ITF SLOVAKIATOUR 2023 Bratislava
Turistické zaujímavosti na Slovensku
Vyhľadávanie
  • Horehronie
     
  • Adrenalínová zábava...
     
arrow
Rekreačné oblasti Mestá a obce

Horehronie, adrenalínová zábava a šport

Ubytovanie Horehronie
Zobraziť mapu
Adrenalínová zábava a šport Horehronie Mapa

Prehľad turistických zaujímavostí Horehronie

Bobová dráha Donovaly Donovaly

Bobová dráha Donovaly

Donovaly (oblasť: Donovaly , región: Horehronie)

Trať bobovej dráhy sa nachádza na pravej strane zjazdovky z Novej hole priamo pri údolnej stanice lanovky. Meria takmer 900 m. Počas jazdy zažijete množstvo adrenalínu vďaka najmä vďaka 7 skokom a 11 ostrým zákrutám. Maximálna rýchlosť, ktorú je možné dosiahnuť v najrýchlejších častiach trate je 45 km/h. Na vrchol dráhy vás vyvezie vlek dlhý 400 m pohodlne priamo vo vozíku. Počas jazdy je zakázané na trati zastavovať. Vo vozíku môžu jazdu absolvovať naraz maximálne dve osoby. Bobová dráha prispôsobená aj na prevádzku počas zimnej sezóny. Cenník Typ...

Lanový park Family resort Villa27 Tajov

Lanový park Family resort Villa27

Tajov (oblasť: Kremnické vrchy, región: Horehronie)

Family rezort Villa27 sa nachádza v obci Tajov neďaleko Banskej Bystrice obklopený krásnou prírodou. Resort ponúka oddych v krásnej prírode s možnosťami pre aktívny relax. V jeho areáli nájdete lanový park, ktorý poteší ako deti tak aj dospelých. Vyskúšať môžete aj 15-metrovú mega hojdačku a lezeckú stenu. Okrem lanového parku ponúka areál Rezortu Villa27 aj ihrisko pre minigolf, vonkajší bazén, exteriérové aj interiérové detské ihrisko a à la carte reštauráciu.

Tarzania TÁLE Horná Lehota

Tarzania TÁLE

Horná Lehota (oblasť: Chopok juh, región: Horehronie)

TARZANIA TÁLE sa nachádza na Táloch, v areáli minigolfového ihriska. Je postavená z 23 prekážok vo výške približne 5 až 7 m nad zemou a jej súčasťou je aj trasa pre najmenších lezenia chtivých Tarzančekov, takže si tu prídu na svoje aj rodinky s deťmi. Modrá (kratšia a ľahšia) trasa meria 180 m. Červená (dlhšia) trasa meria 292 m. Detská trasa meria 90 m. Pri prekonávaní prekážok je každý jednotlivec istený pomocou horolezeckej výstroje. Návštevník TARZANIE absolvuje pred vstupom do parku inštruktáž a nácvik používania istiacej techniky.