UTAZÁS Budapest 2010

UTAZÁS Budapest 2010

Tak ako každoročne, aj v roku 2010 sa naša agentúra HEPEX –Slovakia s.r.o. zúčastnila najvýznamnejšieho veľtrhu cestovného ruchu v Maďarsku „UTAZÁS Budapešť. Maďarským návštevníkom sme sa prezentovali spolu s ďaľšími 11 vystavovateľmi v národnom stánku Slovenska, pod záštitou Slovenskej agentúry pre cestovný ruch /SACR/.

Slovenská republika malo na výstave stánok s rozlohou 140 m2 , kde bolo zastúpených 12 spoluvystavovateľov. Prítomné boli tradičné regionálne zastúpenia ako Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Banskobystrický samosprávny kraj, Banská Štiavnica, Banská Bystrica, Košice, ale aj Bratislava.
SACR v prvý deň veľtrhu zorganizovala tlačovú konferenciu, na ktorej zahraničná zástupkyňa SACR v Budapešti Soňa Jelínková zhodnotila návštevnosť maďarských turistov v roku 2009, ktorú výrazne ovplyvnilo oslabenie maďarského forintu voči euru a dopady hospodárskej krízy. Napriek tomu si maďarskí návštevníci udržali v incomingových štatistikách 4. miesto. Maďarskí turisti tvoria v súčasnosti výraznú klientelu v lyžiarskych strediskách v Nízkych a Vysokých Tatrách a výnimkou by nemalo byť ani leto.
Veľvyslanec SR v Budapešti Peter Weiss novinárom zdôraznil, že predovšetkým cestovný ruch spája naše krajiny a vytvára dobré vzťahy medzi obyvateľmi Slovenska a Maďarska. Slovenské kultúrne dedičstvo v podobe hradov, zámkov a kaštieľov prezentovalo na tlačovke Slovenské národné múzeum, ktoré bolo na výstave v Budapešti prvýkrát spoluvystavovateľom v stánku SACR.
Nápaditosť dizajnu slovenského stánku a kvalitu prezentácie ocenila porota zložená zo zástupcov médií udelením 1. miesta v kategórii o najkrajšiu zahraničnú expozíciu. Za Slovenskom skončilo Turecko a Česká republika.
Najvýznamnejší veľtrh cestovného ruchu v Maďarsku Utazás, ktorý sa konal od 4. do 7. marca dosiahol za posledné tri roky najväčšiu návštevnosť, čo dokazuje, že napriek hospodárskej kríze je o cestovanie záujem. Výstava Utazás je jednou z najväčších svojho druhu v strednej a východnej Európe, na ktorej sa na celkovej ploche 25.000 m2 predstavilo do 7. marca v rámci 7 expozícií takmer 1000 vystavovateľov. Čestným hosťom výstavy bolo tento rok Turecko, veľký záujem bol aj o indickú expozíciu.
UTAZÁS Budapest 2010 1
UTAZÁS Budapest 2010 2
UTAZÁS Budapest 2010 3
UTAZÁS Budapest 2010 4
UTAZÁS Budapest 2010 5

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím