ANTOR Minsk 2010

ANTOR Minsk 2010

Dňa 6. apríla 2010 sa v hoteli Crowne Plaza v Minsku uskutočnila prezentácia cestovného ruchu, ktorá bola organizovaná Ľubicou Alušicovou, zahraničnou zástupkyňou Slovenskej agentúry pre cestovný ruch v Ruskej Federácii v spolupráci s Andreou Mackovou, obchodnou radkyňou Obchodno-ekonomického oddelenia pri ZÚ SR v Bielorusku.

Slovensko-bieloruské pracovné stretnutie oficiálne otvoril Marian Servátka, veľvyslanec a obchodná radkyňa Andrea Macková. Prezentácie sa zúčastnilo 36 zástupcov cestovných kancelárií, z ktorých 14 spolupracuje so Slovenskou republikou v oblasti cestovného ruchu a zástupcovia miestnych médií – Prime-Tass, Belapan, Interfax, Turizm-Oddych, Zvezda. Prezentácie sa zúčastnili i zástupcovia Ministerstva športu a turizmu Bieloruskej republiky a Bieloruskej štátnej univerzity, Katedry medzinárodného turizmu. Predstavitelia bieloruských cestovných kancelárií prejavili zvýšený záujem o Slovensko, podotkli však, že vstup Slovenska do Schengenskej zóny zmenil postup získavania víz pre bieloruských občanov. Bola daná požiadavka na optimalizáciu predkladania dokumentov na turistické víza – skupinové, tak ako ich poskytujú zastupiteľské úrady napr. Poľska, Litvy a ZÚ SR v Moskve, čo uľahčí získavanie víz a výrazne sa zvýšia počty turistov na Slovensko.

Prezentácia Slovenska zvýšila záujem o Slovensko zo strany bieloruských turistov, ktorí prezentáciou SACR získali prehľad o ďalších možnostiach oddychu na Slovensku. Slovenská republika bola medializovaná prítomnými zástupcami médií.

ANTOR Minsk 2010 1
ANTOR Minsk 2010 2
ANTOR Minsk 2010 3
ANTOR Minsk 2010 4
ANTOR Minsk 2010 5
ANTOR Minsk 2010 6

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím