Thermal Nesvady - termálne kúpalisko
Blog

Kam na letnú dovolenku s deťmi na Slovensku31. 05. 2023

Kam na letnú dovolenku s deťmi na Slovensku

Tipy na letnú dovolenku s deťmi, kde sa nudiť určite nebudú

Neviete kam na letnú dovolenku s deťmi na Slovensku? Prinášame Vám rôzne tipy a nápady na skvelé miesta, kde budú mať deti o zábavu postarané a Vy si užijete zaslúžený oddych.

S letom prichádza ideálna príležitosť pre rodinnú dovolenku s deťmi. Pre mnohých rodičov je výzvou nájsť na školské prázdniny ideálnu letnú dovolenku, ktorá zaujme nielen ich samotných, ale aj ich deti.
Výber vhodnej destinácie je prvým krokom pri plánovaní letnej dovolenky s deťmi. Existuje mnoho destinácií, ktoré ponúkajú širokú škálu aktivít pre celú rodinu. Rezorty s bazénmi a vodnými šmykľavkami, krásna horská príroda, dobrodružné parky a atrakcie, ktoré bavia aj dospelých - to sú len niektoré z možností, ktoré by ste mohli zvážiť. Dôležité je nájsť rovnováhu medzi relaxáciou a zábavou pre deti.

Tip: Kam s deťmi, atrakcie pre deti na Slovensku

Dovolenka na kúpalisku

Počas letnej dovolenky si môžete vybrať niektoré ubytovanie s vonkajším bazénom. Oveľa väčšiu zábavu ponúka pobyt priamo na kúpalisku či aquaparku, kde máte na výber množstvo bazénov a vodných atrakcií, vrátane, vodných šmýkačiek a toboganom. Ak Vás zaujíma takáto dovolenka, pozrite si ubytovania alebo hotely priamo v areáli kúpalísk. Väčšinou majú v ponuke pobyty s neobmedzeným vstupom na kúpalisko.

Vodný park Bešeňová
Vodný park Bešeňová

Tip. Ubytovania na Slovensku v areáli kúpaliska, Ubytovania na Slovensku pri kúpalisku

Ak hľadáte kombináciu relaxácie a zábavy, termálne kúpalisko môže byť skvelou voľbou. V termálnych bazénoch sa využíva teplá geotermálna voda, ktorá má blahodarné účinky na náš organizmus. Tak prečo nespojiť užitočné s príjemným?  Deti budú nadšené možnosťou plávať v bazéne, zatiaľ čo dospelí si môžu vychutnať liečivé účinky termálnej vody a relaxovať.

Obľúbené kúpaliská s ubytovaním

Vodný park Bešeňová

Medzi najobľúbenejšie kúpaliská s ubytovaním patrí Vodný park Bešeňová. V areáli termálneho kúpaliska sa nachádzajú hotely s komfortným ubytovaním. Ponúkajú pobyty s neobmedzeným vstupom do bazénov kúpaliska.

Termálne kúpalisko Thermal Vadaš Štúrovo

Areál kúpaliska Thermal Rezortu Vadaš v Štúrove patrí medzi najnavštevovanejšie termálne kúpaliská na Slovensku. V rozľahlom areáli sa nachádza množstvo bazénov, toboganový park, wellness centrum, jazero na rybolov a množstvo ďalších atrakcií pre zábavu detí. Tento aquapark je ideálnym miestom pre Vašu letnú rodinnú dovolenku, keďže priamo v areáli nájdete veľké množstvo ubytovania, od komfortného hotela až po apartmány.

Ubytovania v areáli kúpaliska Štúrovo >>

Vadaš Thermal Rezort Štúrovo
Vadaš Thermal Resort Štúrovo

Letné pobyty v Štúrove >>

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia, v súčasnosti najväčší aqvapark na Slovensku, ponúka počas horúcich letných dní možnosť schladiť sa v množstve bazénov. Vo vodnom parku si rýchlu jazdu užijete na viac ako 25 toboganoch a šmýkačkách. Bazény sú napustené slanou, termálnou a čírou vodou. Relaxovať môžete v celoročných termálnych bazénoch a využiť tak blahodarné účinky termálnej vody. Je to jednoducho rajom pre deti.

Počas letných prázdnin sú v Aquaparku Tatralandia pre vás animátori a maskoti Tara a Tajo, ktorí rozveselia deti. Okrem toho sa tu v lete koná množstvo koncertov aj slovenských interpretov a špeciálnych akcií pre všetky vekové kategórie. Programy sú v cene vstupenky.

Ak sa chcete ubytovať v areáli Tatralandie a zároveň mať v cene ubytovania aj celodenné vstupné do aquaparku, ubytujte sa v apartmánových chatkách Holiday Village Tatralandia.

Aquapark Tatralandia

Ostatné termálne kúpaliská a hotely s vonkajším bazénom

Ak ste si nevybrali z týchto našich pár tipov, pozrite si zoznam aquaparkov a termálnych kúpalísk na Slovensku, medzi ktorými nájdete ďalšie obľúbené kúpaliská s ubytovaním v areáli alebo v blízkom okolí. Letná dovolenka je obdobím, keď chceme najviac využiť slnečné lúče a príjemné teploty. Ak sa chcete počas horúcih dní schladiť v bazéne, no nepotrebujete mať kolo seba toľko ruchu alebo pobyt na kúpalisku sa Vám zdá príliš drahý, možno Vám bude stačiť si vybrať hotel s vonkajším bazénom. Vy môžete relaxovať alebo si zaplávať a Vaše si užijú množstvo radosti.

 • Rodinný wellness pobyt v Kúpeľoch Smerdžonka
  Rodinný wellness pobyt v Kúpeľoch Smerdžonka
  min. 2 noci - 52.50 €/os/noc
  celoročne (okrem Veľkej noci a Silvestra)
  bazén
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda
 • Pobyty MÁJ (leto+jeseň) so vstupom do termálneho bazéna
  Pobyty MÁJ (leto+jeseň) so vstupom do termálneho bazéna
  2 až 7 nocí - 66.00 €/os/noc
  02.05.2023 – 11.12.2023
  bazén
  polpenzia
  termálna voda

Pozrite si všetky letné pobyty s bazénom >>

Letná dovolenka s deťmi pri vode

Zostaneme ešte pri vode, lebo našim ďalším tipom je pobyt pri jazere. Môžete sa napríklad rozhodnúť stráviť s deťmi letnú dovolenku pri vode. K najvyhľadávanejším jazerách a vodným priehradám na Slovensku patria Senecké jazerá v blízkosti Bratislavy, Liptovská Mara na Liptove, Oravská priehrada na Orave, Zemplínska ŠíravaDomaša na východnom Slovensku.

Pozrite si ubytovania na Slovensku pri vode >>

Senecké jazerá

Senecké jazerá (Západné Slovensko)

Senecké jazerá alebo aj Slnečné jazerá je rekreačná lokalita v meste Senec, približne 20 km od Bratislavy. Areál tohto prírodného kúpaliska sa rozdeľuje na Sever a Juh. Možnosti ubytovania na Seneckých jazerách sú veľmi rozličné. Nájdete tu hotely, penzióny, chaty, apartmánové domy alebo ubytovania turistickej triedy. Na Slnečných jazerách nechýbajú reštauračné zariadenia, detské ihriská, plážové ihriská a iné športové ihriská, tenisové kurty či požičovňa športových potrieb. Pre rodiny s deťmi je zaujímavý aj Aquapark Senec na severnej strane jazier.

Pozrite si letné pobyty v Senci >>

Zemplínska Šírava (Východné Slovensko)

Zemplínska Šírava je svojou plochou vody druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku. Táto vodná nádrž na východe krajiny pod Vihorlatskými vrchmi je vyhľadávanou turistickou destináciou v drvivej väčšine v letnej sezóny. Na jej brehu sa nachádza niekoľko rekreačných stredísk. Na rekreantov čaká množstvo ubytovania na brehoch Zemplínskej Šíravy vrátane hotelov, chát a penziónov.

Hotel Eurobus, Zemplínska Šírava

 • Rodinný wellness pobyt v Thermalparku Šírava
  Rodinný wellness pobyt v Thermalparku Šírava
  min. 2 noci - 67.80 €/os/noc
  celoročne
  bazén
  neobmedzený wellness
  polpenzia
  sauna
  termálna voda
  vírivka

Liptovská Mara (Liptov, Stredné Slovensko)

Liptovská Mara je druhá najväčšia vodná nádrž, čo sa týka množstva vody. Nachádza sa na Liptove na Strednom Slovensku, pri Liptovskom Mikuláši. K najväčším rekreačným strediskám na jej brehoch patrí Liptovský Trnovec a Liptovská Sielnica, v ktorých je sústredených najviac ubytovania pri Liptovskej Mare. Pre rodiny s deťmi je tu množstvo chát, ale aj penzióny, mobilné domy, apartmány ale aj kemping. Na atraktivite vodnej priehrady pridáva aj blízkosť dvoch už spomínaných kúpalísk, Aquaparku Tatralandia a Vodného parku Bešeňová. Skvelým rodinným výletom môže byť aj vyhliadková plavba po Liptovskej Mare.

Oravská priehrada (Orava, Stredné Slovensko)

Oravská priehrada je najväčšia vodná nádrž na Slovensku, čo do objemu vody ako aj svojou rozlohou, Nachádza sa na severe Stredného Slovenska na Orave. Na brehoch Oravskej priehrady je niekoľko rekreačných stredísk, kde sa môžete kúpať, alebo si vypožičať vodného bicyklovania a člnky. Najznámejšie strediská sú Slanická Osada, Prístav, Studnička a pláž pri Námestove. Ak si hľadáte ubytovanie na Oravskej priehrade, pri brehoch sa nachádza niekoľko hotelov, penziónov, veľký počet chát a miesta na kempovanie. Voľný čas si môžete spestriť vyhliadkovou plavbou, ktorá vedie okolo Ostrova umenia.

Letná dovolenka s deťmi na horách

Ak radšej počas letnej dovolenky uprednostňujete horskú turistiku a pobyt v horách, môžete sa s deťmi vybrať do vyhľadávaných pohorí Slovenska.

Vysoké Tatry

Ako ináč, medzi prvými spomenieme naše najvyššie pohorie, Vysoké Tatry, ktoré je zároveň aj najnavštevovanejším pohorím krajiny. Pre rodinnú dovolenku nájdete vo Vysokých Tatrách dostatok hotelov pre deti, v ktorých budú mať o zábavu postarané. Veľa z týchto hotelov organizuje počas leta animačné programy, majú wellness centrá s detskými bazénmi a disponujú vybavením pre deti. Niekedy možno stačí, ak si nájdete hotel s bazénom, a nuda je zahnaná. Ak budete rozmýšľať nad výletom s deťmi, atrakcií a zábavy pre deti vo Vysokých Tatrách je naozaj dostatok.

Naše tipy: Letné pobyty vo Vysokých Tatrách, Rodinné pobyty vo Vysokých Tatrách, Wellness hotely vo Vysokých Tatrách

Hotel Hubert, Gerlachov (Vysoké Tatry)

 • Wellness pobyt (leto+jeseň) v Tatrách
  Wellness pobyt (leto+jeseň) v Tatrách
  2 až 6 nocí - 78.00 €/os/noc
  02.05.2023 – 11.12.2023
  bazén
  neobmedzený wellness
  polpenzia
  sauna
  vírivka
 • Wellness pobyt vo Vysokých Tatrách (leto+jeseň)
  Wellness pobyt vo Vysokých Tatrách (leto+jeseň)
  2 až 7 nocí - 83.00 €/os/noc
  02.05.2023 – 11.12.2023
  bazén
  neobmedzený wellness
  polpenzia
  sauna
  vírivka
 • Wellness pobyt pre dvoch v Tatrách
  Wellness pobyt pre dvoch v Tatrách
  min. 2 noci - 96.50 €/os/noc
  celoročne (okrem vybraných sviatkov)
  bazén
  neobmedzený wellness
  polpenzia
  sauna
  vírivka

Nízke Tatry

Druhým najnajvštevovanejším pohorím Slovenska sú Nízke Tatry, ktoré ponúkajú veľa turistických centier. Tie najlepšie vybanené strediská ležia prevažne v centrálnej časti, a to pod Chopkom, ako zo severnej časti, tak aj z tej južnej. Na severnej strane Chopku leží Demänovská dolina s rekreačným stredisko Jasná. Veľmí atraktívnym miestom je Liptovský Ján s krásnou Jánskou dolinou. V doline na južnom svahu sa nachadzajú strediská Tále, Kosodrevina, Srdiečko a obce Bystrá a Mýto pod Ďumbierom.

Naše tipy: Kam s deťmi v Nízkych Tatrách, Letné pobyty v Jasnej a okolí, Letné pobyty v Liptovskom Jáne, Letné pobyty na Táľoch

Wellness Hotel Chopok, Jasná

 • Rodinný wellness pobyt na Táľoch
  Rodinný wellness pobyt na Táľoch
  min. 2 noci - 69.50 €/os/noc
  01.02.2023 – 17.12.2023
  bazén
  neobmedzený wellness
  polpenzia
  sauna
  vírivka
 • Pobyt v Jasnej s neobmedzeným wellness
  Pobyt v Jasnej s neobmedzeným wellness
  min. 2 noci - 76.00 €/os/noc
  01.04.2023 – 17.12.2023
  bazén
  neobmedzený wellness
  polpenzia
  sauna
  vírivka

Pozrite si letné pobyty v Nízkych Tatrách s neobmedzeným wellness >>

Slovenský raj

Slovenský raj ležiaci na východnom Slovensku sa považuje za oblasť s jednými najkrajšími prírodnými krásami krajiny. Je charakteristický svojimi roklinami, potokmi s vodopádmi a krasovými útvarmi. Národný park sa nachádza smerom východne od mesta Spišská Nová Ves. Najznámejšími turistickými strediskami sú Čingov, Podlesok a Kláštorisko v severnej časti Slovenského raja a obec Dedinky na juhu horstva. Popri rôznych náročných trasách sa tu nájdu aj trasy pre rodiny s deťmi. K nim patrí napríklad pešia túra na Tomášovský výhľad alebo prechod roklinou Malý Kyseľ.

Slovenský raj - Tomášovský výhľad

 • Relaxačný wellness pobyt v Slovenskom raji s masážou
  Relaxačný wellness pobyt v Slovenskom raji s masážou
  min. 2 noci - 60.90 €/os/noc
  02.01.2023 – 30.06.2023, 10.09.2023 – 17.12.2023
  bazén
  masáž
  neobmedzený wellness
  polpenzia
  sauna
  vírivka

Jánošíkove diery (Terchová, Malá Fatra)

Ak sa Vám páči predstava horskej turistiky roklinami s vodopádmi, ďalšou alternatívou sú Jánošíkove diery v Malej Fatre pri obci Terchová. Táto sústava tiesňav a kaňonov, ktoré miestami prekonávate pomocou rebríkov, lávok a reťazí, je turistami veľmi vyhľadávanou dstináciou. Pre rodiny s deťmi je vhodný malý okruh Jánošíkovými dierami, ktorý vedie cez tie krásne úseky rokliny. Keďže je tu malé prevýšenie, trasu by mali zvládnuť aj malé deti.

Pozrite si ubytovania v horách na Slovensku >>

Výlet s deťmi za zvieratkami

Veľkej obľube sa medzi rodinami s deťmi tešia zoologické záhrady, ktoré ponúkajú príjemný pobyt v prírode. Navyše v ich areáloch sú pre deti väčšinou pripravené rôzne zábavné atrakcie a detské ihriská. Nechýbajú ani bufety a občerstvenia, aby deti neostali hladné. Takže v zoologickej záhrade sa v pohode dá stráviť aj celý deň. Na Slovensku máme niekoľko veľkých ZOO, pričom k tým najznámejším patria ZOO Bojnice, ZOO Bratislava, ZOO Košice.

Mimo týchto rozsiahlych areálov s množstvom druhov zvierat, existujú aj menšie farmy a mini kontaktné zoo, ktorých vzniklo v posledných rokoch na Slovensku niekoľko desiatok. V prevažnej časti týchto fariem si deti môžu zvieratká pohladať, popripade nakŕmiť.

Pozrite si ZOO, farmy a zveroparky na Slovensku >>

MniFarma Lubina

Niektoré mini ZOO sú súčasťou ubytovaciaho zariadenia, takže nemusíte z ubytovania nikam cestovať a deti si užijú zvieratká počas celého pobytu.

Pozrite si ubytovania s Mini ZOO alebo zvieracou farmou

Hotely pre rodiny s deťmi

Rozmýšľate kam ísť na dovolenku s deťmi, kde by našli zábavu a Vy by ste si pri tom mohli dosýta oddýchnuť. Ak chcete mať o zábavu detí postarané aj priamo v ubytovacom zariadení, vyberte si z niektorých hotelov pre rodiny s deťmi. V týchto hoteloch bývajú zväčša zabezpečené služby ale aj vybavenie pre deti. Počas leta sú pripravené animačné programy s animátormi.

Tip: Najlepšie hotely pre deti, kde sa určite nudiť nebudú

Demänová Rezort - animačné programy

Záver

Veríme, že sme Vám priniesli zopár užitočných tipov na letnú dovolenku s deťmi na Slovensku. Je strašne veľa možností kam sa vybrať na rodinnú rekreáciu, ktoré sa nedá pokryť v jednom článku. Dufame, že sa Vám podarí zvoliť si to správne miesto, kde sa Vaše deti nebudú nudiť a Vy sa budete cítiť príjemne a vychutnáte si zaslúžený oddych.