Podujatia 10 Október 2019

Podujatia 10 Október 2019

Divadelná Nitra

27. september - 2. október 2019

Medzinárodný festival Divadelná Nitra je najväčším divadelným festivalom a jednou z najvýznamnejších medzinárodných aktivít v oblasti kultúry na Slovensku. Zároveň je uznávaným podujatím v európskom kontexte. Koná sa od jesene 1992 každý rok koncom septembra v Nitre.
Miesto konania: Nitra
Kontakt: www.nitrafest.sk

Slávnosti kapusty – Dni zelá

4. október - 6. október 2019

Tradičné regionálne podujatie, na ktorom hlavnú úlohu hrá kapusta, po Záhorácky „zelé“.
Miesto konania: Stupava
Kontakt: www.msks-stupava.sk

Biela noc – Nuit Blanche

5. október 2019

Biela noc je prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol. Vznikla v Paríži v roku 2002. V roku 2013 ju navštívilo viac ako dva a pól milióna ľudí. Z Paríža sa počas niekoľkých rokov projekt rozšíril aj do miest ako New York, Los Angeles, Chicago, Miami, Santa Monica, Montreal, Toronto, Rím, Tel Aviv, Gaza, Jeruzalem, Madrid, Brusel, Riga, Bukurešť, Amsterdam, Brighton, Turín, Neapol, Petrohrad, Košice a Bratislava.
Miesto konania: Košice
Kontakt:  www.bielanoc.sk

Jablkové hodovanie s mladým vínom

5. október 2019

Jablká budú už tradične prvý októbrový víkend vo viacerých mestách, mestských častiach a obciach bratislavskej župy v centre pozornosti. Podujatie je oslavou jabĺk a produktov, ktoré sa z nich dajú vyrobiť. Od sladkých aj slaných koláčov, cez netradičné polievky, kompóty až po jablčné mušty. Návštevníci môžu ochutnať aj samotné čerstvo pozberané chutné jablká od miestnych pestovateľov.
Miesto konania: Mestá a obce Bratislavského kraja
Kontakt: www.moska.sk; www.region-bsk.sk

Bratislava v pohybe - Medzinárodný festival súčasného tanca

5. október - 26. október 2019

Festival je prehliadkou najzaujímavejších počinov slovenského súčasného tanca, ako aj výnimočných inscenácií zo susedných krajín.
Miesto konania: Bratislava
Kontakt: www.abp.sk

Ružindolská bosorka

5. október 2019

V hlavnej úlohe s miestnymi bosorkami, vďaka ktorým sa už od stredoveku Ružindolčania pasujú s prezývkou „bosoráci“. Tohtoročné historické udalosti budú inscenované v podobe nadväzujúcich scén.
Miesto konania: Ružindol
Kontakt:  www.regiontirnavia.sk

Medzinárodný pieninský horský duatlon Lesnica – Szczawnica a cyklo-cross country

5. október 2019

Miesto konania: Lesnica
Kontakt: www.chatapieniny.sk

Slovenský pohár v ENDURO na Cyklostopách v Starej Ľubovni

5. október 2019

Pozývame na 5. kolo Slovenského pohára 2019, ktorý je určená pre všetkých ľudí, ktorých spája rovnaká vášeň - cyklistika. Pre všetkých, ktorí majú chuť sa posúvať dopredu a prekračovať svoje hranice.
Miesto konania: Stará Ľubovňa
Kontakt: www.spdh.sk/kalendar-pretekov

Jablkové hodovanie v mestách a obciach Bratislavského kraja 2019

5. október 2019

Jablká sú pre región Bratislavského kraja typické ovocie. Dvanásty ročník celoregionálneho podujatia bude prebieha naraz v 15 mestách a obciach Bratislavského kraja. Ambíciou podujatia je vytvoriť v kraji jedinečný produkt cestovného ruchu, ktorý priláka do jednotlivých miest a obcí milovníkov dobrôt vyrobených z jabĺk - od zákuskov, džemov až po nátierky, sušené jablká a chutné šťavy.
Miesto konania: mestá a obce Bratislavského kraja
Kontakt:  www.region-bsk.sk; www.folklorfest.sk

Medzinárodný maratón mieru - 96. ročník

6. október 2019

Košice majú najstarší maratón v Európe a druhý najstarší na svete! Jeho trasa vedie atraktívnym mestským okruhom so štartom aj cieľom na začiatku Hlavnej ulice – košickej promenády. Je skutočnou výzvou pre všetkých bežcov už od roku 1924. Podujatie má najdlhšiu celistvú históriu od svojho vzniku, nakoľko ani raz nedošlo k jeho prerušeniu.
Miesto konania: Košice
Kontakt:   www.kosicemarathon.com

Medzinárodný festival horských filmov Poprad - 27. ročník

9. október - 13. október 2019

Obľúbené podujatie, ktoré už má za sebou nejaký ten rôčik, sa ako každý rok bude konať v Poprade. Zažite pútavú prehliadku filmov o horolezectve, jaskyniarstve, o splavoch riek, o živote v horách. Na programe budú aj filmy o skialpinizme a iných adrenalínových športoch.
Miesto konania: Poprad
Kontakt:  www.mfhf.sk

Štúrovský jarmok Šimona - Júdu -  472.ročník

10. október - 13. október 2019

Štúrovský jarmok je najväčším jarmokom v novodobej histórii Podunajska. Tradičného podujatia sa zúčastňujú obchodníci, zabávači i návštevníci z oboch brehov Dunaja.
Miesto konania: Štúrovo
Kontakt: www.sturovo.sk

Polievkový festival

12. október 2019

Hlavným cieľom Polievkového festivalu je ukázať, aké rôznorodé je naše mesto, a kto každý je jeho súčasťou. Hoci sa Polievkáč stal obľúbeným gastro zážitkom, jeho primárnym zámerom bolo a je, prehĺbiť vzájomnú toleranciu, rešpekt a úctu k inakostiam rôznych národností, skupín, komunít a jednotlivcov.
Miesto konania: Košice
Kontakt:  http://vymenniky.sk/festival/polievkovy-festival/

Margecianske fajnoty

12. október - 13. október 2019

Voňavé, radostné a chutné je gastro podujatie Margecianské fajnoty, ktoré patrí k najobľúbenejším v Košickom kraji a okrem zážitku pre chuťové poháriky sľubuje aj pútavý program pre všetky vekové kategórie.
Miesto konania: Margecany
Kontakt: http://kosiceregion.com/event/margecianske-fajnoty/

Medzinárodný festival outdoorových filmov Snina - 17. ročník

15. október - 17. október 2019

Za 16 rokov existencie sa festival stal v podstate najväčším filmovým súťažným festivalom na svete. Filmy zamerané na šport, outdoorové, dobrodružné, extrémne a adrenalínové aktivity, ale aj cestopisné snímky si budú môcť diváci pozrieť aj na východe Slovenska v Snine.
Miesto konania: Snina  - Dom kultúry
Kontakt: www.snina.sk;   www.outdoorfilms.cz

Hubertus

19. október 2019

Prijmite pozvanie do koča či sedla a príďte do Topoľčianok na slávnostné ukončenie jazdeckej sezóny - tradičný HUBERTUS.
Miesto konania: Topoľčianky - Národný žrebčín
Kontakt: www.nztopolcianky.sk

Deň vínnych pivníc v Trnave - 16. ročník

19. október 2019

Slávne tradície trnavského vinárstva  a vinohradníctva ožívajú každoročne v Trnave jediný deň v roku prostredníctvom Dňa vínnych pivníc. Podzemné priestory starobylých pivníc odkrývajú milovníkom vína skryté „mesto  pod mestom“
Miesto konania: Trnava - historické vínne pivnice
Kontakt: www.regiontirnavia.sk

Jesenný deň otvorených dverí

20. október 2019

Spoznajte kúpele z pohľadu ich histórie, súčasnosti i plánov do budúcnosti na prehliadke s výkladom. Využite bezplatné konzultácie v kožnej či pľúcnej ambulancii a mnoho ďalšieho.
Miesto konania: Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka  
Kontakt: www.kupelecks.sk

Strašidlá na Holíčskom zámku

22. október - 25. október 2019

5. ročník podujatia (utorok - piatok). V posledné októbrové dni sa na Holíčskom zámku znova prebudia duchovia a strašidlá. Mesto Holíč a Centrum voľného času pripravili pokračovanie úspešného podujatia z predošlých rokov.
Miesto konania: Holíč
Kontakt: www.holic.sk

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2019 / BJD - 45. ročník

25. október - 27. október 2019

Medzinárodný džezový festival BJD je jedným z najväčších podujatí svojho druhu v strednej Európe. Pravidelne sa ho zúčastňujú najznámejšie džezové hviezdy.
Miesto konania: Bratislava, Incheba Expo
Kontakt: www.bjd.sk

Bojíme sa tmy

25. október 2019

Večerná prehliadka Oravského hradu vo svetle sviečok, tajomných príbehov a starých legiend.
Miesto konania: Oravský hrad, Oravský Podzámok
Kontakt: www.oravamuzeum.sk

Strašidlá na Smolenickom zámku

26. október - 27. október 2019

Festival duchov a strašidiel.
Miesto konania: Smolenice
Kontakt: www.regiontirnavia.sk

Deň otvorených búd na Vínnej ceste Záhorie

26. október 2019

Od roku 2010 sa pravidelne na jeseň v mesiaci október koná podujatie, ktoré organizuje občianske združenie Vínna cesta Záhorie. Malí aj veľkí vinári a vinárstva pripravujú pre návštevníkov nielen svoje víno, ale tiež pohostenie, ukazujú priestory búd a pivníc na okruhu takmer 12 km.
Miesto konania: Skalica a okolie
Kontakt: www.vcz.sk

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím