Holiday World Praha 2024
Blog

Najlepšie kúpele na Slovensku26. 01. 2024

Najlepšie kúpele na Slovensku

Slovensko, so svojimi bohatými prírodnými zdrojmi, sa môže pýšiť niektorými z najkrajších kúpeľných destinácií v strednej Európe. Kúpele na Slovensku majú dlhú históriu a sú známe svojimi blahodárnymi účinkami na zdravie a relaxáciu. Tu je prehľad niekoľkých najlepších kúpeľov, ktoré stoja za návštevu. 

Slovensko, s jeho rozmanitou prírodou a bohatou históriou, ponúka množstvo termálnych a liečebných kúpeľov. Tieto miesta nie sú len miestom oddychu, ale aj centrami pre regeneráciu a liečbu. Ak hľadáte oddych od každodenného zhonu, tieto najlepšie kúpele vám poskytnú ideálne prostredie pre relaxáciu a obnovenie vášho ducha a tela.

Zoznam kúpeľov:

 1. Kúpele Piešťany
 2. Bardejovské kúpele
 3. Kúpele Trenčianske Teplice
 4. Kúpele Turčianske Teplice
 5. Kúpele Aphrodite Rajecké Teplice
 6. Kúpele Dudince
 7. Kúpele Brusno
 8. Kúpele Sklené Teplice
 9. Kúpele Bojnice
 10. Kúpele Nimnica
 11. Kúpele Lúčky
 12. Smrdáky
 13. Číž
 14. Vyšné Ružbachy
 15. Nový Smokovec

Pozrime sa na tie top kúpele Slovenska.

Kúpele Piešťany

Kúpele Piešťany, Kúpeľný ostrov

Piešťany sú bezpochyby najznámejšie a najfrekventovanejšie kúpele na Slovensku. Svoju slávu si získali vďaka svojim liečivým bahnom a termálnym prameňom. Kúpele v Piešťanoch sa nachádzajú na malebnom ostrove uprostred rieky Váh a ponúkajú široké spektrum procedúr a wellness služieb.

Kúpele Piešťany majú od nepamäti celosvetovo povesť miesta, kde sa dajú pomocou liečivej sile siričitého bahna a horúcej termálnej vody účinne liečiť ochorenia pohybovej sústavy. Okrem týchto dvoch prírodných liečivých zdrojov, sa využíva aj fyzikálna terapia a liečebná rehabilitácia. V neposlednom rade ku komplexnej starostlivosti prispieva aj tím špecializovaných lekárov, zdravotníckych pracovníkov a personálu s ľudským prístupom.

Prírodné liečivé zdroje

Stredne mineralizovaná, sírovo-hydrogenuhličitanová minerálna voda využívaná v Kúpeľoch Piešťany vyviera s teplotou 67 – 69 °C z hĺbky 2000 metrov. Ďalším pokladom Piešťanských kúpeľov je liečivé sírne bahno, ktoré sa využíva na liečbu širokého spektra ochorení pohybového aparátu a neurologických ochorení.

Pobyty v Kúpeľoch Piešťany

V kúpeľoch trávia hostia nielen liečebné pobyty hradené poisťovňou, ale prichádzajú sem hostia ako samoplatcovia stráviť rekreačný, wellness alebo kúpeľný pobyt, na ktorý si môžu uplatniť rekreačný príspevok. Pripravené sú ponuky pre dvoch alebo aj pre rodiny s deťmi.

 • Liečebný pobyt Zdravie v Piešťanoch
  Liečebný pobyt Zdravie v Piešťanoch
  2 až 6 nocí - 84.00 €/os/noc
  25.02.2024 – 01.03.2025
  bazén
  masáž
  polpenzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
  vírivka
 • ALL INCLUSIVE Splendid pobyt v Kúpeľoch Piešťany
  ALL INCLUSIVE Splendid pobyt v Kúpeľoch Piešťany
  min. 2 noci - 87.00 €/os/noc
  02.01.2024 – 01.03.2025
  all inclusive
  bazén
 • Jarné prázdniny All Inclusive pobyt s deťmi
  Jarné prázdniny All Inclusive pobyt s deťmi
  min. 2 noci - 82.50 €/os/noc
  23.02.2024 – 10.03.2024
  all inclusive
  bazén
  plná penzia
  termálna voda

