Podujatia 12 December 2019

Podujatia 12 December 2019

Košické rozprávkové Vianoce

5. december - 23. december 2019

Košické rozprávkové Vianoce – takto sa už niekoľko rokov nazýva adventné obdobie v Košiciach. Hlavná ulica, ktorá je zároveň najdlhšou pešou zónou na Slovensku, sa premení na rozprávkovú krajinku plnú drevených stánkov, lahodných nápojov i jedál, vyzdobenú vločkami a stromčekmi. Tešiť sa môžete na Primátorský punč, Anjelskú kapustnicu, varené vínka zo všetkých kútov Slovenska, ovocné čajíky, horúce čokoládky, perníky, medovníky, langoše, zemiakové placky, klobásky i smažené mäso, i ručne vyrábané vianočné ozdoby, živý Betlehem, bohatý sprievodný program a krásnu výzdobu.
Miesto konania: Košice
Kontakt: www.kosice.sk

Mikulášska nádielka

6. december 2019

Zábavné popoludnie pre všetkých spojené so žrebovaním  Veľkej Mikulášskej  hry
Miesto konania: Prešov, pešia zóna
Kontakt: www.presov.sk

Vianoce na zámku Holíč

6. december - 8. december 2019

Miesto konania: Holíč
Kontakt: www.holic.sk

Svätý Mikuláš a Vianoce na zámku

6. december 2019 - 4. január 2020

Romantické priestory Bojnického zámku sa aj počas tohtoročných Vianoc zaplnia vôňou ihličia a leskom vianočných ozdôb. Múzeum pre domácich i zahraničných návštevníkov pripravilo už tradične sviatočné prehliadky zámku
Miesto konania: Bojnický zámok
Kontakt: www.bojnicecastle.sk

Vianočné programy

11., 13., 18. a 20.  december  2019

Vystúpenie kultúrnych kolektívov, cirkevných zborov a gospelových skupín – vytvorenie predvianočnej atmosféry - spríjemnenie času  pred najkrajšími sviatkami roka
Miesto konania: Prešov, pešia zóna mesta
Kontakt: www.presov.sk

Stredoveké adventné trhy

13. december - 15. december 2019

Miesto konania: Trnava
Kontakt: www.regiontirnavia.sk

Vianočné trhy

November – December 2019

Mesiac pred Vianocami sa na Hlavnom námestí v centre Bratislavy rozožiari stromček a námestie sa zaplní množstvom stánkov.
Miesto konania: Bratislava, Staré Mesto
Kontakt: www.bkis.sk

Čaro Vianoc pod hradom

December 2019

Vianočné podujatia – privítanie sv. Mikuláša, vianočné trhy, koledy pod stromčekom, živý betlehem, rozprávky a koncerty, silvestrovská diskotéka.
Miesto konania: Trenčín, Mierové námestie
Kontakt: www.visittrencin.sk

Vianoce na hrade

December 2019

Prehliadky vianočne vyzdobenej časti expozície v hradnom paláci so sprievodným slovom o tradíciách spojených s týmito sviatkami.
Miesto konania: Hrad Červený Kameň
Kontakt: www.hradcervenykamen.sk


21. december 2019
Anjelská kapustnica
„Stálicou“ Košických rozprávkových Vianoc je už niekoľko rokov Anjelská kapustnica, ktorá sa varí                  vždy v nedeľu pred Vianocami. Prečo „kapustnica“, je asi jasné – táto vianočná polievka v nás všetkých vyvoláva pocit pohody a radosti. A prečo „anjelská“? Pretože jej konzumáciou prispejete na dobrú vec. Za symbolickú sumu 1 € alebo viac si zakúpite misku kapustnice uvarenej v 1000 litrovom kotle, a tieto peniažky poputujú na charitatívne účely. Takto skrášlite Vianoce nielen sebe dobrou chuťovkou, ale aj druhým, a stanete sa tak skutočnými anjelmi.
                          Miesto konania: Košice
Kontakt:  www.visitkosice.org

31. december 2019
Silvester v meste
Košice vedia, ako sa rozlúčiť so starým rokom. Každoročne sa stovky divákov stretnú na Hlavnej ulici pod Immaculatou, aby spoločne poďakovali za uplynulý rok a privítali ten ďalší prostredníctvom hudby, spevu, tanca, dobrej zábavy a krásneho ohňostroja.
Miesto konania: Košice
Kontakt : www.kosice.sk

31. december 2018
Silvestrovský beh cez Bratislavské mosty
Silvestrovský beh cez bratislavské mosty je bežecké podujatie pre všetkých bežcov, ktorí si ani Silvester nevedia predstaviť bez športovania. Trasa vedie cez všetky bratislavské mosty a po nábreží Dunaja.
Miesto konania: Bratislava
Kontakt: www.starz.sk

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím