Coffee Factory
Blog

Spoznajte najlepšie termálne kúpaliská na Slovensku16. 06. 2023

Spoznajte najlepšie termálne kúpaliská na Slovensku

Slovensko je známe svojimi prírodnými krásami a termálnymi prameňmi, ktoré ponúkajú ideálnu príležitosť na relaxáciu a oddych. Toto malé stredoeurópske krajina je bohatá na termálne kúpaliská, kde návštevníci môžu relaxovať vo vyhrievanej vode, vychutnávať si liečivé účinky minerálnych prameňov a stráviť príjemný čas s rodinou a priateľmi. V nasledujúcom článku sa pozrieme na niektoré z najlepších termálnych kúpalísk na Slovensku. Tieto kúpaliská ponúkajú skvelé možnosti pre relaxáciu, zábavu a liečebné účinky termálnej vody.

Thermal Corvinus Veľký Meder

Termálne kúpalisko Thermal Corvinus Veľký Meder je jedným z najobľúbenejších miest pre oddych na južnom Slovensku. Jeho geotermálna voda je známa svojimi liečivými účinkami na pohybový aparát a priaznivo pôsobí pri ochorení kĺbov, chrbtice, svalovej únave ako aj na celkovú únavu organizmu. Vďaka vyváženému zloženiu minerálov a teplote vody medzi 26 až 38 stupňami Celzia ponúka návštevníkom nielen príjemný relax, ale aj terapeutické účinky.

Thermal Corvinus Veľký Meder

Kúpalisko Thermal Corvinus Veľký Meder sa rozprestiera na rozlohe takmer 10 000 metrov štvorcových a ponúka širokú škálu atrakcií pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Súčasťou kúpaliska je viacero bazénov, ako napríklad plavecký bazén, bazén s divokou riekou, bazén s vlnobitím, termálny bazén s masážnymi tryskami, detský bazén so šmykľavkami a vodnými atrakciami. V súčasnosti je v areáli Thermal Corvinus celkovo 7 celoročných bazénov a navyše v letnej sezóne je k dispozícii ďalších 6 bazénov.

 • Mimosezónny balík 2023 s polpenziou a celodenným vstupom na termálne kúpalisko Thermal Corvinus
  Mimosezónny balík 2023 s polpenziou a celodenným vstupom na termálne kúpalisko Thermal Corvinus
  2 až 7 nocí - 71.50 €/os/noc
  01.01. – 07.04.2023, 10.04. – 07.05.2023, 01.10. – 22.12.2023
  all inclusive
  bazén
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda
 • Mimosezónny pobyt Senior vo Veľkom Mederi so vstupom na termálne kúpalisko
  Mimosezónny pobyt Senior vo Veľkom Mederi so vstupom na termálne kúpalisko
  2 až 7 nocí - 74.50 €/os/noc
  02.01.2023 – 30.04.2023, 01.10.2023 – 15.12.2023
  bazén
  polpenzia
  termálna voda
  vírivka
 • Mimosezónny pobyt v Mederi so vstupom na termálne kúpalisko
  Mimosezónny pobyt v Mederi so vstupom na termálne kúpalisko
  2 až 7 nocí - 76.00 €/os/noc
  02.01.2023 – 30.04.2023, 01.10.2023 – 15.12.2023
  bazén
  polpenzia
  termálna voda
  vírivka

Pozrite si všetky pobyty vo Veľkom Mederi >>

Pre tých, ktorí hľadajú adrenalínové zážitky, sú k dispozícii aj tobogany so šmykľavkami rôznych veľkostí a tvarov.

Okrem bazénov a tobogánov sa Thermal Corvinus Veľký Meder pýši aj moderným wellness centrom, kde si návštevníci môžu dopriať relaxačné procedúry a masáže. Saunový svet s rôznymi typmi sáun a parnými kúpeľmi poskytuje možnosť úplného očistenia tela a duše.

Ak ste sa rozhodli, že na Kúpalisku Thermal Corvinus strávite niekoľkodňovú dovolenku, máte bohaté možnosti vybrať si ubytovanie vo Veľkom Mederi. Veľmi obľúbenými ubytovacími zariadeniami sú apartmány s vlastnou kuchynkou. Veľký Meder ponúka niekoľko hotelov a penziónov a široký výber ubytovania v súkromí.

Tip: Pozrite si ubytovania pri Termálnom kúpalisku Thermal Corvinus

Thermal Park Vrbov

(Východné Slovensko, Vysoké Tatry)

Tento termálny park v malebnej obci Vrbov ponúka jedinečnú príležitosť relaxu v termálnej vode s liečivou silou. Thermal park Vrbov je známy svojimi geotermálnymi prameňmi, bohatými na minerály. Termálne kúpalisko sa môže pochváliť množstvom vnútorných a vonkajších bazénov s rôznou teplotou od 26 °C do 38°C. Či už hľadáte oddych v teplej termálnej vode alebo preferujete osviežujúci kúpeľ, v Thermal parku Vrbov si každý nájde niečo. Termálne kúpalisko má celoročnú prevádzku, keďže aj počas zimnej sezóny je k dispozícii niekoľko bazénov s geotermálnou aj čírou vodou.

Thermal Park Vrbov

Veľmi obľúbenými sú vonkajšie termálne bazény, ktoré umožňujú návštevníkom vyhrievať sa v kráse prírody a zároveň si užívať liečivé účinky geotermálnej vody. Ponúka sa Vám z nich aj krásny výhľad na majestátne Vysoké Tatry. Okrem sedacích a rekreačných bazénov je v Thermal Parku pre športovcov aj 35 m plavecký bazén. Pre deti sú určené 4 detské bazény s termálnou vodou. Pre zábavu tu nechýbajú ani tobogany, športové aj detské ihriská a vodné atrakcie, ako sú masážne trysky. Počas leta sa konajú animačné programy.

Pozrite si ubytovania vo Vrbove >>

Vodný park Bešeňová

(Stredné Slovensko, Liptov)

Vodný park Bešeňová patrí medzi top termálne kúpaliská na Slovensku. Kúpalisko v obci Bešeňová ponúka moderné bazény s teplou termálnou a čírou vodou, tobogany, vírivky a wellness centrum. Okrem toho si môžete vychutnať nádherný výhľad na okolité hory a prírodu. Vodný park sa nachádza v srdci Slovenska na Liptove, v údolí medzi Nízkymi TatramiChočskými vrchmi.

Vodný park Bešeňová

Hlavným lákadlom vodného parku Bešeňová sú termálne bazény s teplotami vody od 30 °C do 40 °C. Čaká Vás tu termálna voda s vysokým obsahom liečivých prvkov. Na kúpalisku nájdete relaxačné termálne bazény, v ktorých Vám perličkovým kúpeľ a masážne trysky uvoľnia stuhnuté svalstvo vášho tela.  Navyše si v bazéne vychutnáte aj Váš obľúbený drink z vodného baru. V rekreačnom bazéne s termálnou vodou si môžete aj zaplávať, keďže sú v ňom aj dve plavecké dráhy.

Vodný park Bešeňová nie je iba o oddychu ale aj o nekonečnej zábave. Okrem termálnych bazénov je vodný park vybavený aj viacerými toboganmi a vodnými atrakciami pre deti aj dospelých. Pre tých, ktorí túžia po niečom viac adrenalínovom. Bešeňová ponúka aj rôzne vodné športy a aktivity. Môžete si vyskúšať napríklad prekážkovú vodnú dráhu, potápanie alebo sa plaviť dolu riekou na nafukovacích raftoch. Zábavu zažijete aj v bazéne s vlnobitím.

Medzi detské atrakcie patrí sopka chrliaca vodu alebo kontaktná minizoo so zvieratkami. Pre tých, ktorí majú radi wellness a relax, je k dispozícii wellness centrum s rôznymi masážami, saunami a ďalšími procedúrami na oddych a omladenie tela.

 • Jesenné prázdniny 2023 vo Vodnom parku Bešeňová so vstupom do bazénov a saunového sveta
  bazén
  polpenzia
  sauna
  termálna voda
  vírivka
 • Silvester 2023 s neobmedzeným vstupom do vodného parku Bešeňová a Silvestrovskou zábavou
  bazén
  polpenzia
  sauna
  skipas
  termálna voda
  vírivka

Pozrite si všetky pobyty v Bešeňovej >>

Thermalpark Dunajská Streda

Dunajská Streda, malé mesto nachádzajúce sa na juhozápade Slovenska, je domovom jedného z najpopulárnejších termálnych parkov v regióne - Thermalpark Dunajská Streda. Tento úchvatný komplex, ležiaci v blízkosti rieky Dunaj, je miestom, kde môžu návštevníci uniknúť každodennému zhonu a ponoriť sa do sveta relaxácie a zábavy.

Thermalpark Dunajská Streda

Termálna voda, ktorá je základným prvkom kúpaliska, je bohatá na minerály a jej blahodarné účinky na telo a myseľ sú dobre známe. Táto geotermálna voda vyvierajúca z hĺbky 1600 metrov vďaka svojmu zloženiu priaznivo vplýva na pohybové ústrojenstvo a ochorenia kĺbov.

Thermalpark Dunajská Streda ponúka širokú škálu bazénov a vodných atrakcií. Okrem toho tu nájdete aj tobogany a mnoho ďalších zábavných prvkov pre deti aj dospelých. Súčasťou areálu je taktiež prírodné jazero, ktoré ponúka možnosť na kúpanie a vodné športy.

Dokonalý zážitok z uvoľnenia zažijete vo wellness centre, ktoré je ideálnym miestom na zbavenie sa stresu a obnovenie energie. Môžete tu relaxovať v saunách a nechať rozmaznávať masážou alebo rôznymi rehabilitačnými a relaxačným procedúrami.

Pobyty so vstupom do Thermalparku Dunajská Streda

 • Seniorský pobyt od 62 rokov v Thermalparku DS
  Seniorský pobyt od 62 rokov v Thermalparku DS
  2 až 4 noci - 81.75 €/os/noc
  02.01.2023 – 19.12.2023 (okrem sviatkov)
  bazén
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda
 • Pobyt Harmónia s masážou a vstupom do bazénov v Thermalparku DS
  Pobyt Harmónia s masážou a vstupom do bazénov v Thermalparku DS
  2 až 4 noci - 86.90 €/os/noc
  celoročne (okrem sviatkov a letných prázdnin)
  bazén
  masáž
  polpenzia
  termálna voda
 • Jesenný pobyt v Thermalparku s bazénmi a saunovým svetom
  Jesenný pobyt v Thermalparku s bazénmi a saunovým svetom
  2 až 4 noci - 87.00 €/os/noc
  16.09.2023 – 22.12.2023
  bazén
  polpenzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda

všetky pobyty v Thermalparku DS >>

Pozrite si všetky pobyty v Dunajskej Strede

Pre tých, ktorí hľadajú aktívnejšiu zábavu, Thermalpark Dunajská Streda ponúka športové možnosti ako tenisové kurty, plážový volejbal alebo futbalové ihrisko. Je to skvelé miesto pre rodiny aj priateľov, ktorí chcú stráviť kvalitný čas spolu a zapojiť sa do rôznych športových aktivít.

Vyberte si ubytovanie v Dunajskej Strede ...

Vadaš Thermal Resort, Štúrovo

Ak hľadáte miesto na dokonalý oddych, relaxáciu či rodinnú dovolenku s deťmi na Slovensku, Vadaš Thermal Resort v Štúrove je miestom, ktoré by ste pri plánovaní nemali opomenúť. Tento úchvatný termálny komplex na južnom Slovensku pri hraniciach s Maďarskom je obklopený prírodou a ponúka širokú škálu služieb a zážitkov pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Svojím jedinečným prostredím a pestrými možnosťami si získava srdcia návštevníkov a stále viac sa stáva obľúbeným cieľom pre dovolenkárov zo zahraničia.

Vadaš Thermal Resort, Štúrovo

Hlavnými lákadlami Vadaš Thermal Resortu množstvo bazénov, atrakcií pre zábavu a v neposlednom rade aj jeho termálna voda. Návštevníci si môžu vychutnať relaxáciu vo vnútorných a vonkajších termálnych bazénoch, kde si môžu uvoľniť napätie svalov a relaxovať.

Celkovo je v areáli Vadaš Thermal Resort s rozlohou 30 hektárov k dispozícii až 14 zážitkových bazénov, pričom niektoré z nich sú otvorené aj celoročne. Areál kúpaliska okrem bazénov má zábavu pripravený v toboganový park, multifunkčné športové ihrisko, lanový park a špecialitou je celoročne otvorené jazero na rybolov.

Vadaš Thermal Resort tiež ponúka širokú škálu ubytovacích možností, aby vyhovoval rôznym preferenciám a rozpočtom návštevníkov. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusný hotel, rodinný apartmán alebo útulnú chatku, môžete sa tešiť na pohodlné ubytovanie v blízkosti bazénov. K dispozícii sú aj reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať skvelé jedlá a nápoje, aby ste svoje pobyty ešte viac obohatili.

Pozrite si všetky ubytovania v Štúrove

Súčasťou areálu Vadaš Thermal Resortu je wellness centrum, kde si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a vyskúšať si blahodarné účinky termálnej vody. Vo wellness centre sa nachádzajú termálne bazény, saunový svet, soľná kabína, vírivka s exkluzívnym výhľadom na Baziliku v meste Ostrihom na druhej strane Dunaja v Maďarsku. Wellness centrum je prepojené priamym prechodom z Wellness Hotela Thermal, a je pre hostí k dispozícii počas celého roka.

viac pobytov v Štúrove >>

Thermal Nesvady

Kúpalisko Thermal Nesvady sa nachádza v malebnom regióne Slovenska a je skutočnou oázou relaxu a načerpania nových síl. Jedno z najnovších termálnych kúpalísk je zasadené uprostred prírody Podunajskej nížiny, v mestečku Nesvady, v blízkosti rieky Nitra.

Thermal Nesvady

Termálna voda v Nesvadoch má zvýšený obsah minerálov, o ktorých je známe, že poskytujú množstvo zdravotných výhod. Vďaka svojmu zloženiu a fyzikálnym vlastnostiam priaznivo pôsobí na ľudský organizmus, ako napríklad zmiernenie svalového napätia či odbúranie stresu spôsobeného moderným uponáhľaným životným štýlom. Návštevníci kúpaliska Thermal Nesvady majú možnosť vychutnať si upokojujúce teplo tejto vody a nechať rozplynúť starosti.

V súčasnosti sú v areáli kúpaliska dva celoročne otvorené bazény s geotermálnou vodou, ktorá dosahuje príjemných 36 až 39 °C, čo umožňuje návštevníkom ponoriť sa do teplého objatia a zabudnúť na starosti všedného dňa. Hneď za tým majú možnosť sa schladiť v ochladzovacom bazéne. V letnej sezóne sú v prevádzke aj ďalšie bazény. Nájdete tu Rekreačný neplavecký bazén a Detský bazén do 6 rokov. V areáli sú k dispozícii lehátka, detské ihrisko a bufety.

Ak sa rozhodnete stráviť na kúpalisku viacdňovú dovolenku, v blízkosti areálu Thermal Nesvady nájdete rôzne možnosti ubytovania. Vybrať si môžete z penziónov, rekreačných domčekov či apartmánov.

Pozrite si všetky ubytovania v Nesvadoch

Aqua-Vital Park Lúčky

Areál Aqua-Vital Park Lúčky sa nachádza v malebnom horskom prostredí Chočských vrchov v obci Lúčky v severnej časti Slovenska. Toto moderné a dobre vybavené termálne kúpalisko patrí do areálu Liečebných kúpeľov Lúčky.

Aqua-Vital Park je rozdelený na vonkajšiu časť s dvomi bazénmi, vnútornú časť s vnútorným bazénom a vitálny svet so saunami.

Aqua-Vital Park, Lúčky

V exteriéri je k dispozícii vonkajší rekreačný bazén (28 - 33 °C) s rôznymi atrakciami ako sú vzduchové lehátka, protiprúd, masážne trysky alebo chrliče vody. Okrem toho je tu aj sedací bazén s liečivou minerálnou vodou (36 - 38 °C). V blízkosti týchto bazénov môžete využívať volejbalové ihrisko, pre deti sú pripravené detské hojdačky a preliezačky.

Vo vnútornej časti nájdete minerálny bazén s liečivou vodou (33 až 35 °C). Vo vitálnom svete na Vás čaká niekoľko sáun, rímsky kúpeľ s inhalačnými esenciami, Kneippov kúpeľ, tepidárium a šoeciálne sprchy. Prírodné silice, ktoré sa tu používajú, Vám napomáhajú pri zvyšovaní obranyschopnosti organizmu a uvoľňujú psychické napätie a stres. Vitálny svet má aj vonkajšiu časť s fínskou saunou, ochladzovacím bazénom a vírivkou pod holým nebom.

 • Liečebný pobyt Klasik na prevenciu chorôb
  Liečebný pobyt Klasik na prevenciu chorôb
  min. 5 nocí - 87.00 €/os/noc
  02.01.2023 – 21.12.2023 (okrem Veľkej noci)
  bazén
  masáž
  plná penzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
  vírivka
 • Aqua Vital pobyt s bazénom, saunou a procedúrami
  Aqua Vital pobyt s bazénom, saunou a procedúrami
  min. 2 noci - 91.00 €/os/noc
  11.04.2023 – 21.12.2023
  bazén
  masáž
  plná penzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
 • Predĺžený víkend v kúpeľoch s procedúrami a vstupom do bazénov a Vitálneho sveta
  Predĺžený víkend v kúpeľoch s procedúrami a vstupom do bazénov a Vitálneho sveta
  3 noci (štvrtok - nedeľa) - 93.00 €/os/noc
  02.01.2023 – 21.12.2023 (okrem Veľkej noci)
  bazén
  masáž
  plná penzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
  vírivka

Termálne kúpalisko Podhájska

Podhájska, známa obec nachádzajúca sa na juhozápade Slovenska, je domovom jedného z najobľúbenejších termálnych kúpalísk v krajine. Termálne kúpalisko Podhájska je miestom, kde sa mnohí ľudia vyberú hľadať oddych, relaxáciu a obnovu svojich síl. S pôsobivou kombináciou prírodných termálnych prameňov, moderných zariadení a pestrého wellness ponúkaného službami, sa toto kúpalisko stalo neodmysliteľnou súčasťou slovenského cestovného ruchu.

Termálne kúpalisko Podhájska

Jedným z hlavných lákadiel termálneho kúpaliska Podhájska sú jeho prírodné pramene. Geotermálna voda, ktorá vyviera z hĺbky takmer 2000 metrov, je bohatá na minerály a má liečivé účinky. Je často porovnávaná s vodou z Mŕtveho mora. Toto kúpalisko je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú uvoľnenie a liečebné procedúry. Teplota vody v bazénoch sa pohybuje od 26 do 38 stupňov Celzia, čo zaručuje príjemný a relaxačný zážitok pre návštevníkov. Navyše, prírodná termálna voda je prospešná pre pokožku, kĺby a dýchacie cesty.

Kúpalisko disponuje rôznymi typmi bazénov a atrakcií, ktoré uspokoja potreby návštevníkov všetkých vekových kategórií. Milovníci adrenalínu si môžu vychutnať tobogany, šmykľavky a divoké rieky. Rodiny s deťmi ocenia detské bazény s vodnými hrami a atrakciami. Pre tých, ktorí preferujú pokojnejšiu atmosféru, sú k dispozícii bazény s masážnymi tryskami a hydromasážnymi ležadlami, kde si môžu oddýchnuť a relaxovať. Vonkajšie bazény umožňujú návštevníkom vychutnať si slnečné lúče a prírodu.

Termálne kúpalisko Podhájska ponúka tiež bohaté zázemie v oblasti wellness služieb. Návštevníci môžu využiť sauny, parné kabíny a rôzne druhy masáží, ktoré prispievajú k relaxácii tela a mysle.

Pre návštevníkov, ktorí si hľadajú ubytovanie v Podhájskej, je tu množstvo ubytovacích zariadení v okolí kúpaliska. Veľmi vyhľadávanou možnosťou je aj ubytovanie priamo na kúpalisku Podhájska, no tieto ubytovacie kapacity bývajú zväčša veľmi žiadané a tým pádom aj rýchlo zarezervované.

Pozrite si viac termálnych kúpalísk na Slovensku