Pozrite si ďalšie pobyty v Kúpeľoch Piešťany >>

Piešťany sú v každom prípade jedným z najslávnejších kúpeľných miest na Slovensku. Nachádzajú sa v krásnom prostredí okolo rieky Váh. Kúpele Piešťany sú špecializované na liečbu pohybového aparátu, reumatizmu a ortopedických problémov. Ich mierne termálne pramene a vynikajúca lekárska starostlivosť robia z tohto miesta ideálneho kandidáta pre tých, ktorí hľadajú liečbu bolesti svalov a kĺbov.

Bardejovské kúpele

Bardejovské kúpele, Hotel Astoria

Bardejovské kúpele, radené medzi najkrajšie kúpeľné destinácie v Európe, sú známe svojou unikátnou atmosférou a zachovalým historickým centrom mesta. Liečivé pramene tu pomáhajú pri ochoreniach pohybového ústrojenstva, dýchacích ciest a kožných ochoreniach.

Tieto „kúpele pokoja“ s dlhoročnou tradíciou môžeme pokojne zaradiť medzi špičku kúpeľníctva na Slovensku. Areál kúpeľov sa rozprestiera mimo mesta Bardejov v krásnom prostredí lesov s výbornými klimatickými podmienkami. Vedeli ste, že práve táto oblasť bola opakovane výskumami označená ako miesto s najčistejším vzduchom na Slovensku?

Bardejovské kúpele ponúkajú široké indikačné zameranie, kde sa liečia vnútorné ochorenia, ako aj choroby ženské, nervové a ochorenia pohybového aparátu.

Tip: Využite na pobyty rekreačný príspevok od zamestnávateľa

Za posledné obdobie boli kúpele modernizované, či už sa jedná o liečebnú starostlivosť, ubytovanie a ďalšie doplnkové služby. Liečebné procedúry sa podávajú v Balneoterapii. K najnavštevovanejším atrakciám Bardejovských kúpeľov patrí moderné Wellness SPA s bazénovým a saunovým svetom. Súčasťou areálu je aj Beauty Studio, kde sa poskytujú kozmetické ošetrenia pleti, ako aj prístrojové tvarovanie postavy.

Pobyty v Bardejovských kúpeľoch (pre samoplatcov)

 • Liečebný pobyt Senior 60+
  Liečebný pobyt Senior 60+
  min. 6 nocí - 69.00 €/os/noc
  02.01.2024 – 21.12.2024
  bazén
  plná penzia
  procedúry
 • Relaxačný pobyt v kúpeľoch s wellness procedúrami
  Relaxačný pobyt v kúpeľoch s wellness procedúrami
  2 až 6 nocí - 88.00 €/os/noc
  02.01.2024 – 21.12.2024
  bazén
  masáž
  neobmedzený wellness
  plná penzia
  polpenzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
  vírivka
 • Pobyt v kúpeľoch so vstupom do bazénového sveta
  Pobyt v kúpeľoch so vstupom do bazénového sveta
  min. 2 noci - 71.00 €/os/noc
  celoročne (okrem sviatkov)
  bazén
  neobmedzený wellness
  plná penzia
  polpenzia

Pozrite si ďalšie pobyty v Bardejovských kúpeľoch >>

V rozľahlom kúpeľnom areáli sa nachádza aj kúpalisko s vyhrievanou vodou, kino, obchodné centrum, reštaurácie, Múzeum Sisi, Skanzen a Múzeum ľudovej architektúry a rôzne športoviská. Pre pokojné prechádzky prírodou môžete využiť turistické aj náučné chodníky.  

Špecialitou Bardejovských kúpeľov je krytá kolonáda s 8-mi rôznymi minerálnymi liečivými prameňmi. Pre hostí, ktorí by chceli tráviť pobyt v kúpeľoch, sú pripravené hotely rôznej kategórie, liečebný dom, apartmánové domy a depandance. Najvyššiu úroveň ubytovania poskytuje luxusný 4* Hotel Alexander.

Vychutnajte si aj Vy oddych a vyskúšajte si kvalitné služby a načerpajte novú energiu v príjemnom prostredí Bardejovských Kúpeľov.

Kúpele Trenčianske Teplice

Jedny z najstarších a najnavštevovanejších kúpeľov na Slovensku, Kúpele Trenčianske Teplice, sú známe vďaka vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vode, romantickej polohe a unikátnej kúpeľnej atmosfére mesta. Sú obklopené krásnym parkom a ponúkajú viac ako dvesto rokov trvajúcu tradíciu liečby chorôb pohybového ústrojenstva, nervového systému a kožných ochorení.

Kúpele Trenčianske Kúpele - Turecký Hamman

Pri liečbe je v kúpeľoch využívaná prírodná sírna termálna voda, ako aj  široká paleta liečebných metód z oblasti liečebnej rehabilitácie a fyziatrie. Typickým pre trenčianske kúpele je Turecký kúpeľ Hamman z roku 1888  (dnes odpočiváreň), ktorý patrí medzi európske unikáty.

Kúpele sa špecializujú na liečbu a prevenciu ochorení:

 • Choroby pohybového aparátu
  • Degeneratívne ochorenia
  • Zápalové ochorenia
  • Stavy po úrazoch a operáciách
 • Nervové choroby
 • Kožné ochorenia
 • Onkologické choroby
 • Choroby tráviaceho ústrojenstva
 • Choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou
 • Ženské choroby

Pobyty v Kúpeľoch Trenčianske Teplice

 • Kúpeľný pobyt pre Seniorov 60+
  Kúpeľný pobyt pre Seniorov 60+
  min. 6 nocí - 68.00 €/os/noc
  22.10.2023 – 16.12.2023, 01.01.2024 – 21.12.2024
  bazén
  masáž
  plná penzia
  procedúry
  termálna voda
  vírivka
 • Dr. Klasik - Komplexný liečebný pobyt
  Dr. Klasik - Komplexný liečebný pobyt
  min. 6 nocí - 76.00 €/os/noc
  01.01.2024 – 21.12.2024
  bazén
  masáž
  plná penzia
  polpenzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
  vírivka
 • Víkendový wellness pobyt v kúpeľoch
  Víkendový wellness pobyt v kúpeľoch
  2 alebo 3 noci - 87.00 €/os/noc
  01.01.2024 – 21.12.2024
  bazén
  masáž
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda
  vírivka

ďalšie kúpeľné pobyty v Trenčianskych Tepliciach >>

WellMed Slovakia

Okrem liečebných pobyt si v Kúpeľoch Trenčianske Teplice môžete užiť aj wellness pobyty so vstupom do nového centra WellMed v zrenovovanom Hoteli Slovakia. Toto wellness-medicínske centrum ponúka moderný bazénový a saunový svet. Na hostí tu čaká relaxačný bazén, parné a suché sauny, odpočivárne, tepidárium, zážitkové sprchy či vírivky.  Pre väčší relax nechýba ani ponuka masáží.

 • Kúpele Trenčianske Teplice
  Areál Kúpeľov Trenčianske Teplice
 • Vnútorný termálny bazén
  Vnútorný termálny bazén
 • Vnútorný termálny bazén
  Vnútorný termálny bazén
 • Kúpeľné procedúry
  Kúpeľné procedúry
 • Masáž v kúpeľoch
  Masáž
 • Spa & Aquapark
  Spa & Aquapark
 • Kúpeľné procedúry
  Kúpeľné procedúry
 • Kúpeľné procedúry
  Kúpeľné procedúry
 • WellMed Slovakia
  WellMed Slovakia
 • WellMed Slovakia
  WellMed Slovakia
 • WellMed Slovakia
  WellMed Slovakia
 • WellMed Slovakia
  WellMed Slovakia

Kúpele Trenčianske Teplice svojou kvalitou a vďaka dobrému renomé sú vyhľadávaným miestom nielen pre hostí zo Slovenska ale pre zahraničnú klientelu. S pokojnou vážnosťou ich teda môžeme zaradiť medzi najobľúbenejšie kúpeľné destinácie Slovenska.

Kúpele Turčianske Teplice

Kúpele Turčianske Teplice

Kúpeľné mesto Turčianske Teplice sa nachádza v Žilinskom kraji, na juhozápadnom okraji Národného parku Veľká Fatra, 25 km južne od mesta Martin. Moderné kúpele Turčianske Teplice sú umiestnené priamo v centre mesta.

V kúpeľoch sa na liečbu ochorení využíva termálna liečivá minerálna voda so širokým spektrom liečivých účinkov. Turčianska minerálna voda má vysoký obsah minerálnych látok – až 1524 mg/l. Je stredne mineralizovaná, hydrogénuhličitanová, vápenato-horečná, so zvýšeným obsahom horčíka a fluóru, slabo kyslá a hypotonická.

Svojim zložením je vhodná na liečbu ochorení pohybového aparátu, neurologických, gynekologických, urologických ochorení a ochorení tráviaceho ústrojenstva. Používa sa aj ako podporná liečba po liečbe onkologických ochorení, pri psychických problémoch a taktiež chorobách z povolania.

 • Areál Kúpeľov Turčianske Teplice
  Areál Kúpeľov Turčianske Teplice
 • Hotel Veľká Fatra
  Hotel Veľká Fatra
 • Kúpeľné procedúry
  Kúpeľné procedúry
 • Kúpeľné procedúry
  Jaskynný kúpeľ - Parenica
 • Vodná gymnastika
  Vodná gymnastika
 • Spa & Aquapark
  Spa & Aquapark
 • Spa & Aquapark
  Spa & Aquapark
 • Spa & Aquapark
  Spa & Aquapark
 • Kúpeľný areál
  Kúpeľný areál
 • Kúpeľný areál
  Kúpeľný areál
 • Kúpeľné procedúry
  Kúpeľné procedúry
 • Kúpele Turčianske Teplice
  Kúpele Turčianske Teplice

Táto liečivá minerálna voda sa v Turčianskych kúpeľoch používa na celkové aj čiastočné kúpele, no taktiež na liečbu zvnútra vo forme pitných kúr.

liečivé účinky na:

 • ochorenia pohybového ústrojenstva,
 • neurologické ochorenia,
 • urologické ochorenia,
 • ochorenia tráviaceho ústrojenstva,
 • gynekologické ochorenia,
 • onkologické ochorenia,
 • choroby z povolania,
 • psychické problémy a vyčerpanie.

Kúpele Turčianske Teplice môžu navštíviť samoplatcovia ako aj poistenci na predpis od lekára. Ak patríte do tej prvej skupiny, liečivé účinky turčianskych termálnej vody a relax si môžete dopriať kedykoľvek, či už máte zdravotné problémy alebo by ste si radi oddýchli či dopriali si wellness procedúry. Pobyt v Turčianskych Tepliciach prispeje aj k zlepšeniu Vašej imunity.

Pobyty v kúpeľoch

V ponuke kúpeľov sú pobyty s rôznou dĺžkou (víkendové, týždňové) a zahrnutých služieb. Niektoré pobyty obsahujú aj konzultáciu s kúpeľným lekárom, ktorý na základe Vášho zdravotného stavu vytvorí individuálny plán procedúr.

 • Kúpeľný pobyt Senior 60+
  Kúpeľný pobyt Senior 60+
  od 5 nocí - 76.00 €/os/noc
  02.01.2024 – 23.12.2024
  bazén
  masáž
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda
 • Komplexný Liečebný pobyt Klasik
  Komplexný Liečebný pobyt Klasik
  min. 7 nocí - 79.00 €/os/noc
  02.01.2024 – 23.12.2024
  bazén
  masáž
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda
 • Spa & Aquapark Pobyt
  Spa & Aquapark Pobyt
  od 2 nocí - 80.00 €/os/noc
  02.01.2024 – 23.12.2024
  bazén
  polpenzia
  termálna voda
  vírivka

ďalšie pobyty v Kúpeľoch Turčianske Teplice >>

V Kúpeľoch Turčianske Teplice si na svoje prídu aj rodiny s deťmi. Súčasťou ich areálu je celoročný Spa&Aquapark s vodnými atrakciami a liečivou vodou, kde si vy odpočiniete a Vaše deti sa zase zabavia. Milovníci turistiky si vychutnajú prechádzky krásnou prírodou, ktorá obklopuje mesto. V meste sa konajú pravidelné kultúrne programy. V okolí sa zase nachádzajú hrady, skanzeny a lyžiarske strediská.

Kúpele Dudince

Kúpele Dudince, Hotel Rubín

Tieto najjužnejšie liečebné kúpele Slovenska môžeme pokojne zaradiť do nášho zoznamu v neposlednom rad aj pre ich unikátnu minerálnu vodu.

Dudinská minerálna voda vďaka svojej vysokej mineralizácii patrí medzi najvzácnejšie vody na svete. Obsahuje aj ojedinelú kombináciu oxidu uhličitého a sulfánu, ktorá umožňuje liečbu rôznych ochorení súčasne. Podobné zloženie má v Európe iba voda vo francúzskom Vichy. Využíva sa pri liečbe a prevencií týchto ochorení:

 • Ochorenia pohybového aparátu
 • Srdcovocievne ochorenia
 • Neurologické ochorenia
 • Choroby z povolania

Kúpele Dudince ležia na mieste s najvyšším počtom slnečných dní v roku Areál je zasadený do tichej prírodnej oázy, ktorá je ideálna na liečbu a načerpanie energie.

 • Romantický pobyt v kúpeľoch s masážou a romantickou večerou
  bazén
  masáž
  plná penzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
  vírivka
 • Predĺžený liečebný víkend v kúpeľoch s procedúrami
  Predĺžený liečebný víkend v kúpeľoch s procedúrami
  3 noci - 89.00 €/os/noc
  celoročne (okrem Vianoc a Silvestra)
  bazén
  plná penzia
  procedúry
 • Kúpeľný pobyt Medical Gold s plnou penziou
  Kúpeľný pobyt Medical Gold s plnou penziou
  min. 4 noci - 85.00 €/os/noc
  celoročne (okrem Vianoc a Silvestra)
  bazén
  plná penzia
  procedúry

Pozrieť všetky kúpeľné pobyty v Dudinciach >>

Oxid uhličitýsulfán, dve hlavné zložky Dudinskej liečivej vody, sa navzájom podporujú a tak ešte ľahšie prenikaní do tela. Tento oxid zvyšuje prekrvenie kože, čo vplýva na tlak krvi a jej prúdenie cievami. Takto dochádza k poklesu krvného tlaku, ako aj k poklesu srdcovej frekvencie.

Látky zo sulfánu sa zachytávajú v spojivovom tkanive tým viac, čím viac je tkanivo poškodené. Zároveň sa pôsobením sírnej vody rozširujú kapiláry.

A práve toto vzájomné pôsobenie oxidu uhličitého a sulfánu sa využíva pri liečbe pacientov, ktorý majú zároveň ochorenie kardiovaskulárneho aparátu, ochorenie pohybového aparátu a nervovej sústavy.

Kúpele Brusno

Kúpele Brusno

Kúpele Brusno sa nachádzajú v horskom prostredí Slovenského Rudohoria, na Horehroní, približne 20 km od Banskej Bystrice. Ležia v nadmorskej výške 424 metrov nad morom. Ak navštívite kúpele, užijete si tu čistý vzduch, nerušené ticho a krásnu okolitú prírodu. V tomto krásnom prostredí si ľahko vychutnáte oddych a zabudnete na každodenné starosti.

Kúpele Brusno sa špecializujú na liečbu:

 • obehového ústrojenstva,
 • tráviaceho ústrojenstva,
 • onkologických chorôb,
 • chorôb z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou,
 • chorôb obličiek a močových ciest,
 • chorôb dýchacieho ústrojenstva,
 • chorôb z povolania.

Od roku 2023 sú súčasťou Kúpeľov Brusno aj nové Rímske kúpele - Caracalla Spa – wellness komplex s bazénovým a saunovým svetom. Niektoré pobytové balíky pre samoplatcov obsahujú aj vstup do tohto wellness centra.

 • Caracalla Spa
  Caracalla Spa
 • Caracalla Spa
  Caracalla Spa
 • Caracalla Spa
  Caracalla Spa
 • Caracalla Spa
  Caracalla Spa
 • Caracalla Spa
  Caracalla Spa
 • Kúpeľné procedúry
  Kúpeľné procedúry
 • Kúpeľné procedúry
  Kúpeľné procedúry
 • Kúpeľné procedúry
  Kúpeľné procedúry
 • Kúpeľné procedúry
  Kúpeľné procedúry
 • Kúpele Brusno - interiér
  Kúpele Brusno - interiér
 • Vodná gymnastika
  Vodná gymnastika
 • Kúpeľný dom Brusnianka
  Kúpeľný dom Brusnianka
 • Kúpele Brusno - interiér
  Kúpele Brusno - interiér

Pobyty v Kúpeľoch Brusno

 • Veľkonočný wellness pobyt v kúpeľoch s procedúrami
  Veľkonočný wellness pobyt v kúpeľoch s procedúrami
  4 noci - 109.75 €/os/noc
  28.03.2024 – 01.04.2024
  bazén
  masáž
  plná penzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
 • Relaxačný pobyt v kúpeľoch (2 procedúry denne, plná penzia)
  Relaxačný pobyt v kúpeľoch (2 procedúry denne, plná penzia)
  min. 2 noci - 68.00€ 73.00 €/os/noc
  02.01.2024 – 20.12.2024 (okrem Veľkej noci)
  bazén
  plná penzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
 • Wellness pobyt so vstupom do Rímskych kúpeľov Caracalla SPA
  Wellness pobyt so vstupom do Rímskych kúpeľov Caracalla SPA
  min. 2 noci - 75.00 €/os/noc
  02.01.2024 – 20.12.2024
  bazén
  polpenzia
  sauna
  termálna voda
  vírivka

pozrieť všetky pobyty v Brusne >>

Ak si chcete rezervovať pobyt v kúpeľoch, ubytovanie si môžete vybrať buď 4* Hoteli Poľana alebo v novom Kúpeľnom dome Brusnianka. Stravovanie aj všetky liečebné procedúry sa poskytujú v Kúpeľnom hoteli Poľana.

Kúpele Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice, Kúpeľ Márie Terézie

Vyskúšajte ozdravnú silu termálnych prameňov v Sklených Tepliciach, ktorú  poznali už v 16. storočí.  Kúpele Sklené Teplice je miestom, kde sa spája liečivá sila geotermálnych prameňov a ozdravný účinok procedúr.  Navyše kúpeľný areál je zasadený uprostred prírody, kde si užijete prostredie plné zelene a krásnych zákutí.

Liečivá termálna voda v kúpeľoch  obsahuje veľké množstvo pre ľudský organizmus prospešných minerálov, ktoré pozitívne vplývajú na nervové ústrojenstvo a pohybový aparát.

Kúpele ale ponúkajú relaxačné pobyty s procedúrami pre hostí, ktorí hľadajú možnosti regenerácie.

Pobyty v Kúpeľoch Sklené Teplice

 • Liečebný pobyt Zdravie 2024
  Liečebný pobyt Zdravie 2024
  min. 7 nocí - 68.00 €/os/noc
  celoročne (okrem Veľkej noci a Silvestra)
  bazén
  masáž
  plná penzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
 • Liečebný pobyt Senior 63+
  Liečebný pobyt Senior 63+
  5 až 7 nocí - 73.50 €/os/noc
  celoročne (okrem Veľkej noci a Silvestra)
  bazén
  plná penzia
  procedúry
  termálna voda
 • Kúpele na skúšku 2024
  Kúpele na skúšku 2024
  2 až 6 nocí - 75.00 €/os/noc
  celoročne (okrem Veľkej noci a Silvestra)
  bazén
  plná penzia
  procedúry
  termálna voda

ďalšie pobyty v Sklených Tepliciach >>

Táto mierne mineralizovaná voda má vyšší obsah magnézia a kalcia. Bazény v kúpeľoch sú napúšťané priamo z geotermálneho prameňa. Vďaka jeho výdatnosti si užijete túto liečivú vodu vo všetkých bazénoch. Zároveň je každodenne vymieňaná a tak máte k dispozícii v bazénoch čistú termálnu vodu.

Kúpele Sklené Teplice sa zameriavajú na:

 • Poúrazové a pooperačné stavy vrátane operácií medzistavcovej platničky
 • Bolesti chrbtice, krížovej oblasti a kĺbov
 • Výmeny kĺbov, artritída, osteoporóza
 • Nervové zakončenia pohybového aparátu
 • Reumatické ochorenia

Európskym unikátom kúpeľov v Sklených Tepliciach je Jaskynný parný kúpeľ. Je to prírodou vytvorená jaskyňa, pod ktorou vyviera prameň s teplotou 42° C. Parný kúpeľ , tzv. Parenica je ojedinelý - je to Európsky unikát. Voda v jaskyni je len mierne ochladzovaná, aby jej teplota bola pre ľudský organizmus prijateľná.

 • Banský kúpeľ
  Banský kúpeľ
 • Kúpele Sklené Teplice
  Vonkajší areál
 • Kúpeľ Márie Terézie
  Kúpeľ Márie Terézie
 • Jaskynný kúpeľ - Parenica
  Jaskynný kúpeľ - Parenica
 • Vonkajší areál kúpeľov
  Vonkajší areál kúpeľov
 • Kúpeľný park
  Kúpeľný park
 • Kúpeľný park
  Kúpeľný park
 • Jaskynný kúpeľ - Parenica
  Jaskynný kúpeľ - Parenica
 • Kúpeľ Márie Terézie
  Kúpeľ Márie Terézie
 • Soľná jaskyňa
  Wellness
 • Fitness
  Fitness
 • Vonkajší bazén
  Vonkajší bazén

Ďalšími špecialitami sú Banský termálny kúpeľ (vhodný pre rodiny s deťmi) s replikou Botticeliho zrodenia Venuše a kúpeľ Márie Terézie vystavaný v orientálnom štýle, prekrytý krásnou vitrážou. 

Navštívte Sklené Teplice a objavte miesto, kde si v pokoji a obklopení prírody môžete vychutnať chvíľku pre seba.

Kúpele Bojnice

Kúpele Bojnice

Bojnické kúpele sú spojené s nádherným Bojnickým zámkom a majú v ponuke liečivé pramene s pozitívnymi účinkami na pohybové ústrojenstvo a dýchacie cesty. Ich poloha v blízkosti známeho zámku dodáva miestu nezameniteľnú atmosféru.

Kúpele Nový Smokovec

Kúpele Nový Smokovec

Jedny z najznámejších klimatických kúpeľov na Slovensku, Kúpele Nový Smokovec, sa nachádzajú vo Vysokých Tatrách priamo pod majestátnym Slavkovským štítom. Ležia v  rekreačnom stredisku Smokovce v centre Tatranského národného parku, v nadmorskej výške 1010 metrov nad morom.

Veľkou devízou týchto klimatických kúpeľov je, že sú situované nad vrstvou prachovej a dymovej zóny, čo zaručuje čistotu vzduchu.

Primárnou liečebnou metódou v Novom Smokovci je klimatoterapia a aktívny pohyb na čerstvom tatranskom vzduchu.  Liečbu dopĺňa dychová rehabilitácia, individuálne inhalácie a ďalšie procedúry v spojení zdravým stravovaním.

 • Palace Grand Nový Smokovec
  Palace Grand Nový Smokovec
 • Hotel Palace
  Hotel Palace
 • Liečebné procedúry
  Liečebné procedúry
 • Relax centrum - bazén
  Relax centrum - bazén
 • Wellness centru - sauna
  Wellness centru  - sauna
 • Wellness sauna - sauna
  Wellness sauna - sauna
 • Wellness centrum
  Wellness centrum
 • Hotelová izba
  Hotelová izba
 • Izba Grand
  Izba Grand
 • Vonkaší areál kúpeľov
  Vonkaší areál kúpeľov
 • Interiér kúpeľov
  Interiér kúpeľov

 • Veľká noc v kúpeľoch pre seniorov 60+
  Veľká noc v kúpeľoch pre seniorov 60+
  5 nocí - 40.00 €/os/noc
  27.03.2024 – 03.04.2024
  bazén
  masáž
  plná penzia
  polpenzia
  procedúry
  vírivka
 • Veľkonočný oddychový pobyt v Tatranských kúpeľoch
  Veľkonočný oddychový pobyt v Tatranských kúpeľoch
  min. 3 noci - 42.00 €/os/noc
  27.03.2024 – 03.04.2024
  bazén
  polpenzia
  sauna
  vírivka
 • Kúpeľný pobyt v Tatrách pre seniorov 60+ s procedúrami
  Kúpeľný pobyt v Tatrách pre seniorov 60+ s procedúrami
  min. 5 nocí - 40.00 €/os/noc
  02.01.2024 – 20.12.2024 (okrem Veľkej noci)
  bazén
  masáž
  polpenzia
  procedúry

ďalšie kúpeľné pobyty v Novom Smokovci >>

Tatranská klíma sa vyznačuje týmito liečivými prvkami:

 • čistota vzduchu
 • vysoké hodnoty slnečného svitu a ultrafialového žiarenia
 • nízky atmosférický tlak (673 torrov)
 • vlhkosť ovzdušia a jeho presýtenosť ozónom a silicami

Pobyty v Kúpeľoch Nový Smokovec ponúkajú ochutnávku zo všetkého, čo si tu môžete užiť v tomto atraktívnom horskom prostredí. Väčšina kúpeľných pobytov obsahuje liečebné procedúry, no v ponuke sú aj rekreačné pobyty bez procedúr iba so vstupom do relax centra s bazénom alebo do wellnessu so saunami.

Ak absolvujete liečebný  pobyt, čaká na Vás vstupná prehliadka, počas ktorej Vám lekár odporučí procedúry podľa Vášho zdravotného stavu.

Smrdáky

Kúpele Smrdáky sú unikátne vďaka svojim sírovým pramenom a liečivým bahnom, ktoré majú pozitívny vplyv na pacientov s ochoreniami pohybového ústrojenstva, kože a dýchacích ciest. Prírodné prostredie a čistý vzduch robia z tohto miesta ideálnu destináciu na oddych a liečbu.

Číž

Kúpele v Číži sú situované na juhu Slovenska a sú známe svojimi termálnymi prameňmi a liečivou sírou. Pacienti sem prichádzajú najmä kvôli liečbe ochorení pohybového ústrojenstva.

Rajecké Teplice

Tieto kúpele sú obklopené malebnou prírodou Západných Karpát a sú známe svojimi termálnymi prameňmi a wellness službami. Liečivé účinky termálnej vody sú využívané pri liečbe reumatizmu a ochorení nervového systému.

Akciové kúpeľné pobyty počas ZIMY 2024

 • Komplexný Liečebný pobyt Klasik
  Komplexný Liečebný pobyt Klasik
  min. 7 nocí - 79.00 €/os/noc
  02.01.2024 – 23.12.2024
  bazén
  masáž
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda
 • Medicínsky Wellness v kúpeľoch
  Medicínsky Wellness v kúpeľoch
  min. 2 noci - 80.00 €/os/noc
  02.01.2024 – 23.12.2024
  masáž
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda
 • Pobyt v kúpeľoch s procedúrami a neobmedzeným wellness
  Pobyt v kúpeľoch s procedúrami a neobmedzeným wellness
  2 až 3 noci - 78.50 €/os/noc
  01.02.2024 – 29.04.2024 (okrem Veľkej noci)
  bazén
  neobmedzený wellness
  plná penzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
 • ZĽAVA: Liečebný pobyt Senior 60+
  ZĽAVA: Liečebný pobyt Senior 60+
  min. 6 nocí - 72.00€ 84.00 €/os/noc
  02.01.2024 – 28.03.2024
  bazén
  plná penzia
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda
 • ZĽAVA: Relaxačný pobyt v kúpeľoch s procedúrami a vstupom do wellness
  ZĽAVA: Relaxačný pobyt v kúpeľoch s procedúrami a vstupom do wellness
  2 až 6 nocí - 82.00€ 96.00 €/os/noc
  02.01.2024 – 28.03.2024
  bazén
  masáž
  neobmedzený wellness
  plná penzia
  polpenzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
  vírivka