Thermal Nesvady - termálne kúpalisko
Blog

Rekreačný príspevok na dovolenku a pobyt na Slovensku30. 04. 2023

Rekreačný príspevok na dovolenku a pobyt na Slovensku

Využite rekreačný príspevok od zamestnávateľa na dovolenku

Rezervujte si u nás Vašu dovolenku a uplatnite si príspevok na rekreáciu

Chcete stráviť dovolenku na Slovensku a radi by ste si uplatnili rekreačný príspevok u zamestnávateľa? U nás na Travelguide.sk si pokojne môžete rezervovať Vašu rekreáciu. Vyberte si z našich pobytových balíkov alebo ubytovaní s minimálnou dĺžkou 2 noci.

Na uplatnenie príspevku na rekreáciu Vám vystavíme potrebný doklad. Ten potom predložíte Vášmu zamestnávateľovi, ktorý vám následne preplatí 55 % z celkovej sumy, ktorú ste u nás za pobyt zaplatili, maximálne však do výšky 275 €. Pozrime sa na to, kto má zo zákona nárok na rekreačný príspevok a aké sú možnosti jeho využitia na našej webovej stránke www.travelguide.sk.

Čo je rekreačný príspevok

Rekreačný príspevok je forma finančnej podpory, ktorú môžu občania Slovenskej republiky získať na dovolenku. Tento príspevok je určený na podporu rekreácie a zlepšenie fyzického a duševného zdravia jednotlivcov. Väčšina z nás má povinnosti a stresy v práci a v bežnom živote, a preto je dôležité si nájsť čas na oddych a regeneráciu. Rekreačný príspevok poskytuje príležitosť urobiť niečo pre seba a pre svoje zdravie.

Slovensko, krásna krajina s bohatou históriou, úchvatnou prírodou a pôvabnými mestami, ponúka mnoho možností pre dovolenkových nadšencov. Zatiaľ čo mnohí ľudia túžia po exotických dovolenkách v zahraničí, často zabúdame, že aj v našej vlasti sa skrývajú skvosty, ktoré stojí za to objaviť. Jedným z najlepších spôsobov, ako si užiť dovolenku na Slovensku a zároveň získať rekreačný príspevok, je preskúmať rôzne turistické oblasti a wellness zariadenia, ktoré naša krajina ponúka.

Od 1.1.2019 platí, že si môžete u svojho zamestnávateľa uplatniť preplatenie výdavkov na Vašu rekreáciu na Slovensku vo výške 55% z celkových nákladov. Preplatená sume môže byť najviac vo výške 275 € za kalendárny rok. To znamená, že ak bude Vaša dovolenka stáť 500 €, Vás to vyjde 225 €.

Aké sú základné podmienky uplatnenia si rekreačného príspevku:

 1. Povinnosť poskytnúť príspevok na rekreáciu na zamestnanca platí pre zamestnávateľa, ktorý zamestnáva viac ako 49 zamestnancov (počíta sa priemerný počet zamestnancov za predchádzajúci kalendárny rok). Platí však, že príspevok na rekreáciu môže za rovnakých podmienok a v rovnakom rozsahu poskytnúť zamestnancovi aj zamestnávateľ, ktorý zamestnáva menej ako 50 zamestnancov. Nie je to ale jeho povinnosťou. V každom prípade sa vopred informujte u Vášho zamestnávateľa o možnostiach uplatnenia si rekreačného príspevku.
 2. Príspevok na rekreáciu sa poskytne zamestnancovi, ktorého pracovný pomer trvá nepretržite najmenej 24 mesiacov. Zase platí, že u zamestnanca, ktorý má dohodnutý pracovný pomer na kratší pracovný čas, sa najvyššia suma príspevku na rekreáciu za kalendárny rok podľa prvej vety zníži v pomere zodpovedajúcom kratšiemu pracovnému času.
 3. Príspevok môže byť uplatnený na služby cestovného ruchu spojené s ubytovaním najmenej na 2 prenocovania na území Slovenskej republiky, ktorého súčasťou môžu byť stravovacie služby alebo iné služby súvisiace s rekreáciou
 4. Vašu dovolenku, na ktorú si chcete uplatniť rekreačný príspevok, môžete tráviť s manžela, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení a inú osobu žijúcu so zamestnancom v spoločnej domácnosti, ktorí sa so zamestnancom zúčastňujú na rekreácii.
 5. Príspevok si môžete uplatniť aj na výdavky osôb, ktoré sa zúčastnia na rekreácií s Vami. Týmito osobami sú manžel (manželka), vlastné dieťa, dieťa zverené do Vašej náhradnej starostlivosti a inú osobu žijúcu s Vami v spoločnej domácnosti

Viac informácii o podmienkach nájdete na stránkach finančnej správy,

Ako si uplatniť rekreačný príspevok na Travelguide.sk?

V prípade, ak si u svojho zamestnávateľa viete uplatniť rekreačný príspevok, Vašu dovolenku si môžete pokojne rezervovať cez Travelguide.sk. Vyberte si niektoré ubytovanie alebo ktorýkoľvek z pobytov na Slovensku. Na všetky rezervácie, ktoré sú realizované cez naše rezervačné oddelenie, si môžete uplatniť príspevok na rekreáciu.

 1. Pri vypĺňaní rezervačného formuláru označte možnosť "Mám záujem čerpať Príspevok od zamestnávateľa". V prípade, že zabudnete alebo omylom neoznačíte túto možnosť, môžete nám to oznámiť aj dodatočne, no čo možno v najkratšom čase.
 2. Po záväznom objednaní a zaplatení celej sumy Vášho pobytu Vám bude vystavený potrebný daňový doklad (faktúra) so všetkými naležitými údajmi, ktorý predložíte najneskôr do 30 dní od skončenia rekreácie Vášmu zamestnávateľovi a na základe ktorého Vám preplatí určenú časť Vašej rekreácie.

Dovolenkujte na Slovensku cez rekreačný poukaz

Slovensko je bohaté na prírodné krásy, ako sú vrcholy Vysokých Tatier, Pieniny, Nízke Tatry, ale aj jazerá, rieky a jaskyne. Pre milovníkov turistiky a aktívneho oddychu je tu množstvo možností. Môžete si vybrať z mnohých turistických trás a chodníkov, ktoré vás prevedú malebnými horskými údoliami, cez horské sedlá až na vrcholky s nádhernými výhľadmi. Počas túry si môžete vychutnať čerstvý horský vzduch a okúpať sa v krásnych horských potokoch. Turistika nie je len skvelým spôsobom, ako sa pohybovať a zbaviť sa stresu, ale tiež vám umožní objaviť nádherné scenérie a miesta na Slovensku, ktoré vás nadchnú.

Ak preferujete oddych a relaxáciu, Slovensko ponúka aj širokú škálu wellness a kúpeľných zariadení. Kúpele ako Piešťany, Trenčianske Teplice, Bardejovké kúpele či Kúpele Turčianske Teplice patria medzi tie najobľúbenejšie liečebné kúpele, v ktorých môžete okrem liečebných pobytov stráviť aj skvelý wellness pobyt vo dvojici alebo s deťmi.

Obľúbené typy pobytov

Vyberte si z obľúbených pobytov a ponúk wellness hotelov:

Pozrite si všetky pobyty ...

Kúpele a príspevok na rekreáciu

Využite rekreačný poukaz na dovolenku v niektorých liečebných kúpeľoch na Slovensku. Vyberte si z ponuky kúpeľných pobytov, či už je to wellness pobyt, rekreačný, seniorský alebo liečebný pobyt.

Pozrite si všetky liečebné kúpele ...

Kúpeľné pobyty, ktoré sú v našej ponuke platia pre samoplatcov. Na všetky tieto pobyty si môžete uplatniť prispevok na rekreáciu u svojho zamestnávateľa.

 • Krátky relaxačný pobyt s masážou v Tatranských kúpeľoch
  Krátky relaxačný pobyt s masážou v Tatranských kúpeľoch
  3 noci - 44.00 €/os/noc
  celoročne (okrem Veľkej noci a Silvestra)
  bazén
  masáž
  procedúry
  raňajky
  sauna
  vírivka
 • Wellness pobyt v kúpeľoch
  Wellness pobyt v kúpeľoch
  min. 2 noci - 45.00 €/os/noc
  09.01.2023 – 22.12.2023
  bazén
  polpenzia
  termálna voda
 • Rodinný wellness pobyt v Kúpeľoch Smerdžonka
  Rodinný wellness pobyt v Kúpeľoch Smerdžonka
  min. 2 noci - 52.50 €/os/noc
  celoročne (okrem Veľkej noci a Silvestra)
  bazén
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda