Glob Katowice 2010

Glob Katowice 2010

Veľtrh cestovného ruchu GLOB patrí medzi významné veľtrhy cestovného ruchu, a zúčastňujú sa ho vystavovatelia z celého sveta.
V roku 2010 sa prezentovalo takmer 300 vystavovateľov z trinástich krajín sveta. Svoje ponuky predstavili národné centrály cestovného ruchu, regióny, mestá, cestovné kancelárie, kúpele, poľské komory pre cestovný ruch, poskytovatelia ubytovacích služieb.
Sprievodnými podujatiami veľtrhu bol aj veľtrh vybavenia pre šport, turistiku, jachting a plachtenie.

Odborná porota zložená zo špecialistov z oblasti cestovného ruchu udelila Slovenskej agentúre pre cestovný ruch (SACR) 1. miesto za najlepšiu prezentáciu a najkrajšiu expozíciu veľtrhu GLOB Katovice. Slovensko zvíťazilo v konkurencii viac ako 300 vystavovateľov z 13 krajín.

Slovenská republika ako partnerská krajina veľtrhu pripravila pre návštevníkov spolu s ôsmimi spoluvystavovateľmi kvalitnú prezentáciu celoročných turistických produktov, doplnenú atraktívnym programom. Pre odbornú, ako aj širokú verejnosť bola prichystaná degustácia slovenských vín z Tokajskej vinohradníckej oblasti a obrovskému záujmu sa tešila aj ochutnávka bryndzových pirohov, ktoré priamo na stánku varili slovenskí kuchári.

O Slovenskú republiku ako partnerskú krajinu veľtrhu GLOB Katovice bol záujem tak zo strany odbornej a širokej verejnosti, ako aj zo strany poľských médií. Návštevníci slovenského stánku sa zaujímali hlavne o národné parky, hrady, jaskyne, termálne kúpaliská a možnosti ubytovania. Zahraničný zástupca SACR v Poľsku poskytol rozhovory pre televízie TV Katowice, Dziennik Zachodni a Poľský rozhlas, v rámci ktorých pozval poľských turistov na návštevu Slovenska.

Na 16. ročníku veľtrhu bola partnerskou krajinou Slovenská republika, čo na veľtrh prilákalo mnoho záujemcov o dovolenku u nás. Poľskí turisti patrili po minulé roky medzi najpočetnejšiu skupinu zahraničných návštevníkov našej krajiny, v dôsledku prijatia eura a celosvetovej kríze sme však zaznamenali pokles aj v oblasti cestovného ruchu. V súčasnosti záujem ľoudí o cestovanie vzrástol, preto si aj naša agentúra zvolila prezentáciu na tomto veľtrhu, v národnom stánku Slovenska, pod záštitou Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

Glob Katowice 2010 1
Glob Katowice 2010 2
Glob Katowice 2010 3
Glob Katowice 2010 4

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím