessu. Na tomto novom podujatí sa vytvoril priestor pre firmy, ktoré ponúkli kompletné golfové vybavenie a tiež možnosti vybavenia hotelov s programom wellness.

   Návštevníci, ktorí majú radi netradičné dovolenky v karavanoch mohli navštíviť projekt Camping, caravaning, mototuristika. Počas víkendových dní sa uskutočnil prvý ročník prezentácie filmov, diapozitívov a fotografií z európskych destinácií pod názvom „Tisíc chutí cestovania“.    Pre odborných návštevníkov veľtrhu v spolupráci s odbornými partnermi veľtrhu sa pripravil medzinárodný seminár „Domáci cestovný ruch – vidiecky turizmus – vínne cesty“, ktorý sa konal 18. januára. Seminár sa zameral na domáci cestovný ruch vo vidieckom prostredí so špecifikáciou marketingu vidieckeho turizmu v Rakúsku, Česku ako aj celkovej podpory rozvoja vínneho turizmu v stredoeurópskom regióne. Okrem tohto podujatia sa uskutočnili ešte Chorvátsko-slovenský workshop a Maďarsko-slovenský workshop.    Veľtrh ITF SLOVAKIATOUR spolu so súbežnými výstavami dlhodobo potvrdzuje svoju jednoznačnú pozíciu na Slovensku a tiež dôležité postavenie medzi veľtrhmi cestovného ruchu v regióne strednej Európy. Rozsah samotného veľtrhu, počet vystavovateľov a návštevníkov, dôstojné výstavné priestory, kvalitný program pre odborníkov a pestrý sprievodný program pre verejnosť zaraďuje veľtrh k európskej špičke veľtrhov cestovného ruchu.

   14. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2008 je podľa hodnotenia médií, odbornej verejnosti a zúčastnených vystavovateľov jedno z najvýznamnejších a najprestížnejších podujatí v oblasti cestovného ruchu. Potvrdzuje to skladba vystavovateľov, vhodné prepojenie s ostatnými výstavnými podujatiami organizovanými v rovnakom termíne.

ITF SLOVAKIATOUR 2008 1

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím