Thermal Nesvady - termálne kúpalisko
Blog

6 tipov, ako a kde si užiť príjemnú rodinnú dovolenku na Slovensku s bábätkom06. 07. 2023

6 tipov, ako a kde si užiť príjemnú rodinnú dovolenku na Slovensku s bábätkom

Fotka od Christopher Luther z Unsplash

Chystáte sa objavovať krásy Slovenska so svojím drobcom, no obávate sa toho, ako spolu zvládnete vašu prvú cestu? Neviete, či si poradíte s prebaľovaním, kŕmením alebo jeho mrzutou náladou ďaleko od domova, a už vôbec netušíte, kam sa dostanete s kočíkom a kam radšej zobrať nosič? Prinášame vám odskúšané tipy mamičiek, ako a kde si užiť dovolenku na Slovensku, či už ste milovníkmi hôr alebo leňošenia pri vode.

1. Dovolenku pri mori bez výčitiek odložte na budúci rok

Prešlo už veľa týždňov, odkedy vám do rodiny pribudol nový člen, a vy ste si povedali, že je konečne čas užiť si rodinnú dovolenku. Po zotavovaní mamičky, prebdených nociach a nastavovaní režimu malému drobcovi si už aj vy, rodičia, zaslúžite trochu oddychu a rozptýlenia.

Každé bábätko je však iné. Zatiaľ čo jedno si narušenie režimu ani nevšimne, alebo si zmenu bude so záujmom úžívať, druhému to môže výrazne zhoršiť náladu. Napriek tomu, že vy už potrebujete vyjsť z každodennej rutiny, vaše bábätko vám dá zmenu prostredia, postieľky, stravy či večierky poriadne „vyžrať”.

Bábätko vo vodeFotka od Valeria Zoncoll z Unsplash

Ak chcete ísť na dovolenku k moru s miminkom, odporúča sa cestovať, resp. lietať, najskôr od 3 mesiacov. Vaše miminko nemusí dobre znášať let, zmenu časového pásma či obrovské teplotné rozdiely. A, povedzme si úprimne, k moru chcete ísť najmä vy, keďže je jasné, že bábätko si takúto dovolenku ani neužije, ani nebude pamätať. Čo tak ušetriť si nervy aj peniaze a tohto roku staviť na domácu dovolenku?

Okrem toho prináša cestovanie s bábätkom aj kopec iných starostí. Vedeli ste, že pri cestách do zahraničia musia mať deti vlastný cestovný pas, a to aj v rámci EÚ? A rozmýšľali ste už nad tým, kam zmestíte všetky veci vášho nového cestovateľského prírastku, ak pôjdete lietadlom? Plienky, detské výživy, hračky do vody… Nelámte si hlavu nad tým, ako dodržať povolenú váhu podpalubnej batožiny. Nahádžte všetko potrebné do kufra auta a vydajte sa s nami na slovenské dobrodružstvo.

2. Na letné radovánky si vyberte bezpečnú vodu

Nemusíte cestovať ďaleko, aby ste si užili oddych pri vode. Na Slovensku máme mnoho kúpalísk, aquaparkov, vodných plôch v prírode aj termálnych prameňov. Ak sa však do radovánok na jazerách chystáte zasvätiť svoju ratolesť, dbajte na kvalitu vody. Najlepšie si ju preveríte v zozname VUK, ktorý každoročne informuje o kvalite vôd určených na kúpanie.

Bábätko s plávacou gumouPhoto by Terry Jaskiw on Unsplash

Nezabudnite si na návštevu kúpalísk, aquaparkov, ale aj jazier pribaliť plienky do vody (nikto nie je zvedavý na produkt nehody, plávajúci na hladine vody) a vajíčko pre bábätko. To oceníte z bezpečnostných dôvodov, keď sa váš malý pretekár bude snažiť stoj čo stoj preplaziť až do vody. V niektorých aquaparkoch a wellnesoch vás dokonca bez vajíčka ani nepustia na bazén.

Náš tip: Okrem vajíčka a kúpacích plienok si nezabudnite plavecké pomôcky pre deti, od hračiek po nafukovacie rukáviky.

Pri výbere miesta myslite aj na pozvoľný vstup do vody a jej teplotu. Vy možno ste fanúšikmi otužovania, ale vaše miminko zo studenej vody nadšené nebude. Ktorú vodu teda odporúčajú slovenské bábätká a ich rodičia?

Letná dovolenka na liptovský spôsob

Vodný park Bešeňová

Liptov, to nie sú iba krásne prírodné scenérie, ale aj zábava pri vode. Aj keď v týchto končinách Slovenska nemáte vždy zaručené teplé počasie, v Bešeňovej sa tým trápiť nemusíte. Teplá vodička tu na vás čaká po celý rok, či už vo vonkajších, alebo vnútorných bazénoch. A ak by ste predsa len vystihli horúce letné dni, Liptovskú Maru máte na skok.

Vodný park Bešeňová

Voda v termálnych bazénoch je pre bábätko priteplá, detské bazény s teplotou vody od 33°C si však môžete spolu užiť dosýtosti. S ideálnou hĺbkou, vybavené vedierkami a striekačkami, sa vám postarajú o zábavu na celý deň.

Tip na ubytovanie: Villa Betula Family Resort 3*

Ubytovaní v okolí Liptovskej Mary je naozaj veľa, keď sa však spýtate akéhokoľvek rodiča na to najobľúbenejšie, zvyčajne si vypočujete odpoveď Villa Betula. Niet sa čomu čudovať, keďže tento rezort bol priam stvorený pre deti a všetky ich potreby.

VIlla Betula Resort

Nájdete tu nespočetné množstvo atrakcií, ktoré si užijú najmä väčšie deti, no nezabúdajú pritom ani na bábätká. Od stravy, vybavenia rodinných izieb až po zvieraciu farmu či Babyland. V obrovskej zábavnej hale si váš drobček môže precvičovať lezenie, štvornožkovanie, rozvíjať motoriku, a vy si po náročnom dni, strávenom pri vode či turistike, vychutnáte kávu bez strachu, že by si niekde ublížil.

V lone prírody, priamo na brehu Liptovskej Mary a s perfektnými službami, sa na Liptov možno radi vrátite, aj keď vám miminko podrastie.

Termálne pramene v srdci Slovenska

Vodný Raj Vyhne

Vodný raj Vyhne

Toto kúpalisko na mieste kedysi preslávených kúpeľov prešlo za posledné roky rekonštrukciou a nájdete tam dokonalý relax pre vás aj vaše bábätko. Hlavná letná sezóna trvá od júna do septembra. V areáli nájdete detské bazény s ideálnou teplotou vody a lehátkami v jeho bezprostrednej blízkosti, takže drobec sa tu môže čľupkať bezpečne pri vás.

 • Pobyt cez týždeň s termálnym bazénom a neobmedzeným wellness
  Pobyt cez týždeň s termálnym bazénom a neobmedzeným wellness
  2 až 5 nocí (cez týždeň) - 66.40 €/os/noc
  04.09.2023 – 22.12.2023 (cez týždeň, okrem sviatkov)
  bazén
  neobmedzený wellness
  polpenzia
  sauna
  termálna voda
  vírivka
 • Relaxačný a wellness pobyt Trinity s masážou pre dvoch aj pre rodiny s deťmi
  Relaxačný a wellness pobyt Trinity s masážou pre dvoch aj pre rodiny s deťmi
  min. 2 noci - 112.25 €/os/noc
  od 01.06.2023 (okrem TOP sezón)
  bazén
  masáž
  neobmedzený wellness
  polpenzia
  sauna
  termálna voda
  vírivka
 • Rodinný wellness pobyt plný zábavy (deti ZDARMA)
  Rodinný wellness pobyt plný zábavy (deti ZDARMA)
  min. 2 noci - 114.90 €/os/noc
  od 01.06.2023 (okrem TOP sezón)
  bazén
  neobmedzený wellness
  polpenzia
  sauna
  termálna voda
  vírivka

Pozrite si pobyty pre rodiny s deťmi vo Vyhniach >>

Tip na ubytovanie: Hotel Termál 3*

Či už plánujete dovolenku v letnej sezóne, alebo v chladnejších mesiacoch, Hotel Termál vo Vyhniach vám aj vášmu miminku poskytne všetko, čo budete potrebovať. Nájdete tam výplavový bazén, wellness procedúry, nachádza sa len na skok od Vodného Raja a pešo sa môžete priamo z hotela vybrať na objavovanie krás Štiavnických vrchov. Autom ste v historickom centre Banskej Štiavnice za 20 minút.

Hotel Termál Vyhne

Po našom pobyte s bábätkom musíme vyzdvihnúť najmä vnútorný termálny bazén, ktorý má ideálnu kúpaciu teplotu 36°C a voda v ňom nie je chemicky upravovaná, ale priteká priamo z prameňa každý deň. Organizuje sa tu dokonca plávanie s bábätkami a za veľké plus považujeme to, že sme sa z izby mohli odviezť výťahom priamo do wellnessu len v županoch a papučiach.

Záruka teplého počasia na Slnečných jazerách

Či už na začiatku, alebo na konci leta, najviac slniečka a najteplejšiu vodu nájdete práve tu. Slnečné jazerá v Senci ponúkajú atmosféru ako pri mori, a pritom sú autom ľahko dostupné z každého kúta Slovenska. Kvalita vody vychádza každoročne ako dobrá, teplota na plávanie ideálna a vstup do vody z mnohých pláží pozvoľný. Ak by ste vode predsa len pri plávaní s bábätkom nedôverovali, vyskúšajte Aquapark Senec, ktorý vás zachráni aj v prípade zlého počasia.

Tip na ubytovanie: Hotel Senec 4*

Tento babyfriendly hotel s priamym vstupom do aquaparku je ďalším snom každého rodiča, ktorý sníva o oddychu. K dispozícii sú tu pre bábätko postieľky, ohrievače fliaš, nočníky, stupienky či dokonca kuchynky pre mamičky. Vy, dospelí, perfektne zrelaxujete vďaka animáciám pre väčšie deti a detskému kútiku pre najmenších, či súkromnej pláži s lehátkami a vodnými atrakciami priamo pri vode.

Pozrite si babyfriendly hotely na Slovensku >>

Hotel Senec Trinity

Inšpirujte sa: Nestrácajte čas ani na dovolenke, Montessori hry môžete vyskúšať už aj s bábätkom. Poznáte Montessori aktivity?

 • Pobyt pre rodinu s masážou a neobmedzeným vstupom do Aquaparku Senec
  Pobyt pre rodinu s masážou a neobmedzeným vstupom do Aquaparku Senec
  min. 2 noci - 73.50 €/os/noc
  celoročne (okrem TOP termínov)
  bazén
  masáž
  polpenzia
 • Wellness pobyt s masážou a neobmedzeným vstupom do Aquaparku Senec a SAI WELLNESS
  Wellness pobyt s masážou a neobmedzeným vstupom do Aquaparku Senec a SAI WELLNESS
  min. 2 noci - 81.20 €/os/noc
  celoročne (okrem TOP termínov)
  bazén
  masáž
  neobmedzený wellness
  polpenzia
  sauna
  vírivka
 • Halloweensky víkend s bohatým animačným programom a vstupom do Aquaparku Senec
  Halloweensky víkend s bohatým animačným programom a vstupom do Aquaparku Senec
  2 noci (piatok - nedeľa) - 85.00 €/os/noc
  27.10.2023 – 29.10.2023
  bazén
  neobmedzený wellness
  polpenzia
  sauna
  termálna voda
  vírivka

3. Vyskúšajte turistiku s kočíkom aj v nosiči

Keď sa povie dovolenka na Slovensku, asi každému ako prvé napadnú naše hory. Aj keď ste možno ostrieľaným turistom, ktorý má pochodené všetky významné slovenské končiare, túra s bábätkom vždy dokáže prekvapiť. Myslite v prvom rade na potreby svojho potomka, až potom na svoje vysokohorské ciele.

Turistika s bábätkomFotka od Derek Owens z Unsplash

Zo začiatku si vyberte kratšie trasy a stavte na kvalitný nosič alebo terénny kočík. Dopredu si naplánujte miesta, kde drobca dokážete v pokoji nakŕmiť a prebaliť. Ak je zem dostatočne suchá a teplá, odporúčame pribaliť si aj deku.

V otázke bezpečnosti nenechajte nič na náhodu. Overte si predpoveď počasia, aby vás nezastihla búrka ani priveľké horúčavy. Ako skúsení vrchári už určite viete, že najlepší čas na túru je dopoludnie. Aj keď to možno nezodpovedá času spánku bábätka a pravdepodobne sa stane, že vám zaspí skôr, ako by malo, je to vždy lepšie, než riskovať búrku alebo návrat z kopcov po zotmení.

Do batôžka si pribaľte lekárničku, opaľovací krém, náhradné detské oblečenie, pršiplášte, pitný režim a občerstvenie aj pre rodičov a nezabudnite vybaviť kočík či nosič dostatočnými reflexnými prvkami.

S kočíkom po Vysokých Tatrách

Mnoho ľudí si myslí, že každý správny Slovák pozná Tatry ako svoju vlastnú dlaň. Viete však, ktoré turistické chodníky prejdete ľahko aj so športovým kočíkom?

Prechádzka okolo Štrbského plesa, ktorá zaberie menej než hodinu, by vám mohla poslúžiť ako ľahká rozcvička pred serióznejšími výstupmi. Chodník je dokonca po tme osvetlený, takže môžete vaše tatranské dobrodružstvo odštartovať hneď prvý večer po príchode na ubytovanie.

Výstup na Rainerovu chatu už treba brať o niečo vážnejšie, keďže vám zaberie minimálne dve hodiny. Začínate v Starom Smokovci, z ktoré buď vyjdete pešo na Hrebienok, alebo sa naň vyveziete zubačkou. Odtiaľ je to potom už len chvíľa cez bezbariérový prístup na Rainerovu chatu.

Smerom ďalej na východ sa dostávame do Podbanského, ktoré ponúka hneď niekoľko možností na aktívny pohyb s kočíkom. Užívať si tu môžete výhľad na Kriváň aj úžasné scenérie Tichej či Kôprovej doliny.

 • Jesenný pobyt cez týždeň v Tatrách
  Jesenný pobyt cez týždeň v Tatrách
  min. 2 noci - 42.00 €/os/noc
  01.09.2023 – 22.12.2023 (okrem 26.10.– 31.10.2023)
  polpenzia
 • Letný pobyt v Tatranských kúpeľoch aj pre rodiny
  Letný pobyt v Tatranských kúpeľoch aj pre rodiny
  od 1 noci - 45.00 €/os/noc
  01.05.2023 – 31.10.2023
  bazén
  polpenzia
  sauna
  vírivka
 • Jesenný víkendový pobyt v Tatrách
  Jesenný víkendový pobyt v Tatrách
  min. 2 noci - 45.70 €/os/noc
  01.09.2023 – 22.12.2023 (okrem 26.10.– 31.10.2023)
  polpenzia

Pobyty s deťmi ZDARMA vo Vysokých Tatrách ...

Tip na ubytovanie: Grand hotel Permon 4*

Grand Hotel Permon Podbanské

 • Permon All Inclusive pobyt s neobmedzeným wellness
  Permon All Inclusive pobyt s neobmedzeným wellness
  min 2 noci - 146.00 €/os/noc
  celoročne (okrem vybraných sviatkov)
  all inclusive
  bazén
  neobmedzený wellness
  plná penzia
  sauna
  vírivka

Luxusný hotel v Podbanskom je umiestnený priamo pod Kriváňom. Preslávený bezchybnými instagramovými fotkami z okna snáď najvychytenejšieho wellnessu na Slovensku, ponúka prvotriedne služby. Dokonalý oddych pre vás, nespočetné množstvo atrakcií pre väčšie deti a samozrejme všetko, na čo si len viete spomenúť, pre vaše bábätko.

Liptov aj Orava v jednom

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý írečitý región milujete viac, užite si obe. Na Liptove môžete absolvovať nekonečné množstvo prechádzok po malebnej liptovskej prírode. Nenáročný terén a kratšie vzdialenosti oceníte najmä pri prechádzkach s nosičom.

Rozprávkovo krásna Kvačianska dolina s historickými mlynmi na Oblazoch patrí medzi zážitky, ktoré by ste mali aspoň raz v živote zažiť. Kvačianska dolina sa nachádza na rozhraní Liptova a Oravy, a ak sa rozhodnete pre ubytovanie napríklad v spomínanej Ville Betula, do štartovacieho bodu cez Prosiecku dolinu sa sem viete dostať už za 16 minút autom.

My vám však odporúčame namieriť si na Oblazy z druhej strany, cez Kvačiansku dolinu. Prechádzka na Mlyny z obce Veľké Borové bude kratšia (1.30 hod.), menej náročná (zvládnete ju aj s lepším terénnym kočíkom), no v ničom nezaostáva za Prosieckou dolinou vo svojej kráse. Na jej konci vás bude čakať dych berúca príroda, zreštaurované mlyny a farmárske zvieratká, ktoré tu chovajú dobrovoľníci zveľaďujúci Oblazy.

Donovaly v lete aj zime

Donovaly sú miestom nekonečných atrakcií - s väčšími deťmi si môžete užiť bobovú dráhu či rozprávkovú dedinku Habakuky, na svoje si prídu aj milovníci lyžovačky každej vekovej kategórie. Keď už sme ale pri tej turistike s bábätkom, máme pre vás ďalší tip na stredne náročný výstup. Budete naň potrebovať nosič, priaznivú predpoveď počasia, občerstvenie a tri až štyri hodinky.

Habakuky - Dobšinského rozprávkový svet

Túra na Kozí chrbát sa dá absolvovať niekoľkými spôsobmi. Keď si vyberiete červenú turistickú značku na konci obce Donovaly, čaká vás nenáročný dvojhodinový výstup po hrebeni. Keďže na hrebeňoch veľa tieňu nebýva, nezabudnite na opaľovací krém, pokrývku hlavy a veľa vody. V cieli si užite krásne výhľady, doprajte si oddych, nakŕmte bábätko a šup dole.

Tip na ubytovanie: Residence Hotel & Club Donovaly 4*

Hotel Residence Donovaly

Ďalší z babyfriendly hotelov, v ktorom vášmu bábätku nebude nič chýbať. Okrem najväčšieho detského kútiku na Donovaloch tu nájdete všetko od detskej postieľky cez nočník, ohrievač na fľaše či jedálenské vybavenie. Ako bonus si môžete objednať nočné stráženie detí priamo na izbe. Čo tak vyraziť si niekam vo dvojici?

4. Cyklistiku zvládnete aj s bábätkom

Ak ste milovníkmi cyklistiky, nevzdávajte sa tejto záľuby ani počas prvého roku vášho miminka. S cyklovozíkom pre bábätká môžete vyraziť na výlet s celou rodinou a nemusíte sa striedať pri jeho strážení. Ktoré miesta sú ideálnymi pre nenáročný cyklovýlet s bábätkom?

Cyklotrasa Jurava

Takmer nulové prevýšenie a nízka náročnosť sú ideálnou voľbou pre váš rodinný poldenný výlet, ak bývate v Bratislavskom kraji. Táto asfaltová, 49km dlhá cyklotrasa spája Svätý Jur, Raču, Vajnory a Ivanku pri Dunaji. Užívať si počas výletu môžete krásne výhľady na vinice.

Gaderská dolina

Medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami, pod majestátnymi vrchmi Tlstá a Ostrá, sa rozprestiera nádherná Gaderská dolina, ktorá ponúka 16 km dlhú asfaltovú cyklotrasu. Stúpanie je mierne a stretnete tu turistov na bicykloch, kolobežkách aj mamičky s kočíkmi. Je to ideálna voľba nielen na cyklistiku s cyklovozíkom, ale aj pre menšie deti, ktoré sa učia bicyklovať.

V obci Blatnica, ktorá je východiskovým bodom pre túto trasu, nájdete niekoľko požičovní bicyklov, kolobežiek a ich elektrických alternatív. Pre detičky však majú k dispozícii iba cyklosedačku, ktorá je povolená až od jedného roka, takže cyklovozík si musíte zabezpečiť sami.

Cestou sa môžete kochať panenskou prírodou, vápencovým kaňonom a krištáľovo čistým horským potôčikom. Turisti v polovici trasy radi odbočia aj na Blatnický hrad, sem sa však ani s cyklovozíkom, ani s kočíkom nedostanete.

Vinicami Tokaja

Tokajský región a jeho cyklotrasy naprieč vinicami sú výbornou voľbou pre začiatočníkov so slabšou kondičkou, aj pre rodiny s bábätkami. Po ceste môžete objavovať nielen prírodu Východoslovenskej nížiny, ale aj historické vínne pivnice a chuť jedného z najlepších slovenských vín.

Tip na ubytovanie: Penzión Zlatá Putňa 3*

Penzión Zlatá Putňa

Keďže Zemplín je pre mnohých vzdialeným kútom Slovenska, na tento výlet si odporúčame naplánovať viac dní aj s prespatím. Bicykle si tu môžete požičať a rovno sa vydať za dobrodružstvom vinicami, napríklad červeným chodníkom. Majte sa však na pozore, nejednému turistovi sa už stalo, že pre absentujúce dopravné značky nakukli aj do Maďarska.  

5. Navštívte zvieratká

V prvom polroku svojho drobca zvieratkami neohúrite. Ako však mesiace pribúdajú, bábätko sa stáva vnímavejším, začína sa obzerať po havkoch, mačičkách, až sa napokon pred dovŕšením prvého roku naučí napodobňovať zvuky všetkých svojich obľúbených zvieratiek. Je to ten správny čas na navštívenie zoologickej záhrady, kontaktných zoo alebo fariem.

Kontaktná ZOOFotka od Daiga Ellaby z Unsplash

ZOO Kontakt Bešeňová

Ak vám pri potulkách okolo Liptovskej Mary zostane čas, nakuknite aj do tohto rodinného parku. Vaše miminko si bude môcť zaboriť rúčku do mäkkého zajačieho kožúška, ale aj obdivovať z diaľky levy, klokany či medvede. Okrem toho tu na vaše staršie deti čaká veľa zábavných atrakcií a vy si môžete oddýchnuť v reštaurácii alebo kaviarni priamo v areáli.

Zveropark

Zveropark v Revištskom Podzámčí

Cestou z wellnessu vo Vyhniach nevynechajte Zveropark v Revištskom Podzámčí, ktorý láka najmä svojou krásnou prírodou. Pripravte sa na to, že prechádzka týmto obrovským areálom do kopca nebude jednoduchá, preto si zoberte buď lepší terénny kočík, alebo nosič. Odmenou vám však bude zážitok zo zvieratiek všetkých druhov, od domácich husičiek až po losa mokraďového.

Zoo Bratislava

V zoologickej záhrade nášho hlavného mesta nájdete 169 druhov zvierat, pavilón opíc či také exotické zvieratá ako pandy či jaguára. Na Slovensku máme veľa zoologických záhrad, prečo sme si do nášho zoznamu vybrali práve túto?

ZOO Bratislava

Pozrite si zoologické záhrady a kontaktné ZOO na Slovensku >>

Ak už trávite letné dni v horúcej Bratislave, tu nájdete oázu pokoja a ideálne miesto na kočíkovanie. V tejto mestskej zoologickej záhrade zaplatíte za celodenný vstup oveľa menej než v súkromných kontaktných zoo. Okrem špeciálnych víkendových podujatí tam stretnete len málo ľudí, a tak sa vám ľahko stane, že v objatí prírody zabudnete na to, že ste v našom hlavnom meste.

Mohlo by vás zaujímať: Vedeli ste, že starostlivosť o domáce zvieratko vedie deti k zodpovednosti? Pozrite si ďalšie inšpirácie na bezpečné hry s deťmi a tipy, ako ich viesť k samostatnosti a zodpovednosti.

6. Nezľaknite sa upršaného počasia

Predtým, ako vám do rodiny pribudol nový člen, ste si možno s partnerom nerobili ťažkú hlavu z toho, ako stráviť upršaný deň na dovolenke. Po všetkých turistikách, exkurziách a skorých ranných budíčkoch vám deň voľna prišiel vhod a s radosťou ste ho strávili oddychom na izbe alebo s knihou v ruke v príjemnej kaviarni. Nemyslite si však, že vaša ratolesť vám dá len tak ľahko vydýchnuť.

Pripravte si alternatívny program

Nuda na hotelovej izbe, keď vám do okna šľahá dážď a vy snívate o turistických chodníkoch či jazde na vodnom bicykli, ktoré už pre dážď nestihnete, vie byť poriadne frustrujúca. Ak k tomu pripojíte frflajúceho škôlkara, nebodaj musíte celý takýto deň stráviť vnútri s unudeným bábätkom, vynásobte tento pocit desiatimi. Že ste si nepripravili alternatívny program? To musíme okamžite napraviť.

Ak ste sa vybrali na dovolenku pri vode, v zálohe majte vždy zastrešený aquapark. Ak ste sa rozhodli pre ubytovanie v hoteli, popozerajte sa po tých s najlepšími herňami a detskými kútikmi. Wellness priamo v hoteli je už len bonus.

Pozrite si aj: Tipy, kam na dovolenku k vode na Slovensku

Ak vám bábätko zaspí len v kočíku, vyzbrojte sa dobrou obuvou, pršiplášťmi, pláštenkou na kočík a nájdite asfaltový turistický chodník v okolí. Neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie.

A ak nie ste ubytovaní v hoteli s herňou ani babyfriendly reštauráciou, tu sú naše tipy:

Náš tip 1: Galéria Dobrá Hračka

Táto galéria v Tatranskej Lomnici je miesto, kde si prídu na svoje nielen deti a bábätká, ale aj dospelí. Zameraná je na netradičné hračky, logické zadania aj aktivity pre zdravý vývoj tých najmenších.

Galéria Dobrá hračka

Mohlo by vás zaujímať: Poznáte výhody manipulačných hier pre deti a ich rozvoj? Pozrite si 7 inšpirácií na manipulačné a konštruktívne hry.

Náš tip 2: Hotel Bonaparte Šebastovce

Vybrali ste sa objavovať krásy východného Slovenska a potrebujete sa niekde dobre a v pokoji najesť? Bez toho, že by ste museli počúvať plač vášho potomka a jedlo do seba chvatne nahádzať, aby ste neobťažovali okolostolujúcich? V Hoteli Bonaparte, vzdialenom 1km od Košíc, nájdete unikátny detský kútik, v ktorom vaše dieťa zabudne na vás aj všetky svoje vrtochy, a vy si v kľude doplníte energiu.

Na nudu sa pripravte poriadne

Dočasné ubytovanie bude pre vás počas najbližších dní najdôležitejším útočišťom a základňou, či už počasie vyjde, alebo nie. Preto by ste mali ešte doma porozmýšľať, ako si pobyt čo najviac uľahčiť. Napriek tomu, že v mnohých hoteloch majú k dispozícii bábätkovské potreby od postieľok až po detské poistky do zásuviek, radíme vám všetko si preveriť a to najnevyhnutnejšie zobrať so sebou.

Popri vybaľovaní určite oceníte deku na plazenie či prenosnú ohrádku, aby vám drobec každých 5 sekúnd neskončil tam, kde to pre neho nie je bezpečné. Nemusíte so sebou zobrať všetky hračky, stačí pobaliť zopár kociek, vedierko a stavebnicu, s ktorými sa pohrá dosýtosti na milión spôsobov.

Na záver nám zostáva už len popriať dobré počasie a spokojného drobca, ktorý si s vami výlet bude užívať.

Autor: Ema Bazhaykin

Vybrané pobyty s deťmi

 • Rodinný wellness pobyt v Kúpeľoch Smerdžonka
  Rodinný wellness pobyt v Kúpeľoch Smerdžonka
  min. 2 noci - 52.50 €/os/noc
  celoročne (okrem Veľkej noci a Silvestra)
  bazén
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda
 • Pobyty MÁJ (leto+jeseň) so vstupom do termálneho bazéna
  Pobyty MÁJ (leto+jeseň) so vstupom do termálneho bazéna
  2 až 7 nocí - 66.00 €/os/noc
  02.05.2023 – 11.12.2023
  bazén
  polpenzia
  termálna voda

Všetky rodinné pobyty s deťmi ...