Ubytovanie na Slovensku
Vyhľadávanie
  • Horné Považie
     
  • Vrátna dolina
     
  • ***+
     
arrow

Ubytovanie Vrátna dolina

Pobyty Vrátna dolina
Zobraziť mapu
Vrátna dolina Mapa

Vrátna dolina

vrátna dolina chata na grúniJedným z najpríťažlivejších stredísk Malej Fatry a zároveň Slovenska je Vrátna dolina, nachádzajúca sa pri obci Terchová - malebná dedinka opradená mnohými legendami o Jurajovi Jánošíkovi. Celoročne navštevované turistické centrum s nespočetnými možnosťami na ubytovanie nájdete na Hornom Považí, asi 30 km od krajského mesta Žilina. Z Terchovej do Vrátnej doliny sa dostanete za pár minút po ceste cez Tiesňavy. Návštevníkom ponúka krásy malofatranskej prírody, no aj lyžiarske svahy jedného najlepšie vybaveného strediska zimných športov na Slovenku.

TiesňavyDovolenku vo Vrátnej doline si vychutnajú plnými dúškami všetci milovníci turistiky, ktorí sa radi nechajú očariť netradičnými lesnými cestičkami. Náučný chodník Jánošíkove diery v prírodnej rezervácii Rozsutec Vás oboznámi s históriou obce Terchová, ako aj miestnou faunou a flórou a prevedie popri skalných útvaroch, vodopádoch vytvorených potokom pretekajúcim tiesňavami, kde budete musieť vyliezť aj po rebríkoch. Touto trasou sa dostanete z časti Terchová - Biely Potok do časti Nový dvor alebo Štefanová, nachádzajúcimi sa priamo v prostredí Vrátnej doliny. Je to malá osada s rôznymi reštauračnými a ubytovacími zariadeniami, prevažne penziónmi a chatami. Zo Štefanovej máte krásny výhľad na vrch Veľký Rozsutec, ktorý môžu zdolať tí zdatnejší turisti. Turistická trasa vedie na Stoh, odkiaľ sa po hrebeni dostanete na ďalšie vrchy Krivánskej Malej FatryPoludňový grúň, Hromové, Chleb a cez Snilovské sedlo na Veľký Kriváň. Počas túry si oddýchnete a občerstvíte v nejednej horskej chate. Zaujímavú túru sa dá začať aj priamo z vrchu Chleb, kam Vás vyvezie kabínková lanovka vhodná na prepravu turistov v letnej sezóne a lyžiarov v sezóne zimnej. Dlhší výlet zaberie túra do Šutovskej doliny so Šutovským vodopádom.

Ski Vrátna PasekyNajkrajšia dolina pohoria Malá Fatra je aj atraktívnym strediskom zimných športov. V zime si vo Vrátnej doline lyžiari hľadajú ubytovanie, aby mohli využiť služby moderne vybaveného lyžiarskeho strediska s umelo zasnežovanými svahmi. Vrátna Free Time Zone so 17 zjazdovkami s celkovou dĺžkou 14 km, 12 vlekmi a 2 lanovkami, zahŕňa niekoľko lyžiarskych lokalít. Vynikajúce podmienky na lyžovanie si v strediskách Paseky, Poludňový grúň, ChlebPríslop nájdu lyžiari každej kategórie a sú ideálnym miestom na rodinnú lyžovačku, ale ponúkajú aj terén pre freeriderov. Priamo na svahu, odkiaľ máte krásny výhľad na Vrátnu dolinu, nájdete aj chatu s reštauráciou.

Ubytovanie vo Vrátnej doline

Ubytovanie vo Vrátnej doline ponúkajú rôzne hotely, penziónychaty, ktoré sú prevažne sústredené v niekoľko rekreačných strediskách. V Štefanovej pod masívom BobotyVeľkým Rozsutcom nájdete niekoľko penziónov a väčších či menších chát, no neďaleko nej je situovaný aj hotel s bazénom. Ubytovať sa dá aj v chatovej oblasti Sokolie vo Vrátnej doline, ktorá je v blízkosti stredísk Príslop a Paseky a poskytujúca nezabudnuteľný pohľad na scenériu Malej Fatry. Tu si takisto môžete rezervovať ubytovanie v rôznych typoch chát – od komfortných pre náročných až po malé chaty vhodné pre skupinu alebo rodiny. Príjemný pobyt plný oddychu s ponukou rôznych služieb Vám v stredisku Sokolie poskytne aj wellness hotel. Ďalším miestom na ubytovanie je horská chata pod Chlebom hlbšie vo Vrátnej doline. Ubytovať sa môžete aj priamo v Terchovej situovanej hneď pri ústi doliny, a vybrať si zo širokej ponuky privátov, hotelovpenziónov, ale aj v dedinke Zázrivá, len pár kilometrov odtiaľ.

 

Prehľad ubytovania vo Vrátnej doline
V tejto sekcii som nenašiel žiadne Ubytovanie

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím