Áčko - hotelový textil
Blog

Kam s deťmi cez Jesenné prázdniny23. 10. 2023

Kam s deťmi cez Jesenné prázdniny

Nápady na Jesenné prázdniny s deťmi: Zábava pre celú rodinu

Jesenné prázdniny 2023 sa nám nezadržateľne blížia. Je to obdobie, kedy listy menia farby, teploty klesajú, a príroda sa chystá na zimný spánok. Pre rodiny s deťmi je to však aj čas pre spoločné dobrodružstvá a objavovanie nových miest a zážitkov. Tieto prvé prázdniny školského roka sú ideálnym časom na to, aby sme si urobili prestávku od každodenných povinností a venovali sa rodinnému oddychu. Rozmýšľate kam s deťmi cez jesenné prázdniny? V tomto článku sa pozrieme na niekoľko skvelých nápadov na výlety a aktivity, ktoré vám pomôžu využiť tieto kľúčové týždne jesene.

Výlety s Deťmi: Príroda v plnej kráse

Jesenná príroda je nesmierne krásna a ponúka množstvo možností na aktivity vonku. Pre deti môže byť skvelým dobrodružstvom hľadanie lístia rôznych farieb, zbieranie šišiek a výlety na pešej turistike v lesoch. Pokojné prechádzky sú nielen zábavné, ale aj vzdelávacie, keď môžete deťom vysvetliť rozdiely medzi rôznymi druhmi stromov a rastlín.

Zoologické záhrady, farmy a kontaktné zoo

Ak neviete kam s deťmi, zoo je je vhodným miestom takmer po celý rok. Zvieratá v prírode nesú svoju vlastnú magiu. Návšteva zoologickej záhrady alebo farmy môže byť neuveriteľným vzdelávacím zážitkom pre deti. Pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí a dokonca ich niektoré aj pohladkať, môže poskytnúť nezabudnuteľné momenty. Deti sa môžu dozvedieť o rôznorodosti živočíšneho sveta a pochopiť význam ochrany prírody.

FarmaPARK Lubina

FamaPARK Lubina

Už ste asi zažili návštevu ZOO, či fariem, kde sú samé príkazy a zákazy ohľadom NEkŕmenia zvieratiek. Tak si predstavte, na tejto farme je to presne naopak. KŔMENIE a HLADKANIE zvieratiek je doslova "povinnou jazdou" pri návšteve FarmaPARKU Lubina.

Kontaktná Zoo sa nachádza neďaleko západného i stredného Slovenska, v okrese Nové Mesto nad Váhom v podjavorinskej oblasti na slovensko-moravskom pohraničí. Žijú tu prítulné menšie aj väčšie zvieratká, ktoré sa nevedia nabažiť spoločnosti. Môžete si ich obzrieť, aj pohladiť či nakŕmiť. Počas návštevy sa vám budú venovať animátori, ktorí vám porozprávajú o zvieratkách a ukážu, ako s nimi zaobchádzať.

Nájdete tu hospodárske či lesné zvieratká, ale aj maličké mačiatka, morčiatka a kuriatka. Hladkací zoo kútik alebo jazda na koníkoch určite poteší najmenších návštevníkov farmičky. Okrem zvieratiek nájdete na MiniFARME aj ihrisko, rozprávkové domčeky a po dni plnom zážitkov si môžete oddýchnuť v relaxačných húpacích sieťach.

FarmaPark Lubina je ideálnym miestom na rodinný deň plný zábavy so zvieratkami.

Počas októbra je táto kontaktná zoo otvorená v sobotu, nedeľu, cez sviatku od 10:00 do 17:00

Bojnická ZOO

Návšteva zoologickej záhrady v Bojniciach je nielen zábavná, ale aj vzdelávacia. Záhrada organizuje rôzne edukačné programy a predstavenia, ktoré deti zaujmú a učia ich dôležité fakty o živočíšnom svete. Deti môžu sledovať kŕmenie zvierat, zúčastniť sa interaktívnych prednášok a spoznať zaujímavosti o každom druhu, ktorý tu žije. Tento druh vzdelávania v prírodnom prostredí je cenný a zapadá do moderných trendov edukácie.

Strašidelná zoo

Počas jesenných prázdniny Bojnická zoologická záhrada organizuje podujatie Strašidelná zoo, ktoré sa bude konať 31. októbra 2023 od 16. do 20. hodiny v areáli zoo. Tešiť sa môžete na rôzne hry i aktivity. Vstupenka do zoo bude zároveň slúžiť 31. októbra aj ako kupón na zľavu na Ohňovú show sokoliarov Aquila a do BotanyParku v Bojniciach.

Pozrite si ubytovanie v Bojniciach >>

Ekopark Piešťany

Eko Park Piešťany je kontaktná Zoo, ktorú určite odporúčame rodinám s deťmi. Čaká Vás tu príjemné prostredie, krásne zvieratká, milý personál. Takto hodnotia návštevníci túto zoo, kde nájdete tu viac ako 200 zvierat z Afriky, Ázie, Južnej a Severnej Ameriky, Austrálie a Európy. Veľká časť expozícií je prechodná a preto majú návštevníci možnosť vstúpiť priamo do klietok so zvieratami, čo umocňuje zážitok z návštevy Zoo.

Eko Park Piešťany

Doprajte Vašim deťom nezabudnuteľný zážitok v kontaktnej ZOO, kde majú možnosť sa prejsť priamo medzi zvieratkami a tiež ich nakŕmiť. Vaše deti budú mať zo zvieratiek určite veľkú radosť. Zvieratá nie je možné kŕmiť vlastným kŕmivom, pretože ošetrovatelia nevedia skontrolovať kvalitu a kvantitu tohto krmiva. Ale krmivo pre jednotlivé zvieratká si viete zakúpiť priamo v Eko-parku Piešťany.

Ekopark Piešťany - Halloween

Prehliadka Zoo trvá približne 2 hodiny. Vďaka Funny parku, ktorý je súčasťou Ekopparku, tu viete s vašimi deťmi stráviť celý deň. V areáli Zoo sa nachádza bufet s teplými aj studenými nápojmi a jednoduchými jedlami. Vedľa Zoo je reštaurácia Rybársky dvor, ktorá ponúka kompletný sortiment vyberaných jedál a nápojov.

Pri Zoo sa môžete aj ubytovať, keďže priamo v areáli sa nachádza Penzión Rybársky dvor, ktorý sa nachádza priamo pri areáli. Zároveň ubytovaním v penzióne získate zaujimavé zľavy na návštevu Zoo a Funny parku. Do Ekoparku je zakázané chodiť so svojimi domácimi miláčikmi (zvieratkami).

Otvorené je aj v zimných mesiacoch.

Farm Park Madonan Bojničky

Ďalšou farmou, či kontaktnou zoo, ktorá je ideálnym miesto pre relax s Vašími ratolesťami, je Farma Madonan v obci Bojničky pri meste Hlohovec. Na farme môžete vidieť veľa zvierat typických pre slovenské gazdovstvo. Na deti tu okrem zvieratiek čaká aj množstvo zábavných atrakcií, akými sú napríklad trampolíny, preliezky, mini zipline či tubingová dráha. Areál je kompletne oplotený a leží v blízkosti lesa a viníc, mimo miestnych komunikácii. Samozrejme na farme nechýba možnosť kŕmenia zvierat a iné zaujímavé atrakcie pre deti.

Farma Madonan

Kontaktná zoo a Farma Madonan ponúkne zábavu pre deti a odpočinok pre rodičov. Okrem iného tu nájdete:

  • Simulátor dojenia kravy
  • Jazda na koni
  • Detské ihrisko
  • Simulátor bagrovania pre deti
  • Lukostreľba
  • Tubingová dráha
  • Opekačka
  • Mega trampolíny
  • Kŕmenie zvierat
  • Relax v hojdacej sieti

Zverofarma + Hotel Hubert 4*

Zverofarma Hubert

Zverofarma Hubert je súčasťou areálu štvorhviezdičkového Hotela Hubert v Gerlachove pod štítmi Vysokých Tatier. V zveroparku môžete vidieť rôzne zvieratká, ako sú kozičky, koníky, škótsky dobytok, páv, alpaka, labuť, emu či vietnamské prasa. Môžete ich nielen viudieť, ale aj kŕmiť. Zveropark je otvorený verejnosti každý deň a vstup je zadarmo. Okrem toho si tu môžete vyskúšať aj jazdu na koni a poníkovi. Hotel Hubert každoročne ponúka Halloweenky pobyt s bohatým animačným programom pre deti.

Jesenné prázdniny vo Vysokých Tatrách

Jesenné prázdniny sú vynikajúcou príležitosťou na to, aby ste sa so svojimi deťmi vybrali na rodinnú dovolenku plnú nezabudnuteľných zážitkov. A ak hľadáte kombináciu krásnej prírody, aktívneho oddychu a možností na zábavu pre deti, Vysoké Tatry sú jednoznačne ideálnou destináciou. Ak neviete kam s deťmi vo Vysokých Tatrách, tu sú niektoré tipy na to, ako si vychutnať jesenné prázdniny s deťmi v tomto nádhernom horskom prostredí.

Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov Bachledka sa nachádza v srdci druhovo pestrých lesov Pieninského národného parku. Trasa o dĺžke viac ako 600 m Vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na Vás čakajú rôzne prekvapenia. Úplne si Vás získa výhľad z 32 metrov vysokej veže, vďaka ktorému budete mať ako na dlani štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin i malebné Zamagurie.

Zaujímavosti o chodníku a výhliadkovej veži

Celková dĺžka chodníka  1234 metrov
Dĺžka chodníka 603 metrov
Dĺžka chodníka na veži 631 metrov
Výška vyhliadkovej veže 32 metrov
Výška chodníka max. 24 metrov

Chodník korunami stromov sa nachádza v srdci druhovo pestrých lesov Bachledovej doliny. Prechádzka po Chodníku korunami stromov vás vyvýši nad zem a umožni vám obdivovať okolitú krajinu z pohľadu vtáka. Vychutnáte si tu úchvatné výhľady na zelené koruny stromov a Belianske Tatry. Počas prechádzky môžete spoznávať divokú faunu a flóru,ktorú vám priblížia edukačné zastávky. Je to dokonalá príležitosť na relaxáciu, oddych a spojenie s prírodou.

V súčasnosti si môžete zakúpiť lístky na Chodník korunami stromov a lanovku. Posledný vstup na Chodník korunami stromov je o 15:00 hod.

Stredisko uzatvorené nasledovne: od 1.11.2023 do 16.11.2023

Kam s deťmi vo Vysokých Tatrách ako je zlé počasie

Tricklandia - svet trick-artu a optických ilúzií

Tricklandia

TrickLandia Vás zavedie do sveta trick-artu a optických ilúzií. Nájdete ju vo Vysokých Tatrách, v Starom Smokovci, nad autobusovou stanicou. V priestoroch Tricklandie môžete vidieť námety slovenských ľudových povestí a rozprávok. Vidíte tu aj obec Vlkolinec, rieku Dunajec či Bojnický zámok.

Na rozlohe 500 m2 sa nachádza 24 atrakcií, vrátane trick-artových obrazov, rozšírenej reality, antigravitačných miestností. Nechýba tu ani krásne zrkadlové bludisko. Obrazy vytvárajú  vizuálne ilúzie, pri ktorých budete mať pocit akoby naozaj existovali, no v skutočnosti ide len o dvojrozmerné kresby.

Dinopark Tatry

Dinopark Tatry

Preneste sa v čase milióny rokov naspäť do fascinujúcej doby druhohôr a objavte stratený svet dinosaurov. V Dinoparku Tatry vás sprievodkyne zoznámia s najrýchlejším, najkrvilačnejším, ale aj najstarším a najväčšim dinosaurom, aký kedy na planéte žil. Uvidíte dinosaury zblízka, ako by pred vami stáli živí. Dinosary žmurkajú, hýbu sa a často si aj schuti zarevú. Príďte a dozviete sa veľa zaujímavého o týchto dinosauroch. V rámci prehliadky je aj kino s filmom o T-rexíkových dobrodružstvách. Kino je určené pre najmenších divákov.

Parkovanie je ZDARMA pri vstupe do Dinoparku Tatry. K areálu sa dostanete aj tatranskou električkou.

Dobrá hračka

Galéria Dobrá hračka

Galéria Dobrá Hračka v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách je miesto, kde na ploche 500 m2 nájdu deti množstvo hier a atrakcií, naučia sa dopravné predpisy, vyskúšajú si rôzne hračky.

Poliankovo - digitálna galéria

Poliankovo - digitálnu galériu, kaviareň a obchod nájdete v Tatranskej Polianke vo Vysokých Tatrách. Na ploche asi 500 m2 Vám ponúka pekný vizuálny zážitok a pomocou moderných technológií Vám priblíži umenie.

Poliankovo

Digitálna galéria spája umenie s modernými technológiami ako je virtuálna realita, 3D projekcie, hologram, rozšírená realita či tieňohra. Uvidíte tu až 140 m2 projekčných plôch a 120 m2 zrkadiel. Výstava je doplnená aj o rôzne interaktívne prvky. Nájdete tu aj výstavu obrazov, ktoré sa rozhýbali pomocou rozšírenej reality ale aj rôznych zvukov.

Pozrieť Halloween pobyty vo Vysokých Tatrách >>

Jesenné prázdniny v Nízkych Tatrách

Donovalkovo

Donovalkovo cez Halloween

Malé mestečko Donovalkovo je miesto, kde sa deti môžu hrať tak, ako sa rodičia hrali v detstve. Žiadny internet, žiadny tablet, ani telefón, len samé HRAČKY. Hračky s veľkými písmenami. A rodičia môžu popri tom relaxovať, nemusia neustále prenasledovať svoje deti a pobehovať popri nich. Toto zábavné mestečko pre deti sa nachádza na Donovaloch pri lyžiarskom areáli Patty Ski.

HALLOWEEN – Strašidelný víkend v Donovalkove

Prídte počas októbra osláviť najvačší Haloweenske podujatie na Slovensku. Čaká Vás tu vyrezávanie tekvice so špecialnym animačným programom. Budeme mať aj súťaž o najstrašidelnejší kostým! Preto neváhaj a príď v strašidelnom kostýme aj ty!

Jesenné prázdniny v Jasnej

Jesenné prázdniny vo vodnom parku

Dovolenka cez Jesenné prázdniny vo vodnom parku môže ponúknuť rodinám jedinečnú kombináciu zábavy a oddychu v príjemnom prostredí. Vodné parky, ktoré sú zvyčajne spojené s letnými horúčavami, môžu byť výbornou voľbou aj v tomto období. Ponúkajú množstvo zábavy pre deti i dospelých. Vodné parky disponujú rôznymi atrakciami vhodných pre deti rôznych vekových kategórií. Od mierne adrenalínových tobogánov a šmýkačiek, až po bazény so šikmými dnom pre malé deti. Jesenné prázdniny vo vodnom parku budú pre celú rodinu určite nezabudnuteľným zážitkom.

Aquapark Tatralandia

Halloween v Aquaparku Tatralandia

Aquapark Tatralandia je najväčší vodný park nielen na Slovensku ale aj v Čechách a v Poľsku a vďaka zdroju termálnej minerálnej vody je návštevníkom k dispozícii počas celého roka. Tento vodný park je výborným miestom na zábavu, nielen pre rodiny s deťmi. Nachádza sa tu 21 tobogánov rôznych tvarov a dĺžky, 6 celoročne otvorených termálnych bazénov a taktiež Tatra-Therm-Vital - komplex sáun, parné, vodné a masážne vane, relaxačná zóna a detský kútik.

Vodný park Bešeňová

Vodný park Bešeňová Vám celoročne ponúka profesionálne a kvalitné služby. Ponúka odpočinok v 18 bazénoch s termálnou alebo priezračnou vodou s teplotou až do 40 °C. Termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, priaznivo pôsobiacich na pleť, pohybové aj dýchacie ústrojenstvo.

Areál leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová, 12 km od Ružomberka. Je ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov. Poskytuje celoročný oddych v prekrásnom prostredí Chočských vrchov a Malej Fatry.

Trinity hotely - babyfriendly hotely pre deti

Trinity hotely na Slovensku (Hotel Senec pri Seneckých jazerách, Hotel Atium vo Vysokých Tatrách, Hotel Sitno v Štiavnických vrchoch) sú jedinečné najmä vďaka bohatému animačnému programu počas celého dňa, ktorý obsahuje rôzne súťaže, koncerty a interakcie s maskotmi či animátormi. Priamo v hoteloch nájdete širokú paletu služieb a priestorov, ktoré perfektne vyplnia čas vašim deťom. Počas pobytu s deťmi naozaj nebudete musieť vymýšľať program alebo cestovať za atrakciami do okolia – všetko nájdete v priestore hotela alebo vonkajšieho areálu.

Trinity hotel

Je len na vás, či sa aktívne zapojíte s deťmi do animácií alebo im doprajete chvíľu bez rodičov. U nás si to skutočne môžete dovoliť, pretože máme najlepší a najprofesionálnejší tím animátorov, na ktorý sa môžete spoľahnúť. Deti sa u nás zabavia a vy si môžete dať v kľude kávičku. V detskom kútiku MiniMe máme tiež nonstop stráženie pre deti od 4 rokov, takže môžete vybehnúť aj na masáž alebo inú relaxačnú procedúru v našom 4 Elements Day Spa.

Pozrite si viac Halloween pobytov na Slovensku >>