Kúpele Vyšné Ružbachy
Blog

6 skvelých dovolenkových tipov: Najlepšie kúpele pre zdravie pohybového ústrojenstva na Slovensku22. 05. 2023

6 skvelých dovolenkových tipov: Najlepšie kúpele pre zdravie pohybového ústrojenstva na Slovensku

Kúpele na Slovensku sa môžu pochváliť svojou dlhou tradíciou a výbornými výsledkami v oblasti liečenia pohybového ústrojenstva. Slovensko má totiž množstvo prírodných zdrojov, ktoré majú liečivé účinky. Na Slovensku je známych asi 1500 prameňov s blahodarnými účinkami.

Jedným z najdôležitejších faktorov pri liečení pohybového ústrojenstva je prítomnosť termálnych prameňov a minerálnych vôd, ktoré majú pozitívny vplyv na pohybové ústrojenstvo. Preto sú kúpele na Slovensku ideálnym miestom pre tých, ktorí sa snažia liečiť rôzne zdravotné problémy.

Mohlo by vás zaujímať: Medzi ochorenia pohybového aparátu patrí napríklad aj artróza, reuma alebo osteoporóza. Viete, aký je rozdiel medzi artrózou a reumatizmom?

História kúpeľníctva

Kúpeľníctvo je známe od antických čias a vždy bolo verné svojmu základnému princípu: liečiť pomocou minerálnych vôd. Aj keď najstaršie stopy kúpeľníctva siahajú do antiky (3000 rokov pred.n.l), málokto vie, že Číňania, Egypťania alebo Rimania boli prví, čo využívali termálne kúpele.

Žiadna zo starovekých kultúr nepochybovala o blahodarných vlastnostiach niektorých vôd. Vo Francúzsku sa za zlatý vek kúpeľníctva pokladá 19. storočie; termálne centrá sa prudko rozvíjali a v roku 1885 prijali viac ako 120 000 klientov.

Za nesmelé začiatky kúpeľníctva na Slovensku sa dá považovať obdobie 15. storočia. Predpokladá sa, že kúpeľná liečba sa začala na niektorých našich termálnych prameňoch, ale iba v letných mesiacoch. Liečilo sa a kúpalo pod holým nebom v malých bazénikoch, vykopaných jamách poprípade v drevených kadiach.

Čo hovorí na kúpeľníctvo veda?

V priebehu posledných desaťročí sa realizovali vedecké výskumy o blahodarných účinkoch kúpeľníctva a uverejnili ich výsledky. Bolo preukázané, že kúry môžu mať trojaký pozitívny účinok:

 • citeľnú redukciu symptómov
 • celkové zlepšenie zdravotného stavu
 • zníženie spotreby liekov

Napríklad viacero klinických skúšok ukázalo, že v prípade chronickej lumbalgie (chronickej bolesti driekovej chrbtice) kúpeľná liečba významne znížila bolesti, obnovila mobilitu spodnej časti chrbta, zlepšila kvalitu života. Takisto ukázali, že pacienti po liečbe užívali oveľa menej liekov proti bolesti. Medicínski odborníci bezvýhradne odporúčali termálne kúpele pri liečení tohto chronického ochorenia.

Najobľúbenejšie procedúry v kúpeľoch

MasážObrázok od Mario z Pixabay

Na Slovensku ponúkajú kúpele množstvo procedúr a terapií na liečbu pohybového ústrojenstva. Všetky majú blahodárne účinky a okrem tých terapeutických poskytujú priestor aj na upokojenie mysle a duševný oddych. Predstavujeme vám niektoré z nich:

Kúpeľná liečba

Jednou z najobľúbenejších procedúr je kúpeľná liečba, ktorá spočíva v kúpaní sa v termálnych prameňoch a minerálnych vodách, ktoré majú silné liečivé účinky na kožu, kosti a kĺby.

Táto procedúra je veľmi účinná pri ochoreniach kĺbov, reumatických a zápalových ochoreniach a pri zlepšovaní krvného obehu. Kúpeľná liečba zahŕňa aj rôzne techniky ako sú perličkové kúpele, masážne sprchy, kontrastné kúpele (striedanie studenej a teplej vody) a podobne.

Tip: Trápia vás bolesti kĺbov? Okrem kúpeľovej liečby môžete vyskúšať aj vhodnú kĺbovú výživu.

Fyzioterapia

Ďalšou veľmi účinnou procedúrou je fyzioterapia, ktorá zahŕňa rôzne druhy cvičení a manipulácií, ktoré pomáhajú posilniť svaly a zlepšiť pohyblivosť kĺbov. Táto terapia sa často používa pri chorobách chrbtice, krčnej chrbtice a pri rehabilitácii po operáciách kĺbov.

Elektroliečba

Elektroliečba alebo magnetoterapia sú tiež veľmi populárne procedúry v kúpeľoch na Slovensku. Elektroliečba spočíva v aplikácii nízkofrekvenčného prúdu na postihnuté miesta, čo pomáha zmierniť bolesť a zlepšiť krvný obeh. Rovnako je účinná na zlepšenie svalového napätia alebo pri boji proti skracovaniu svalov.

Magnetoterapia spočíva v aplikácii magnetického poľa na postihnuté miesta, čo má protizápalové a regeneračné účinky. Elektromagnetické vlny môžu údajne aktivizovať energiu, ktorá je schopná stimulovať bunky, a tak podporovať uzdravovanie. Nikdy to však nebolo dokázané. Dokázalo sa však, že magnety napojené na striedavý prúd, ktoré sú silnejšie a používajú sa hlavne v nemocniciach a liečebných zariadeniach, podporujú hojenie určitých typov zlomenín a tlmia príznaky artrózy.

Bahenný kúpeľ

Masáže a ošetrenia liečebnými bahnami sú ďalšími terapiami, ktoré uvoľňujú svaly a zlepšujú prekrvenie, čím sa zvyšuje krvný obeh a najmä pri liečbe artrózy a osteoporózy pomáhajú zmierniť bolesti a zlepšiť pohyblivosť. Liečivé bahno má dezinfekčné, regeneračné aj kozmetické účinky.

Účinnosť kúpeľníctva nespočíva len v blahodarných účinkoch vôd. Termálna kúra má osobitné momenty:

 • pacient preruší kontakt s obvyklým prostredím
 • využíva dietetické poradenstvo
 • kinezioterapeutickú starostlivosť
 • uvoľní sa
 • porozpráva sa s pacientami, ktorí majú rovnaké ochorenia

Kúpeľné mestá na Slovensku

Vývoj slovenského novodobého kúpeľníctva ovplyvňovali viaceré osobnosti. Boli to hlavne lekári, balneológovia, ale aj rôzni iní odborníci, ktorí mali čo povedať k tomuto odvetviu.

Prírodné liečivé zdroje sú základnou zložkou kúpeľnej liečby. Územie Slovenska disponuje dvoma základnými typmi termálnych a minerálnych vôd: termálne (termy) a uhličité (kyselky).

Slovenské kúpele ponúkajú viaceré typy minerálnych vôd. Na ochorenia pohybového ústrojenstva sa využívajú najmä sírne, sírnatové a sulfátové vody. Pobaľte si batožinu a cestovnú lekárničku a poďme navštíviť tie NAJ.

1. Kúpele Piešťany

Kúpele Piešťany - Kúpeľný ostrov

Najznámejšie sú kúpele v Piešťanoch, ktoré majú dlhú históriu a sú považované za jedny z najlepších miest pre liečbu chorôb pohybového ústrojenstva.

Svetoznáme liečivé kúpele Piešťany sa nachádzajú na juhozápadnom Slovensku v severnom výbežku Podunajskej nížiny, v údolí rieky Váh, v nadmorskej výške 162 m, približne 80 km od hlavného mesta Bratislava.

Piešťanské kúpele sú najznámejšie slovenské kúpele zamerané na liečbu pacientov s chorobami pohybového ústrojenstva. Výbornou kvalitou prírodných liečivých zdrojov, rozsahom a úrovňou zdravotných služieb a celkovým nastavením komplexnej starostlivosti sú zaradené medzi európske popredné protireumatické kúpele.

 

V Piešťanoch sa nachádza aj najväčšie liečebné spa na Slovensku s modernými zariadeniami a vyše 40 druhmi procedúr. Využíva sa tu najmä:

 • funkčná rehabilitácia
 • pohybová a manipulačná liečba
 • liečebná výživa
 • balneoterapia s využitím liečivých vlastností sírneho bahna

Aké ochorenia sa liečia v Piešťanoch?

Piešťanské kúpele sa špecializujú na liečbu ochorení pohybového aparátu. Miestna liečivá voda a bahno pomáhajú pri liečbe degeneratívnych a reumatických ochorení. Osvedčujú sa pri liečbe reumatoidnej artritídy, Bechtererovej chorobe, artritídach a artrózach ale aj v rámci rehabilitácie po operáciách a úrazoch pohybového aparátu.

Procedúrami relax v Piešťanoch nekončí. Mesto ponúka nesmierne množstvo zábavy aj kultúrneho vyžitia. Nechajte sa očariť termálnymi jazierkami na Kúpeľnom ostrove, užite si prechádzku po Kolonádovom moste a urobte si fotku so slávnou sochou barlolámača - symbolom Piešťan.

Počas romantických prechádzok parkami natrafíte na Balneologické múzeum a v Dome umenia Piešťany sa pravidelne konajú divadelné predstavenia, koncerty aj festivaly. Zábavu si užijete aj na Termálnom kúpalisku Eva, takže si nezabudnite zbaliť plavky. V okolí Piešťan môžete absolvovať viacero zaujímavých výletov napríklad na Čachtický hrad, hrad Beckov alebo k vodnej nádrži Sĺňava.

 • Liečebný pobyt Zdravie v Piešťanoch
  Liečebný pobyt Zdravie v Piešťanoch
  2 až 6 nocí - 65.00 €/os/noc
  26.02.2023 – 24.02.2024
  bazén
  masáž
  polpenzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
  vírivka
 • Kúpeľný pobyt Light v Piešťanoch
  Kúpeľný pobyt Light v Piešťanoch
  min. 5 nocí - 70.00 €/os/noc
  26.02.2023 – 24.02.2024
  bazén
  polpenzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
  vírivka
 • Tradičný kúpeľný pobyt
  Tradičný kúpeľný pobyt
  min. 5 nocí - 80.00 €/os/noc
  26.02.2023 – 24.02.2024
  bazén
  neobmedzený wellness
  plná penzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
  vírivka

Pozrite si všetky pobyty v Kúpeľoch Piešťany >>

2. Kúpele Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice

Sklené Teplice sú malé mesto situované v údolí Štiavnických vrchov na strednom Slovensku. Okrem svojho malebného prostredia je táto lokalita známa aj svojimi termálnymi prameňmi a liečebnými vlastnosťami. Kúpele Sklené Teplice ponúkajú návštevníkom vynikajúce možnosti relaxácie, liečby a oddychu vo wellness prostredí obklopenom prírodou.

Termálne pramene v Sklených Tepliciach patria svojim zložením medzi zemité vody s dominantným obsahom magnézia a kalcia, ktoré ju predurčujú na liečbu ochorení nervového a pohybového ústrojenstva.

Zameranie kúpeľov Sklené Teplice

 • Bolesti kĺbov, chrbtice a krížovej oblasti
 • Poúrazové a pooperačné stavy
 • Osteoporóza, artritída a výmeny kĺbov
 • Reumatické ochorenia

Jedným z hlavných lákadiel kúpeľov Sklené Teplice je ich prírodné prostredie. K európskym unikátom patrí jaskynný parný kúpeľ “Parenica” s teplotou 42°C. Romantický oddych zažijete v Banskom termálnom kúpeli s replikou Botticeliho zrodenia Venuše. Do orientu vás prenesie pobyt v kúpeli Márie Terézie, ktorý je prekrytý krásnou vitrážou.

 • Liečebný pobyt Zdravie 2023
  Liečebný pobyt Zdravie 2023
  min. 7 nocí - 64.00 €/os/noc
  do 20.12.2023
  bazén
  masáž
  plná penzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
 • Kúpele na skúšku 2023
  Kúpele na skúšku 2023
  2 až 6 nocí - 71.50 €/os/noc
  celoročne (okrem Veľkej noci a Silvestra)
  bazén
  plná penzia
  procedúry
  termálna voda
 • Liečebný pobyt Senior 60+
  Liečebný pobyt Senior 60+
  5 až 7 nocí - 71.80 €/os/noc
  celoročne (okrem Veľkej noci a Silvestra)
  bazén
  plná penzia
  procedúry
  termálna voda

Pozrite si všetky kúpeľné pobyty v Sklených Tepliciach >>

V kúpeľnom komplexe návštevníci môžu využívať rôzne procedúry a služby. K dispozícii sú sauny, masáže, bahenné zábaly a iné wellness procedúry, ktoré prispievajú k relaxácii a liečbe. Po procedúrach si môžete dať piknik v parku, alebo si zahrať vonkajší šach s veľkými drevenými figúrkami.

Okolo kúpeľov sa nachádza nádherná príroda Štiavnických vrchov s čistým horským vzduchom a krásnymi výhľadmi. Táto kombinácia prírody a liečivých vôd vytvára ideálnu atmosféru pre relaxáciu a regeneráciu tela aj duše.

Milovníkom turistiky by určite nemali ujsť okolité chodníky s cieľom, ako je napríklad Jelenia skala, Kamenné more v neďalekých Vyhniach alebo Šášovský hrad. Oplatí sa navštíviť Hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom, ktoré sa nachádza len 6,5 km od Sklených Teplíc alebo Botanickú záhradu v Banskej Štiavnici.

3. Nimnica

Jedným z najcennejších prírodných pokladov Slovenska je mesto Nimnica so svojimi kúpeľmi. Táto malebná obec, nachádzajúca sa v údolí rieky Váh a Pohoria Javorníky, je známa svojimi minerálnymi prameňmi a kúpeľnou tradíciou.

Kúpele Nimnica - Kúpeľný dom Salvator

Kúpele Nimnica patria medzi najmladšie slovenské kúpele a sú minerálnou perlou Slovenska. Prvý kúpeľný dom bol postavený v roku 1822 a odvtedy sa Nimnica stala dôležitým mestom pre liečebný turizmus.

Kúpele sú známe predovšetkým svojimi síranovo–sodnými a sírano–vápenatými minerálnymi prameňmi. Ich blahodarné účinky sú vynikajúce pri liečbe ochorení pohybového ústrojenstva, dýchacích a kožných problémov. Liečebné procedúry, ako sú minerálny kúpeľ, bahenné zábaly, masáže a inhalačné terapie, sú široko dostupné a oceňované pacientami z celého sveta.

Vedeli ste, že kúpele často ťažia aj z moci liečivých bylín? Poznáte liečebnú bylinnú kúru na artrózu?

Špeciality kúpeľov Nimnica

 • Soľná jaskyňa
 • Liečba morským lúhom
 • ESWT - mimotelová šoková vlnová terapia
 • Služby psychológa

 • Relaxačný pobyt v kúpeľoch
  Relaxačný pobyt v kúpeľoch
  4 až 7 nocí - 55.00 €/os/noc
  16.01.2023 – 31.10.2023 (okrem Veľkej noci)
  bazén
  masáž
  polpenzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
  vírivka
 • Relax plus kúpeľný pobyt
  Relax plus kúpeľný pobyt
  min. 4 noci - 60.00 €/os/noc
  16.01.2023 – 31.10.2023 (okrem Veľkej noci)
  bazén
  plná penzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
  vírivka
 • Predĺžený víkendový pobyt v kúpeľoch s procedúrami
  Predĺžený víkendový pobyt v kúpeľoch s procedúrami
  3 noci - 63.00 €/os/noc
  16.01.2023 – 23.12.2023 (okrem Veľkej noci)
  bazén
  masáž
  plná penzia
  polpenzia
  procedúry
  sauna
  termálna voda
  vírivka

Pozrite si všetky pobyty v Kúpeľoch Nimnica >>

Okrem liečivých prameňov je Nimnica obklopená nádhernou prírodou, ktorá ponúka množstvo relaxačných možností. Javorníky, ktoré sa týčia nad mestom, poskytujú skvelé možnosti pre turistiku a horské túry. Návštevníci si tu môžu vychutnať krásne výhľady, prechádzky po zelených lúkach plných liečivých bylín a objaviť úžasné prírodné scenérie Strážovských vrchov, ktoré sa rozprestierajú za druhým brehom Váhu. Športuchtiví sa aktívne vyžijú na Nosickej priehrade mládeže s možnosťou vodných športov alebo na multifunkčnom ihrisku v areáli kúpeľného domu.

Nimnica nie je len mestom pre relaxáciu a liečbu, ale ponúka aj rôzne kultúrne a spoločenské podujatia. V priebehu roka sa tu konajú rôzne festivaly, koncerty a tradičné podujatia, ktoré oživujú atmosféru mesta a umožňujú návštevníkom spoznať miestnu kultúru a tradície.

4. Bardejovské kúpele

Čoraz populárnejšie sa stávajú aj kúpele v Bardejove, ktoré sú zaradené do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Kúpele Bardejov ležia v blízkosti starobylého mesta Bardejov v blízkosti poľských hraníc. Už v minulom storočí boli tieto kúpele vyhľadávané pre svoje mimoriadne liečivé účinky.

Bardejovské kúpele - Wellness Spa centrum

Bardejovské kúpele sú považované za najkrajšie kúpele Slovenska a zároveň sú najstaršími kúpeľmi na území Slovenska. Liečili sa v nich aj také známe osobnosti ako Mária Lujza - manželka cisára Napoleona alebo cisárovná Sisi, po ktorej nesie názov aj liečebný dom Alžbeta, kaviareň Sisi, knižný kútik či náučný chodník.

Kúpele disponujú 17 prameňmi s hydrouhličitanovo–chloridovou, sódnou, uhličitou minerálnou vodou. Za hlavnú dominantu je považovaná kúpeľná kolonáda, kde je možné podstúpiť pitnú kúru z 8 prameňov rôzneho chemického zloženia s odporúčaním lekárov. Moderná balneoterapia s krytým bazénom umožňuje poskytovanie bohatého liečebného programu, vďaka čomu sú kúpele vyhľadávané aj zahraničnými turistami.

Zaujímavé procedúry kúpeľov Bardejov

 • Teploliečba
 • Uhličité terapie
 • Haloterapia soľná jaskyňa
 • Fototerapia
 • Tréning pamäti

 • Liečebný pobyt Senior 60+
  Liečebný pobyt Senior 60+
  min. 6 nocí - 63.00 €/os/noc
  02.01.2023 – 21.12.2023
  bazén
  plná penzia
  procedúry
 • Pobyt v kúpeľoch so vstupom do bazénového sveta
  Pobyt v kúpeľoch so vstupom do bazénového sveta
  min. 2 noci - 65.00 €/os/noc
  celoročne (okrem sviatkov)
  bazén
  neobmedzený wellness
  plná penzia
  polpenzia
 • Liečebný pobyt Štandard
  Liečebný pobyt Štandard
  min. 6 nocí - 75.00 €/os/noc
  02.01.2023 – 21.12.2023
  bazén
  plná penzia
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda

Pozrite si všetky pobyty v Bardejovských kúpeľoch >>

Ak sa rozhodnete navštíviť Bardejov a jeho kúpele, nezabudnite využiť aj bohatú ponuku výletov so sprievodkyňou. Gurmánov poteší návšteva Nestville - čokoládovne, výrobne whisky a ochutnávka piva alebo oblasti Tokaj s ochutnávkou vín. Na svoje si prídu aj milovníci histórie pri návšteve Drevených kostolíkov, Spišského hradu alebo Červeného kláštora. Voľný čas môžu návštevníci vyplniť aj plavbou na Domaši, výletom na Morské oko či návštevou opálových baní.

5. Kúpele Dudince

Kúpele Dudince majú bohatú históriu, ktorá siaha až do rímskeho obdobia. Rímski vojaci tu dokonca údajne zanechali 32 kamenných bazénov vytesaných do travertínu. V 18. storočí sa začali budovať prvé moderné kúpele a Dudince sa postupne stali obľúbeným miestom liečenia pre šľachtu a významné osobnosti.

Kúpele Dudince - Liečebný dom Rubín

Dudince sú známe svojimi liečivými termálnymi prameňmi, ktoré vyvierajú z hĺbky viac ako 2000 metrov pod zemou. Vďaka svojej južnej polohe sú najslnečnejšími kúpeľmi na Slovensku s najvyšším počtom slnečných dní v roku. Vďaka tomu ich odporúčame navštíviť aj v rámci prevencie a oddychu.

V kúpeľnom hoteli Minerál a kúpeľných domoch Smaragd a Rubín si doprajete okrem minerálnych kúpeľov aj ďalších takmer 70 účinných tradičných i moderných liečebných metód a procedúr. Tie sú zamerané najmä na ochorenia:

 • Pohybového aparátu
 • Srdcovo-cievne
 • Neurologické
 • Profesionálneho preťaženia - choroby z povolania

Procedúry, ktoré nenájdete všade

Vedenie kúpeľov je otvorené moderným aj tradičným postupom, a preto nájdete v Dudinciach aj procedúry, ako sú napríklad plynové injekcie, liečba kolagénom, havajská masáž či zábal so zeleným čajom. Kúpele pacientom pomáhajú okrem liečby aj edukáciu k správnym zdravotným návykom. Odborníci poradia, ako si zlepšiť zdravie a kvalitu života prostredníctvom stravy, pohybu a relaxu.

 • Medical Silver
  Medical Silver
  min. 4 noci - 75.00 €/os/noc
  celoročne (okrem Vianoc a Silvestra)
  bazén
  polpenzia
  procedúry
 • Medical Gold
  Medical Gold
  min. 4 noci - 84.00 €/os/noc
  celoročne (okrem Vianoc a Silvestra)
  bazén
  plná penzia
  procedúry
 • Predĺžený liečebný víkend v kúpeľoch s procedúrami
  Predĺžený liečebný víkend v kúpeľoch s procedúrami
  3 noci - 87.00 €/os/noc
  celoročne (okrem Vianoc a Silvestra)
  bazén
  plná penzia
  procedúry

Pozrite si všetky Kúpeľné pobyty v Dudinciach >>

Dudince sú aj skvelým miestom na pešiu turistiku, cyklistiku a relaxáciu. Pre milovníkov histórie a kultúry je v blízkosti možnosť navštíviť historické pamiatky a zachovalé hradné a zámocké komplexy. Kaviareň Smaragd 78 ponúka pestrý výber hudobno–zábavných programov a tanečných zábav. Po potulkách okolím natrafíte na sochu víly Dudinky či kamennú terasu Rímskych kúpeľov, ktoré sú chráneným prírodným útvarom.

6. Kúpele Turčianske Teplice

Liečivú vodu v Turčianskych Tepliciach si v minulosti dopriali najmä aristokrati a urodzené dámy. Prekrásna grófka Mária Sečianska, nazývaná aj Muránska Venuša si svoju krásu pestovala práve v týchto kúpeľoch.

Kúpele Turčianske Teplice - Royal Bath

Navštevoval ich aj uhorský kráľ Žigmund Luxemburský, ktorý si v liečivej turčianskej vode vyliečil dnu. Zaujímavosťou je, že sa kúpaval vždy so zlatou korunou nasadenou na hlave.

Tip: Viete, ako sa stravovať pri chorobe DNA?

Dnes si môže terapeutické účinky vody v Turčianskych tepliciach dopriať každý. Vodoliečba, termoterapia, fyzioterapia a masážne procedúry sú už štandardom v kúpeľných zariadeniach. Turčianske kúpele však ponúkajú aj unikátnu liečbu zlatom.

Zlatá kúra

Zlatú kúru odporúčajú odborníci z Turčianskych Teplíc pre ženy aj mužov. Táto netradičná luxusná terapia zahŕňa zlatý kúpeľ, zábal, masáž, masku aj pitnú kúru. Kombinácia turčianskej liečivej vody s čiastočkami 24-karátového zlata vyživuje tkanivá aj pokožku.

Turčianska minerálna liečivá voda je bohatá na sírany, vápnik, železo, horčík, hydrouhličitany a ďalšie látky, ktoré majú liečivý efekt na:

 • pohybový aparát
 • nervové ochorenia
 • urologické ochorenia
 • gynekologické ochorenia

 • Kúpeľný pobyt Senior 60+
  Kúpeľný pobyt Senior 60+
  od 5 nocí - 67.00 €/os/noc
  25.01.2023 – 23.12.2023
  bazén
  masáž
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda
 • Komplexný Liečebný pobyt Klasik
  Komplexný Liečebný pobyt Klasik
  min. 7 nocí - 69.00 €/os/noc
  25.01.2023 – 23.12.2023
  bazén
  masáž
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda
 • Medicínsky Wellness v kúpeľoch
  Medicínsky Wellness v kúpeľoch
  min. 2 noci - 70.00 €/os/noc
  25.01.2023 – 23.12.2023
  masáž
  polpenzia
  procedúry
  termálna voda

Pozrite si všetky Kúpeľné pobyty v Turčianskych Tepliciach >>

Nechajte ju na vás pôsobiť počas pitnej kúry alebo v termálnych bazénoch. Po procedúrach môžete navštíviť kultúrne a spoločenské podujatia priamo v areáli kúpeľov alebo v neďalekom okolí.

Známy festival Kremnické gagy v auguste alebo Zámocké hry zvolenské v júni určite osviežia váš kúpeľný pobyt. Centrálny kúpeľný park s rozlohou až 12 ha je ako stvorený na dlhé prechádzky pod korunami košatých stromov, medzi sochami a netradičnými kúpeľnými lavičkami.

Na záver

Celkovo môžeme povedať, že kúpele na Slovensku patria medzi najlepšie miesta pre liečbu a regeneráciu pohybového ústrojenstva. Okrem toho majú minerálne kúpele aj relaxačné účinky, ktoré prispievajú k celkovému zlepšeniu fyzického aj duševného zdravia. Moderné zariadenia a terapie nie sú ani zďaleka všetko. Nachádza sa tu aj bohatá prírodná scenéria a kultúrne pamiatky, ktoré robia pobyt v kúpeľoch na Slovensku ešte príjemnejším.

Náš tip: Pozrite si všetky kúpele na Slovensku zamerané na liečbu pohybového aparátu

Autor: Mgr. Radka Žiaková