Výstava Go a Regiontour Brno

Výstava Go a Regiontour Brno

Go Regiontour Brno 2020

Údaje a veľtrhoch Go a Regiontour

  • Podtitul: GO - Medzinárodný veľtrh priemyslu cestovného ruchu, REGIONTOUR - Medzinárodný veľtrh turistických možností v regiónoch
  • Najbližší termín konania: 16.-19.1.2020
  • Miesto konania: Brno - Výstavisko
  • Usporiadateľ: Veletrhy Brno
  • Pozícia veľtrhu: Jednotka v odbore v ČR

Veľtrhy GO a REGIONTOUR 2020 menia tvár, premiéru chystá obrí food festival

Brnenské veľtrhy cestovného ruchu sa obliekli do nového šatu. Chutnou novinkou je obrí food festival, ktorý rozvonia celý pavilón F. Ľudia sa budú môcť pod jednou strechou vydať po stopách Gastromapy Lukáša Hejlíka či ochutnajú regionálne lahôdky. Po Česku vezme na výlet všetkých záujemcov veľtrh REGIONTOUR zameraný na domáci cestovný ruch. "Výjazdový" veľtrh GO prémiové predstaví festival 5 kontinentov - vystúpia napríklad cestovatelia Dan Přibáň a Tomáš Poláček. Témou festivalu GO KAMERA budú oslavy 100 rokov Miroslava Zikmunda. Partnerskou krajinou cestovateľských veľtrhov je Thajsko. Práve tam mieri čoraz viac Čechov.

Brnenské veľtrhy cestovného ruchu GO a REGIONTOUR, ktoré sa odohrajú 16. až 19. januára 2020, menia svoju tvár a prechádzajú viac do festivalového rozmeru. Zaplnia pavilóny P a F. Pod strechou pavilónu P návštevníci uvidia vychytávky, ktoré si pre nich chystajú vystavovatelia výjazdového veľtrhu GO a incomingového veľtrhu REGIONTOUR. Do pavilónu zamieri tiež cestovateľský festival GO KAMERA.

"Návštevníci i vystavovatelia sa môžu tešiť hneď na niekoľko zásadných zmien a noviniek. Možno povedať, že tieto cestovateľské veľtrhy sa viac priblíži festivalu. Prvý deň bude venovaný odborníkom, veľtrhy chystajú unikátnu odbornú konferenciu Travelevolution. Ďalšie tri dni budú cieliť na širokú verejnosť. Ľudia určite ocenia nový festival 5 kontinentov, na ktorom vystúpia aj známe tváre. A pretože s cestovaním súvisí aj gastronómia, po novom sa bude hneď vo vedľajšom pavilóne F odohrávať food festival, "konštatuje riaditeľ veľtrhov GO a REGIONTOUR Petr Maliňák. Po novom majú veľtrhy aj partnerskú krajinu, na rok 2020 sa jedná o Thajsko. Táto destinácia je medzi tuzemskými cestovateľmi čoraz populárnejšia.

Odborná konferencia Travelevolution

Odborný sprievodný program je neoddeliteľnou súčasťou každého ročníka veľtrhov GO a REGIONTOUR v ​​Brne. Tento rok však pôjde o program kvalitnejší. Celkom v siedmich tematických blokoch vystúpia odborníci na sociálne siete, komunikáciu so zákazníkmi i inovátori v odbore. Hlavným prednášajúcim bude autor knihy Web ostrý ako britva Jan Řezáč. "Jednotlivé prednášky sa budú týkať napríklad práce s Instagramom, internej komunikácie v destinácii, tvorby webov alebo marketingových stratégií. Aj toto sú totiž oblasti, na ktoré je nutné v cestovnom ruchu myslieť. Chýbať nebude ani priestor na diskusiu a networking.", komentuje program jeden z organizátorov konferencie Pavel Pichler. Do Brna podľa jeho slov zavítajú tiež autori unikátneho turistického chatbotu Klosterman.

Prevoňaný pavilón F - Po stopách Gastromapy Lukáša Hejlík

Po novon si milovníci jedla vychutnajú festival GO to FoodPark, ktorý odštartuje v piatok 17. januára. Gastronomický pavilón F privíta tiež podniky, ktoré ľudia môžu poznať z Gastromapy Lukáša Hejlík. "Tri časti tohto festivalu prevedú návštevníkov ako medzinárodnou gastronómiou v sekcii Ochutnaj Svet, regionálnymi podnikmi známych z knižného bestselleru 365 Gastromapa Lukáša Hejlíka, tak i regionálnym potravinovým trhom FoodPark," približuje food festival jeho organizátorka Dana Drásalová. Práve tá má dlhoročné skúsenosti s usporadúvaním food festivalu napríklad aj v brnenskej Malej Amerike. Tešiť sa možno na 3 dni plné varenia a bohatého programu na pódiu, gastroknihkupectva, autogramiády a veľkú detskú zónu. Návštevníkov prilákajú aj najväčšie trendy modernej gastronómie, známe tváre na pódiu, a to vrátane menovaného Lukáša Hejlíka. Nebude chýbať aj foodtruck zóna, ale aj extrémne kuchyne vrátane hmyzu a exotických pokrmov.

Nová kampaň? Známe tváre, emócie aj online hra #ZaSedmero

Novinkou je tiež komunikačná kampaň, ktorú sprevádzajú štyria ambasádori. Jedná sa o cestovateľov Dana Přibáňa, novinárov a cestovateľov Tomáša Poláčka, horolezcov Radka Jaroša a herca a autora projektu Gastromapa Lukáša Hejlíka. Vizuály pracujú s autentickými fotografiami, čo podčiarkuje heslo založené na emóciách. Celkovo kampaň sprevádza kreatívna online súťaž na webe www.zasedmero.cz. Ľudia tu môžu "hrať" o kredit na letenky. Stačí nahrať fotku a pridať krátky cestovateľský príbeh. Cieľom je nájsť nových cestovateľov, ktorých ľudia zatiaľ nepoznajú.

Výhodnejšie online vstupenky možno kúpiť tu: https://etickets.bvv.cz/cs

Viac podrobných informácií o veľtrhoch GO a REGIONTOUR 2020 a aktuálnu verziu sprievodných programov nájdete na www.bvv.cz/go-regiontour

Štatistika za rok 2018

Počet návštěvníkov: 31 314
Počet firem: 803
Výstavná plocha: 25 500 m2

GoReg 2018

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím