GO a REGIONTOUR Brno 2007

GO a REGIONTOUR Brno 2007

Charakter veľtrhu

   11. až 14. január 2007 sa niesol v Brne v znamení veľtrhov GO a REGIONTOUR. Najväčšie stredoeurópske veľtrhy so zameraním na regióny privítali rekordných 1265 vystavovateľov z 34 krajín s ponukou viac ako 70 turistických destinácií. Veľtrhov sa zúčastnili najväčšie tuzemské CK, všetky regióny a turistické oblasti ČR a veľké množstvo zahraničných regiónov. Počas prvých 2 dní vyhradených pre odbornú verejnosť prešlo bránami výstaviska 14 684 návštevníkov, zahraničných bolo cez tisíc z 22 krajín (po prvýkrát tiež z Litvy, Mongolska a Turecka). V press centre sa akreditovalo 495 novinárov z 8 krajín. Veľtrhy oficiálne otvoril nový miestopredseda vlády ČR a minister pre miestny rozvoj Jiří Čunek, medzi hosťami bolo 12 zo 14 krajských hejtmanov a primátor hlavného mesta Prahy. Morálnu záštitu nad veľtrhmi prevzalo Ministerstvo hospodárstva SR za účasti štátneho tajomníka Ivana Rybárika. Tohtoročný veľtrh Regiontour sa niesol v znamení propagácie Českej republiky ako golfovej destinácie.

   Obchodný efekt veľtrhu REGIONTOUR zvýšil Meeting Point, 5. ročník workshopu zahraničných touroperátorov (30 z 10 krajín) s tuzemskými subjektmi v oblasti cestovného ruchu. Predstavitelia štátnej správy a odborníci v cestovnom ruchu sa stretli na konferencii Ministerstva pre miestny rozvoj zameranej na využitie európskych fondov na podporu cestovného ruchu v programovacom období 2007 - 2013. Do 4. ročníka vstúpila súťaž turistických produktov Grand Prix REGIONTOUR, do 10. festival filmov, fotografií a publikácií s cestovateľskou problematikou GO KAMERA 2007. V súťaži o kráľovnú regiónov Českej a Slovenskej republiky sa v prvej trojke umiestnila reprezentantka mesta Trenčín.
 

Slovensko na veľtrhu REGIONTOUR

   SLOVENSKO predstavilo svoju ponuku v najväčšom pavilóne brnenského výstaviska - pavilóne V. Oboch veľtrhov sa zúčastnilo vyše 100 vystavovateľov zo Slovenska. V rámci národnej expozície Slovenska o veľkosti 150 m2 to boli popri SACR mestá Piešťany, Trstená, Vysoké Tatry, Košice, Stará Ľubovňa, Trenčín, obce Zuberec, Majere, Terchová, Bešeňová, Smrdáky, Haligovce, Červený Kláštor, Štrba, ďalej Slovenská plavba a prístavy a Nitriansky samosprávny kraj. Ďalšie subjekty sa prezentovali nepriamo, prostredníctvom propagačných materiálov. Národnú expozíciu Slovenska navštívil minister pre miestny rozvoj ČR p. Jiří Čunek, zástupcovia MH SR - štátny tajomník p. Ivan Rybárik, riaditeľ sekcie CR p. Gabriel Kuliffay a ďalší zástupcovia štátnej správy SR. Veľvyslanectvo SR v Českej republike zastupovala obchodná radkyňa p. Ivana Magátová.

Zhodnotenie stánku

   Národný stánok, zabezpečovaný organizátorom veľtrhu BVV - Veletrhy Brno, a.s., sa nachádzal v pavilóne V - stánok 080, priamo pri jednom zo vstupov do pavilónu. Stánok mal jednotný moderný dizajn, s dominantnými logami a obrazmi so slovenskými motívmi (Zima, Vysoké Tatry, Bratislava, Spišský hrad, Bojnický zámok...).

   Spestrením národnej expozície bola prítomnosť ľudového remeselníka - medovnikárky, ktorá naživo a za záujmu širokej verejnosti prezentovala svoje umenie. Program dopĺňala zimná súťaž o vecné ceny s motívom Slovenska.

Záujem návštevníkov

   Odborná verejnosť sa zaujímala najmä o novinky v produkte cestovného ruchu Slovenska, o aktuálnu situáciu v zimných strediskách, termálne kúpaliská, kultúrne pamiatky, historické mestá, možnosti ubytovania v jednotlivých regiónoch.

   Laickí návštevníci prejavili najväčší záujem o termálne kúpaliská a aquaparky, kúpele, možnosti cykloturistiky a lyžiarske strediská. Žiadané boli tiež informácie o možnostiach rodinnej dovolenky a letnej ponuke Slovenska.

Propagačné materiály

   Najväčší záujem bol o propagačné materiály týkajúce sa termálnych a wellness areálov na Slovensku, historických pamiatok a cyklotrás na Slovensku. Veľkému záujmu sa tešili regionálne mapy a časopis Krásy Slovenska. Chýbala turistická automapa Slovenska, cyklomapa Slovenska, informačný materiál o kempoch, regionálny sprievodcovia, prezentačné DVD o Slovensku.

Odporúčania

   Veľtrh REGIONTOUR potvrdil, že Slovensko patrí k najobľúbenejším dovolenkovým cieľom českých turistov. Účasť Slovenska na veľtrhu formou národného stánku , t. z. za účasti spoluvystavovateľov, odporúčame aj v roku 2008, žiaduca by však bola širšia účasť krajov. Prezentáciu Slovenska odporúčame podporiť sprievodným programom vrátane prezentácie slovenskej kuchyne. Pre novinárov odporúčame zorganizovať Deň Slovenska v priestoroch press centra. Nevyhnutné je vydanie samostatnej turistickej mapy a cyklomapy Slovenska, informačnej brožúry o kempoch, ako aj materiálu o možnostiach rodinnej dovolenky na Slovensku.

 

GO a REGIONTOUR Brno 2007 1
GO a REGIONTOUR Brno 2007 2
GO a REGIONTOUR Brno 2007 3
GO a REGIONTOUR Brno 2007 4
GO a REGIONTOUR Brno 2007 5
GO a REGIONTOUR Brno 2007 6
GO a REGIONTOUR Brno 2007 7
GO a REGIONTOUR Brno 2007 8
GO a REGIONTOUR Brno 2007 9
GO a REGIONTOUR Brno 2007 10
GO a REGIONTOUR Brno 2007 11
GO a REGIONTOUR Brno 2007 12
GO a REGIONTOUR Brno 2007 13
GO a REGIONTOUR Brno 2007 14
GO a REGIONTOUR Brno 2007 15
GO a REGIONTOUR Brno 2007 16

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím