Ubytovanie na Slovensku
Vyhľadávanie
 • Dolný Zemplín
   
 • Slanské vrchy
   
 • ****
   
 • Bezbariérové izby...
   
arrow
Mestá a obce Cena os/noc Typ ubytovania Charakter ubytovania

Ubytovanie Slanské vrchy

Pobyty Slanské vrchy
Zobraziť mapu
Slanské vrchy Mapa

Slanské vrchy

Slanské vrchySlanské vrchy patria medzi najvýchodnejšie ležiace pohoria sopečného pôvodu na Slovensku. Sú orientované severojužne, od regiónu Šariš na severe až po hranice s Maďarskom na juhu v dĺžke približne 60 km. Nie sú to jedny z najvyšších horstiev Slovenska a neradia sa ani medzi tie najnavštevovanejšie, no svojou nádhernosťou očaria milovníkov hôr. Na východe ohraničujú región Košice a okolie ležiaceho v Košickej kotline a oddeľujú ho od Dolného Zemplínu, ktorý sa rozprestiera vo Východoslovenskej nížine. Najvyššie vrchy pohoria – Šimonka, Tri chotáreČierna hora sa vypínajú do výšky nad 1000 metrov.

V prostredí prevažne listnatých lesov počas potuliek Slanskými vrchmi určite objavíte zaujímavé miesta a spoznáte aj menej známe lokality Slovenska. Ich unikátom je Národná prírodná pamiatka Herliansky gejzír v obci Herľany na západnej strane pohoria, známy erupciou studeného gejzíru v časových intervaloch od roku 1872. Na území Slanských vrchov sa nachádzajú aj bývalé opálové bane Dubník.

Zbojnícky hradMedzi najväčšie mestá na okraji pohoria, patrí neodškriepiteľne mesto Prešov, ležiace pri severnom konci horského celku. Z Prešova sa môžete vydať priamo k zrúcanine Zbojnícky zámok stojacou nad obcou Ruská Nová Ves, cez ktorú vedie červenou vyznačená trasa na kopec k ruinám hradu. Odtiaľ z kopca sa ponúka krásny výhľad na ďalšie okolité hrady, ktorými sú Kapušiansky hrad a miesto Šarišského hradu. Pri zmienke o zrúcaninách musíme spomenúť aj Slanecký hrad, ktorého zvyšky nájdete nad obcou Slanec. Z Gotického hradu z 13.storočia sa zachovala veža a niekoľko stien.

Filtrovať ubytovania


Typ ubytovania:
Hotely | Rezorty

 

Prehľad ubytovania v Slanských vrchochVilla Plaza Boutique Hotel & Spa Prešov

Villa Plaza Boutique Hotel & Spa

****
Prešov (oblasť: Slanské vrchy, región: Šariš, Okres: Prešov)

Nový luxusný 4-hviezdičkový Boutique Hotel Villa Plaza**** sa nachádza v Prešove na Solivare, v exotickom rezorte Plaza Beach Resort. Ponúka ideálne miesto pre biznis klientelu, ako aj pre rodiny s deťmi. Hotel je vzdialený 45 km od letiska Košice a necelú hodinu jazdy autom z Vysokých Tatier. Hotelová ubytovacia časť je oddelená, tvoria ju otvorené pavlačové poschodia s oblúkovým skleneným zábradlím....

Transfer na letisko

V areáli termálneho kúpaliska

Slaná voda na kúpalisku

Bezbariérové izby

Kongresy, eventy, svadby

Dobrá káva!

Wellness

Tenis

v areáli kúpaliska

V cene:
Parkovanie
Saunový svet
Vstup na letné kúpalisko Plaza Beach
Wellness
WiFi
Bezbariérový prístup Klimatizácia na izbeKrytý / vnútorný bazénReštaurácia SaunaVlastné wellnessVonkajší bazénWC / Kúpeľňa na izbeWiFi
Cena od: 60.00 € os / noc
Lôžková kapacita: